Jump to content
FAS Goran
penguin

FIAT Stilo service and workshop manual

Recommended Posts

Posle mnooogo pretrage napokon sam pronašao "uradi sam" uputstvo za sve verzije Stila!

U aplikaciji postoje sve procedure (sa slikama), elektro sheme, potrebni alati, dijagnostičke procedure, itd. Ma ima sve što treba da ima :thumbsup:

Evo inicijalnog prozora:

dte.jpg

A ovako sam samostalno sredio senzor za airbag koji je prekidao na suvozačevom sedištu :whistle:

dte-airbag.jpg

Namerno neću da uploadujem na rapid i sl., digao sam FTP server kod sebe da bi vam uploadovao dotičan softver.

Potrebni parametri za pristup su:

FTP server: penguin.servequake.com Port: 21

Username: flcs

Password: flcs2010!

File koji jurite je "FIAT Stilo service and workshop manual.iso"

FTP server ne gasim nikad ali, pošto imam osnovni SBB paket (čitaj upload od 256Mbps), koji nije u te svrhe dedicated, malo će vam download potrajati jer ima cirka 410MB.

Uživajte,

Penguin

Edited by penguin

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pošto imam osnovni SBB paket (čitaj upload od 256Mbps), koji nije u te svrhe dedicated, malo će vam download potrajati jer ima cirka 410MB.

Rešićemo ovaj problem tako što ćemo ga postaviti i na fiat-lancia.org.rs, tj. dodaćemo ga ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38944

..a mi nemamo tih ograničenja oko brzine. :thumbup:

Hvala što si se iscimao i ovo pronašao. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče pristupa, prosto je...

Ako ne koristite TotalCommander ili neki namenski FTP klijent, sve može i preko IE-a:

Otvoriš Internet Explorer i u address bar-u kucaš adresu: ftp://penguin.servequake.com:21

Onda te pita da se loguješ:

login.jpg

Ukucaš User i Pass.

Zatim ti pokaže spisak file-ova na serveru... trenutno samo dva komada :book:

root.jpg

Klikneš na file koji oćeš da skineš, npr. onaj zip file i klikneš Save pa odabereš 'de ga oćeš:

save.jpg

Sad zbog mog uploada, sačekaš oko sat vremena da se skine...

copy.jpg

Jel ovo bilo dovoljno jasno?

Poz,

Penguin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao sam na FTP i ono što svi već imaju, a to je:

Fiat Stilo - Owner Handbook.pdf

tj. PDF od 5MB na Engleskom (nije skenirana verzija).

I, takođe, ePER sotver, koji nije baš teško pronaći, ali mislim da ga nema na 4umu.

U pitanju je verzija .45 i stand-alone je.

ePER je u principu spisak svih delova i komponenti za sve verzije Stila.

Lično mislim da je najbolje koristiti net verziju, zvaničnu, FIAT-ovu na:

FIAT ePER - The FIAT Forum

Ali kome treba sve to na primer, na laptopu kod majstora ili dok se sam "igra" u garaži, ima ovo moje koje služi svrsi.

Ceo image je unutar "FIAT ePER DVD .45" foldera, ali sam napravio i zip istog u root-u.

Raspakovan je oko 2.2GB.

Poz,

Penguin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, kao sto sam obecao.

Isto sto je komrad pingvin okacio samo sam ga ja jos vise kompresovao. Ekstenzija je 7z, i raspakuju je svi novi arhiveri. Znaci 7-zip (besplatan) prvenstveno, WinRar, Winzip.

Velicina je 85.5 MB i download brzina je velika koliko i vas link! :)

evo linka

http://dl.dropbox.com/u/5448187/FIAT%20Stilo%20service%20and%20workshop%20manual.7z

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja probao i na Windows 2008 Serveru i na Visti i na 7-ci... Samo ga instaliraš i to je to... Nema mudrosti.

ePER ne radi zbog licence dok god ne vratiš datum na neki mart 2009-te... ali to piše u Uputstvo.txt file-u.

Nemam pojma što ti ne radi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni odradi neku kratku instalaciju(1 minut) i nakon toga samo izadje na desktop a program naravno nije instaliran :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je u oba slucaja ! Podici sliku preko recimo D-tula (po srpski) a on ce se automatski pokrenuti na bilo kom od ovih OS !

Valjda sam pomogao ?! Vi ste to naravno znali samo mali previd ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto nema image fajla ovde,samo klasican folder za instalaciju u kom se nalazi setup fajl kojeg kad pokrenem desava se ono iz dva posta iznad.

Ako neko misli da zna resenje ove slagalice neka javi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...