Jump to content

Photo

Kopiranje i kodiranje ključeva

• Please log in to reply
832 replies to this topic

STILISTA

STILISTA

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1468 posts
  • Interests:avioni
  • Garage:Bravo 1,9 multijet Lancia Y 2002 1.2 8v

Bio sam u ovlascenom servisu i trazili su 250e za jedan kljuc, stim sto su mi rekli da iz italije salju 2 kljuca sto je 500e :blink: A nemam kod karticu... moram negde da nadjem nekog kljucara koji to radi...sigurno je jeftinije i mogao bi da mi uradi samo jedan kljuc.... (toliko mi i treba ;) )

pozdrav,
mogu ti preporuciti bravara PETKO.nalazi se u 29.novembra u Beogradu.Sigurni su i pravi profesionalci i nisu skupi.

Petko je odavno umro bog da mu dusu prosti ali sin Bojan nastavlja posao oca.Za preporuku. :thumbup: ;)

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
  • Garage:2012 LOSI Speed NT 3.4cc, 1.8HP
Može taj ključ i malko jeftinije, ali svodi se na 200-300rsd razlike tako da je ok ;)

Brale

Brale

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Garage:Punto mk2 1.2 16v speedgear
Vise ljudi je pitalo, a evo i ja se prikljucujem : za pravljenje duplikata kljuca sa centralnom bravom na daljinski,za punto mk2a, gde pise ona dvojka, sto je DOVLA objasnio da je noviji model chipa .Dovla je rekao da njegov proramator ne moze za taj chip a neko je pomenuo Sabac za 6500 din. Da li neko zna kombinaciju za Beograd ili makar gde je to u Sapcu ako forumasi vec nemaju neku povoljniju varijantu ?

boskicthebrain

boskicthebrain

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 44 posts
  • Interests:trcanje
  • Garage:Fiat Multipla 1.9 JTD
Ja sam kontaktirao lika u Šapcu i rekao mi je da nema daljinac ključeve, već da je kopiranje običnog kodiranog 6k5...

Ja sam iskreno više zainteresovan za aparaturu nego da dajem 100+ evra za kopiju jednog ključa... Ako bi se udružilo nas par sa ovog foruma, to bi moglo da bude i više nego isplativo, ako možemo da nađemo uređaj :thumbup:

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
Uređaj za te ključeve je od $350-$400 pa naviše... dodatno stvara problem što se prilikom kopiranja radi direktno na ECU pa se za to mora preuzeti veliki rizik. Prosto po mojoj proceni nije isplativa home-made varijanta... mada ono... možemo da kupimo pa da klub ispašta za eventualne greške, ali zato posle kada se naučimo... ihhhh :D

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 posts
  • Garage:Punto Mk2b 1.3 MJ
Dovla jer ovaj programer kao tvoj ili je ovo za novije kljuceve?

Edited by MilanLaki, 02 March 2011 - 12:11.

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
To je za novije ključeve s tim što on ima samo opciju kodiranja običnog ključa, a nema opciju programiranja daljinskog zaključavanja, fabričkog alarma itd...

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 posts
^znaci da ovi novi kljucevi (transponder 48) mogu da se "kodiraju" sa ovom stvarcicom. Da se napravi rezervni kljuc? Mislim da 90% nas samo to trazi. Ako je tako i ako mogu sa ovim da se odrade kljucevi mozda bi stvarno mogli da skupimo parice i narucimo ovo. Licno ja imam oba kljuca i nije mi toliko potrebno, ali dosta ljudi prilikom kupovine polovnjaka dobiju samo jedan pa da ne placaju bzvz po 80-100eur.
Ako organizujete neku kupovinu racunajte na mene. Naravno ako bude dovoljno ljudi koji bi ucestvovali u ovome moze i neki skuplji uredjaj koji daje vise mogucnosti :thumbup:

boskicthebrain

boskicthebrain

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 44 posts
  • Interests:trcanje
  • Garage:Fiat Multipla 1.9 JTD
Ja sam za obe varijante, mada bih iskreno radije da kopiram i daljinsku bravu... Ajd da se jave zainteresovani pa da vidimo sto nam je ciniti :)

Mijailović P.

Mijailović P.

ex zulurbr

• Members
  • PipPipPip
  • 4128 posts
  • Garage:stilo 1.6 16v-5D 2001+TNGsekvent
Prikljucujem se ... :thumbup:

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
@MilanLaki

Da, s tim se može napraviti rezervni ključ koji može da posluži za ne daj Bože ;) Meni ne treba jer nemam ovakav ključ, ali volim da se igram pa bih mogao da ga kupim ako ima zainteresovanih pa da se igramo zajedno :D

steva_anya

steva_anya

Poliranje farova

• Members
  • PipPip
  • 936 posts
  • Interests:stomatologija
    muzika
    kosarka
  • Garage:Punto 1.3 mjet - Yugoar 1.1 Koral In
Meni bi trebao jos jedan kljuc sa kodom kojim bi mogao upaliti auto - Punto mk2b.
Daljinsko zakljucavanje, brave, alarmi i sl mi ne trebaju.

Ako se sigurno moze prekopirati na osnovu ovog kljuca kog koristim, racunajte i na mene.

Ne znam da li se ako mi treba samo kljuc sa kodom mora povezivati i raditi preko ECU?
Ili je to sa ECU samo ako se zeli daljinsko zakljucavanje/centralna brava ... ?

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 posts

@MilanLaki
pa da se igramo zajedno :D

Dovla znam da na ovom forumu ima "raznih" veza i vezica, ali ja nisam jedan od tih :lol:

Da se skupi nas 10-ak po 10$ i nije neka cifra. Aj Dovla raspitaj se malo :) mene mrzi :rofl: ima i na youtube filmica kako se radi pa mozes da pogledas jer bi verovatno ti bio nas glavni kljucar

bombonica

bombonica

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 35 posts
  • Garage:Punto Mk2 1.2 8v

jer bi verovatno ti bio nas glavni kljucar

:thumbsup:

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
Gledao sam ja sve to još kada sam kupovao sadašnju aparaturu. Jedino što me je odbijalo jeste igranje sa ECU, ali pošto sam se izigrao sa ovom igračkom vreme ja da nju odbacim i pređem na novu :) Tako da, ako bude interesovanja uzeću je ja čisto da ne dovedemo u pitanje vlasničku strukturu uređaja ;)

A što se tiče igranja... moraćemo svi zajedno hteli vi to ili ne :rolleyes: :harhar:

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 posts
Pa dobro, ako moramo da se igramo :)

Dovla sto spominjes ECU, sta tu mora da se odradi? Da se prijavi novi kljuc ili nesto drugo?

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
Da se sinhronizuju ključ i ECU ;)

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 posts
^ja sam mislio da se transponder, chip ili kako vec klonira ito je to. Sta sad, treba i neka dijagnostika da se to odradi ili sta? Daj Dovla objasni bre do kraja, ne mozemo da se igramo ako ne znamo pravila :rolleyes:

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7451 posts
Nije zanimljivo ako se znaju sva pravila :) Ne treba nikakva dijagnostika, samo ovaj uređaj, klik na ECU i to je to. Našao sam prvu žrtvu za testiranje pa ćemo VIdeti rezultate. Od nedelje će ići naručivanje ;)

Mihailovic

Mihailovic

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 974 posts
  • Garage:Lybra 1.9 JTD 115 SW

Da se sinhronizuju ključ i ECU ;)

Čekaj, ako se ključ "klonira" tj. napravi potpuno isti kao original, ECU ni neće moći da razlikuje klon od originala, pa onda ni nema šta da se prijavljuje. Oba ključa će ECU da prepozna kao onaj prvi i jedini.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users