Jump to content

Photo

Rekordi alkohola u krvi...

• Please log in to reply
22 replies to this topic

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24652 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140

Posted Image

Bugarska policija uhapsila je jednog vozača koji je vozio sa 5,65 promila alkohola u krvi. Neslavni rekord postavio je četrdesetjednogodišnji K.I. iz Kozloduja. On je upravljao vozilom "Micubiši Kolt" nakon što je popio dve flaše rakije.
Pijani vozač objasnio je saobraćajcima da se "počastio" sa prijateljima.

preuzeto sa - Auto Blog

nestor

nestor

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • Garage:lancia lybra 1.9 jtd SW
"oj rakijo rako ja te volim jako" :thumbsup: kakav kralj....dobro da je ziv ostao!

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24652 posts
Vozač golfa M. M (50) je sa 3.32 promila alkohola u krvi u centru Valjeva izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj nije bilo povređenih i pored novčane, sleduje mu i zatvorska kazna od najmanje 15 dana, saopšteno je iz valjevske policije.
Prilikom kontrole alkomer saobraćajne policije izmerio je 3.32 promila alkohola u krvi kod M.M, nakon što je izazvao saobraćajnu nezgodu, što je apsolutni rekord do sada zabeležen u valjevskoj kraju.

Zamenik komandira Stanice saobraćajne policije u Valjevu Miodrag Lazarević rekao je regionalnom radiju da je za prvih šest meseci 2010. u policijskim stanicama Kolubarskog okruga na trežnjenju zadržano 185 pijanih vozača, od čeha je 114 bilo u Valjevu. Neslavni rekord po količini alkohola u krvi do sada je držao G. T. (37), takođe iz Valjeva, koji je, zatečen za volanom svog "fiće", imao 3.14 promila alkohola u krvi.
Od sudije za prekršaje zatražio je da mu "za primer drugim vozačima" vozačka dozvola bude trajno oduzeta.

preuzeto sa - Auto Blog

mikisxy

mikisxy

TiM Servis

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3612 posts
  • Interests:automobili,F1,rely,elektronika
  • Garage:xsara 2.0hdi,punto 1.2
e nema zezana u mom zavicaju.ili ili

Boki

Boki

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6131 posts
tog lika zovu mister PI :wallbash:

chila

chila

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 496 posts
  • Garage:Fiat Palio 1.9D
Ne znam koliki je apsolutni rekord, ali nesto cmu sam pre 2 godine prisustvovao je za mene bilo oanko, neverovatno, ali i za ostale! Na glavnom mostu u KM Kosovska Policija je zaustavila jugica radi redovne kontrole i odmah su uvideli da je lik pijan! Merenjem sa 3 razlicita alkometra dobili su vrednosti 4.8 do 5.1mpromila alkohola u krvi. Na zaprepascenje svih prisutnih lik je mogao samostalno da hoda i bio je orijentisan u vremenu i prostoru sto je izazvalo nevericu kod Un policajaca koji su zahtevali da se ponovi merenje! Nisu mogli da veruju da neko sa 5 promila u krvi moze da stoji na nogama a kamoli vozi auto. Tu su onda pala slikanja i snimanja pijanog vozaca sa alkometrom naslonjenim na obrazu i razne druge gluposti kako bi se ovaj kako kazu nesvakidasnji slucaj ovekovecio!

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7278 posts
  • Garage:2012 LOSI Speed NT 3.4cc, 1.8HP

tog lika zovu mister PI :wallbash:

Mister PI je dosadašnji rekorder sa 3,14 ;)

kole

kole

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2577 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 mjet 16v, malo dopingovan

Nisu mogli da veruju da neko sa 5 promila u krvi moze da stoji na nogama a kamoli vozi auto.

Svašta se može vežbom postići. :rolleyes:

Damjanović

Damjanović

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2020 posts
  • Garage:Lancia Lybra 1.9 jtd
Nažalost, bio je još jedan sa 5 promila. Nije više medju nama, a šteta, mogao je da bude vrhunski glumac. Poginuo je ima 20 godina a možda i više.... Ko ga se seća, dobro je. Ko ga se ne seća potsetiću ga:

"Izvinjavamo se - mnogo se izvinjavamo...."

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24652 posts

Prijepolje: Vozio sa 4.64 promila alkohola u krvi

Dražo Lj. (39) iz Prijepolja vozio je automobil sa 4.64 promila alkohola u krvi što je ustanovljeno kontrolom koju je sprovela saobraćajna policija u tom gradu, saopštila je danas prijepoljska policija
U saopštenju policije se navodi da je sudija Prekršajnog suda u Prijepolju osudio Draža Lj. na zatvor od 30 dana uz desetomesečnu zabranu upravljanja motornim vozilom B kategorije. U skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja upisano mu je i 14 kaznenih bodova, dodaje se u saopštenju. Policijska uprava iz Prijepolja privela je, tokom pojačane kontrole saobraćaja, šest osoba koje su upravljale vozilom sa više od 1.2 promila alkohola u organizmu.

preuzeto sa - Auto Blog

loodilo

loodilo

PR menadžer Kluba ;)

• Members
  • PipPip
  • 816 posts
To nije alkohol u krvi već krv u alkoholu! :rofl:

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24652 posts

Vozio Moskvič sa 4.38 promila alkohola u krvi

Sremski Karlovci - Saobraćajna policija iz Sremskih Karlovaca u rutinskoj kontroli zaustavila je M.K. (57), vozača Moskviča iz tog gradića i ustanovila da u krvi ima ''rekordnih'' 4.38 promila alkohola u krvi.

Totalno pijani vozač, srećom, nije izazvao saobraćajnu nesreću, mada su ga policajci prilikom kontrole pridržavali da ostane na nogama. Čim su policajci doveli M.K. u stanicu i odredili mu 12-časovno zadržavanje do istrežnjenja, on je momentalno zaspao. Pijanom vozaču sledi krivična prijava, zatvor, kao i 14 kaznenih poena zbog vožnje u alkoholisanom stanju. Prema stručnoj literaturi, čovek sa 3 do 4.5 promila alkohola u krvi pada u alkoholnu komu, dok je doza alkohola od 4.5 promila do 5 promila, smrtonosna.

preuzeto sa - Auto Blog

Lyon

Lyon

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 258 posts
  • Interests:Psihologija, Istorija, Priroda, Automobili
  • Garage:Stilo 1.9 JTD
Moram da kazem da su to nemoguci rezultati. I to tvrdim jer sam radio sa alkometrima i eksperimentisao ogroman broj puta.

Medicinski nije moguce da neko ima tu kolicinu alkohola u krvi i da bude ziv.
Alkometar meri procenat alkohola u krvi uzorkom dubokog plucnog daha.

Jedno od pravila kod testiranja alkometrom u komercijalnim firmama, jeste da pitate osobu da li je u poslednjih deset minuta nesto popila. Ako jeste, onda se mora sacekati sa vrsenjem alko testa, jer alkohol jos uvek isparava iz usne duplje i zdrela. Ako bi se tada radio test, dobili bi smo upravo ovakve rezultate

Dakle, moguce je jedino da su te osobe desetak minuta pre nego sto ih je zaustavila policija popile neko zestoko pice, pa su alkoholna isparenja iz zdrela i usne duplje dospela u uzorak dubokog plucnog daha.

Ko ne veruje, a ima pristup alkometru, neka proba sam da popije vinjak i dune posle minut dva.
A onda neka dune posle deset, pa posle dvadeset, pa posle sat vremena. I neka nam onda napise kakve je rezultate dobio

Edited by Lyon, 28 July 2010 - 19:42.

Damjanović

Damjanović

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2020 posts
  • Garage:Lancia Lybra 1.9 jtd
Potupuno se slažem. Medjutim kada dodje do rasprave sa Policijom posle izvršenog testiranja....sve je kasno, a pogotovu u postupku utvrdjivanja prekršaja kod sudije... Zlatno pravilo: KAD SE VATA VOLAN, MESTA ČAŠI NEMA - NI PIVO!

mik

mik

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2002 posts
  • Garage:Lancia Lybra 1.9JTD 116 CV SW Intensa
Nemojte tako strogo :rolleyes: -NI PIVO :unsure:

evo na primer ovo pivo :P moze da se pije u svakoj prilici pa cak i zaa volanom :blink:

http://www.youtube.com/watch?v=RotGsGVarz8

pod uslovom da je hladno :cheers: ,jer ipak je bezalkoholno :crazy: ,pa jos ako je toplo :no

Edited by mik, 28 July 2010 - 22:52.

a.m

a.m

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 213 posts
  • Garage:fiat stilo 1.9jtd
posto radim u bolnici na psihijatriji i to bas na odjelu ovisnosti,pa mogu rec da sam imao jednog pacijenta sa alkoholom 5.13 promila i frajer je jos uvijek hodao,i srecem se sa alkoholicarima i narkomanima svaki dan vec mi ih je pun kufer,i mogu rec da su zene koje konstantno piju puno izdrzljivije nego muskarc.
zena od 76godina sa 3,18 promila ravno hoda kao avion,moj savjet pijte umjereno a drogu neeeeeeeee nikako.

evo nesto za nasmijat se:

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24652 posts

Leskovac: Vozio sa 4.27 promila alkohola u krvi

Protiv Ivana P. (29) iz Gadžinog Hana podneta je prekršajna prijava jer je vozio automobil sa 4.27 promila alkohola u krvi, saopštila je policija u Leskovcu. Zakonom o bezbednosti saobraćaja propisano je da vozač ne može imati više od 0.3 promila alkohola u krvi.

Saobraćajna policija je zaustavila automobil Ivana P. na regionalnom putu Leskovac - Pečenjevce, jer je naglo prelazio iz jedne kolovozne trake u drugu. Alkotestom je utvrđeno da vozač ima 4.27 promila alkohola u krvi.
To je drugi slučaj u Leskovcu u proteklih nekoliko meseci da saobraćajna policija otkriva vozače sa tako visokim promilom alkohola u krvi.

preuzeto sa - Auto Blog

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7278 posts
  • Garage:2012 LOSI Speed NT 3.4cc, 1.8HP
Dobro je da mogu da ga zaustave...

beli_Punto

beli_Punto

mlađi referent

• Members
  • PipPipPipPip
  • 10789 posts
  • Garage:Fiat Punto 1.9D
Posted Image
http://www.vijesti.m...vi-clanak-65775
Smederevci najgori od sve dece, znam da nije moguce da naduva 5,41, ali verovatno je analizom krvi pokazalo toliko
:wine: i :police: ne ide zajedno, samo ne znam kad ce ljudi to da shvate

Lyon

Lyon

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 258 posts
  • Interests:Psihologija, Istorija, Priroda, Automobili
  • Garage:Stilo 1.9 JTD
Pisao sam vec dosta ranije
To su nemoguci rezultati, jer nismo mi ovde puni medicinskih fenomena koji hodaju i govore sa kolicinom alkohola od koje bi svaki covek bio u dubokoj komi
Nego su 10-15-20 minuta pre duvanja u alkometar popili jedno ili nekoliko zestokih alkoholnih pica
Alkoholna isparenja jos uvek su prisutna u usnoj duplji, zdrelu i svim onim mestima na kojima se mesaju sa uzokom dubokog plucnog daha
Zato policija treba da saceka jos pola sata, pa da opet uradi test i onda bi dobila realnu vrednost
Radio sam sa tim aparatima na najdirektniji nacin, isprobavao sve varijante i stvarno bih voleo da svi mogu da popiju vinjak i posle pet minuta dunu u alkometar, pa da mi kazu da li je moguce da su zivi a rezultat je tako dramatican

Ovde se radi o tome, da su testirani ljudi koji su vec bili prilicno alkoholisani, a na realan rezultat iz dubokog plucnog daha, nakalemila su se isparenja iz sluzokoze usne duplje i zdrela, pa je tako dobijen zapanjujuci rezultat

Ali, novinarskoj gladi za senzacijama nikad kraja.....

Edited by Lyon, 24 March 2012 - 13:08.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users