Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
joca djavo

Mape za Stilo navigaciju?

Recommended Posts

Ljudi cuo sam da je Navteq navodno izbacio mape za Srbiju i kostaju oko 160 Eura.Imali li zainteresovanih da kupimo grupno.Sto vise to bolje.Komentar sam procitao sa foruma Alfista.Evo nekih linkova:

NAVTEQ

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/ViewProductDetail-Start?ProductUUID=WncKCghBfooAAAEpfsRdEUtN&CatalogCategoryID=BE8KCggRkiEAAAEOm8xtNDzd&HideCrumb=&JumpTo=OfferList&PersistNavigationMenu=YES

Tema na ARCS

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=48638

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu to mape srbije nego jugo -istocne evrope... a to je vec postojalo...

i ima da skine sa neta verzija za 2009... pogledaj gde na OVOM LINKU

ovo je navteq samo objavio update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo pokušavam da browsujem po poslednjoj verziji Navteq mapa, i koliko vidim u Srbiji nema ništa sem velikih puteva, gradova nema. Hrvatska recimo postoji sasvim pristojno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

160 EUR samo apdate, pa još loš.

Ne mogu daverujem pa za te pare možeš da kupiš dobru navigaciju sve sa novim mapama cele Europe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo pokušavam da browsujem po poslednjoj verziji Navteq mapa, i koliko vidim u Srbiji nema ništa sem velikih puteva, gradova nema. Hrvatska recimo postoji sasvim pristojno.

Upravo tako je i na ovom CD-u sto nude. Za srbiju nema adresa, samo veci putni pravci :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo sa neta NAVITEQ 2010-2011 i imaju sve zemlje,ali ne mogu nikako da narezem na cd da ocita navi! Ok dobije se iso file npr za Eastern Europe South i kad to i raspakujem i narezem nece da ocita prikazuje CD ERROR! Ima li neko iskusvo sa rezanjem ovih mapa? Neko uputstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu nije nikakva filozofija, ceo postupak je kao sto si opisao, u koliko si skidao Eastern Europe South - 2010/2011) sa linka koji je postavio ARCS. Inace ovo sve provereno radi.

I da proveri da nisi greskom narezao na DVD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije narezan dvd! Znaci dobijem iso file Eastern Europe South - 2010/2011 idem onda na extract i otpakujem ga dobijem folder obicni sa tim nazivom! Kada taj folder narezem na cd opet izbacuje error? Da li ima veze sa brzinom rezanja nesto? I ako mogu linkovi gdje ste skidali to sto radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što raspakuješ ISO fajl, kad je ISO "slika" DVD-a u fajlu? Direktno ISO nareži na disk, ali u nekom programu koji može od ISO fajla da nareže disk. Moja preporuka je CD Burner XP, besplatan je i u rangu Nero dok je bio još normalan program - pre nego što se pretvorio u Godzilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu al tsko da ce moci! Ima li neko neki link za Fiat navi bas da vidim da nisam pogresne mape skinuo,mada naviteq je,ali moze biti za citroen,peugeot...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo Eastern Europe South - 2010/2011 sa ovog linka ovde i sve radi, ali sakato. Hocu reci mapa, sadrzi samo auto put e75. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mapa je krš.

Idite na Naviteq sajt i probajte da nađete neki drugi put sem autoputa u Srbiji. Hrvatska je još super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Jel ti problem da mi napises kako si narezao? Jer kad se sknu ti dijelovi i extract dobije se jedan NRG file? Kako ga narezes da stilova navi prepozna? Preko kojeg programa,kojom brzinom! Ako ti nije problem napisi jer nikako da uspijem da narezem cd da ocita! Evo i slika kakav fajl se dobije!

Ovaj_fajl_se_dobije.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti! Uspio sam da skinem i snimim! AL sad kada izaberem odrediste i ide proracuna rutu jos uvijek mi je prazna mapa nema ulica,tacno da se nalazim u tom trenutku na dijelu koji nije pokriven! Takodje mi nije zelen onaj simbol od antene sto ima,a procitao sam negdje kad se skinaju kleme da mu treba oko 15 min da uspostavi gps vezu ili kod prve voznje 100km! Inace kad idem u onaj skriveni meni pise GPS antena OK i zelena je! Moze neko malo da objasni ko ima navi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

AL sad kada izaberem odrediste i ide proracuna rutu jos uvijek mi je prazna mapa nema ulica,tacno da se nalazim u tom trenutku na dijelu koji nije pokriven!

Jasno, radi ali nepoznat teren.

Takodje mi nije zelen onaj simbol od antene

Indikacija GSM signala. Odnosno jacine signala sa repetitora mobilnog operatera.

Princip rada je kao i kod svakog mobilnog telefona.

procitao sam negdje kad se skinaju kleme da mu treba oko 15 min da uspostavi gps vezu ili kod prve voznje 100km!

Nemam komentar :wallbash:

Inace kad idem u onaj skriveni meni

Ako si ga vec pronasao, bolje ne diraj nista.

Imas ovde uputstvo. http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38944&view=findpost&p=657004

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike na sta ja mislim! To je slika sa ubacenim cd mapa koje sam skinuo! I da u tom trenutku sam se nalazio na dijelu koji nije pokriven tj.nije ucrtan jer su samo glaven ulice ucrtane!

nav1.jpg nav2.jpg

Imam ja GPS signal ali ovaj simbol antene nije zelen! A za servisni meni,on pokaze samo sta je od uredjaja ok,a sta ne! U mom slucaju napise GPS antena OK! A na slici se vidi da ne pokazuje ni br dostupnih satelita! Da li je to jer sam na dijelu koji nije ucrtan ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simbol GPS antene menja boju u zavisnosti od jacine signala, odnosno broja satelita koju nav. uhvati.

Moguce je da se nalazis u podrucju koje je slabo pokriveno signalom.

Vidi u voznji sta se desava, trebalo bi vrlo brzo da uhvati signal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E problem je sto on nikako ne hvata signal! Bice da je antena rekla zbogom! Da li mogu uzeti univerzalnu GPS antenu i samo staviti konektor sa fabricke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...