Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

Situacija je sledeca! Imam fabricku navigaciju,u autu,ali je bila ukradena jednom,pa je neki idiot tada dzekove samo osjekao sa zicama!

Sada je spojena druga navi i radi samo kao cd/mp3 i radio! Znaci ne pokazuje podatke na bordu,a ni sa borda! Kada sam je izvadio vidio sam da mi hvale sledeci konektori (zaokruzeno na slici)! Zna li neko kako ovo sloziti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA vec imam sve zice tamo,e sad samo je problem kako ih spojiti na ovaj konektor,jer nemam originalni dzek! I kako znati koja ide gdje?

A ja sam pogrijsio,meni hvali ovaj bijeli konektor je od navi i on mi hvali!

KtxeA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam CN+ iz Stilo Abarth i ugradio ga u naš Stilo 1.8 Dynamic '03 (koji je bio italijanski pandur).

Konektovali smo ga (pre toga smo promenili antenu i razvukli instalaciju). Sve radi, ali...

- CN+ ne prepoznaje kada uključim/isključim motor. Ne mogu da nadogradim CN+ iz verzije 8.3, jer kada izvadim ključ za paljenje (kako kaže u uputstvu), nema razlike, i kada pritisnem dugme ON, uređaj je i dalje uključen, ali je u sleep modu (dugmići sa obe strane sijaju, ali radio i ekran su isključeni).

- Nemam nikakvu veze sa putnim računarom...

- CN+ (Navigacija) osvežava moju poziciju jednom u 5 minuta. Sve vreme imam satelite (od 7 do 11), ali se pozicija ne osvežava. Promenio sam 3 antene, ali iskreno mislim da nije do antene jer sve vreme imam satelite. Mislio sam da ću uspeti da rešim problem ako nadogradim (ažuriram) firmware, ali ne mogu to da uradim zbog prvog problema.

- Telefon radi super, ali nemam mikrofon. Znate li gde može polovan mikrofon da se nabavi? :(

Cinio bih bilo kakav savet ili pomoć?

Hvala unapred,

Nemanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

- CN+ ne prepoznaje kada uključim/isključim motor.

ZA ovo imas opciju u MENI-ju...Independant boot(nezavisno paljenje)..za Ostalo moras da pregledas ponovo uputstvo za ugradnju(imas negde na forumu)jer mi se cini da nesto sa CAN linijama nije u redu cim nemas vezu sa putnim racunarom

ps to sto si stisnuo ON i desava ti se da ostane upaljeno svetlo sa strane itd ,u stvari si uradio OFF(isto dugme i pali i gasi)

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

U meniju sam i postavio da ne zavisi od ključa za paljenje (Ignition key) (Connect/Power), a ON znam da je ON/OFF dugme, ali pitam što se onda ne ugasi u potpunosti, već i kada odem iz kola on sija, u tome je problem?!

Imam nekoliko džekova + antene, sve sam poubadao, ali opet ništa?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li je CN+ uopšte povezana na CAN vezu automobila?

Da li radi trip meni?

Ako ne, to sve objašnjava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Idem da pogledam, video sam da je samo nešto još prespojio divx/dvd...

Inače isti je takav i kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj ECU uopšte ne komunicira sa CN+.

To nema veze sa apdejtom softvera.

CAN veza nije ostvarena. Za tvoj urđaj motor je stalno ugašen. Navigacija radi, tel radi, Cd i radio radi ali sva podešavanja koja treba memorisati posle gašenja budu zaboravljena. Trip i komande na volanu ne rade.

CAN je verovatno namerno prekinut (pin 4 na konektoru napajanja), pri ugradnji,zato što nemaš master kod koji pri prvom paljenju treba uneti kod naknadno ugrađenih uređaja vezanih na CAN.

Masret kod se dobija sa uređajem (četvorocifreni broj),

ako ga nemaš može se dobiti pomoću broja šasije auta sa kojeg je skinuta navigacija (plaća se),

flešovanjem kompletne navigacije ili metodom besomučnog unošenja brojeva.

Ne postoji nikakav program za Marelijeve CN koji bi razbio kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, ček, ček.

Master kod pretpostavljam za uređaj ili nešto za kola jer spominješ preko šasije..? Realno 10.000 brojeva jeste puno, ali ako imaš sreće i ako nećeš ga zaključati posle 3 pokušaja završiš na 5000. :) Ako nije besomučna suma, rađe bih platio.

Komande na volanu nemam, a trip, jeste, ne radi.

Ono šta mi nije jasno, šta da radim sa 4. pinom?

Da li bih mogao da uslikam pa ovde da postavim slike?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kod navigacije nije vezan za serijski broj uređaja kao kod (radio/CD Visdeon )već za broj šasije vozila (verovatno zbog krađe).

Kao što rekoh može dase flešuje i to odmah na zadnji firmvare 9.8 koji ne zahteva kod.

Da te ne obeshrabrim ne postoji brojač i kod možeš uneti koliko god puta želiš.

Uz malo sreće ručno će ti trebati trebaće ti manje od 5000 pokušaja.

Kada dođeš do koda uređaj će biti potpuno uparen sa ECU, ali će blinkati kilometraža. To je lako rešivo, dovoljno je napraviti malu elektronsku spravu koja pali CN sa zadrškom od 4sekunde, vezuje na CAN vezu. U te 4 sekunde ECU vrši proveru novo instaliranih uređaja.

CN ne može da se upari preko dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U meniju sam i postavio da ne zavisi od ključa za paljenje (Ignition key) (Connect/Power), a ON znam da je ON/OFF dugme, ali pitam što se onda ne ugasi u potpunosti, već i kada odem iz kola on sija, u tome je problem?!

Imam nekoliko džekova + antene, sve sam poubadao, ali opet ništa?!

Pa ovo nisi napisao u prvom postu pa sam logikom krenuo odpocetka. Inace cn i ne mozes ugasiti skroz dok vozis uvek ce goreti ti dugmici...Kad izvuces kljuc, nestaje struja skroz....Ko sto rekoh CAN linije...

Master kod je bio negde oko 35 eura (narucis preko delte,informacija od pre 7-9 meseci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem sada da poslikam šta se dešava sa ovim govnom, idem da ga skinem i da vidim džekove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam plavo-beli kabl koji ne ide nigde i neki braon:

sa1.jpg sa2.jpg

I ovde vidim da ima neki džek, ali ja tu nemam ništa, šta je to?

sa3.jpg

E sada verujem da je problem ona plavo-bela žica, braon ni ne znam za šta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj trecoj slici mislim da ide konektor od racunara.Ja imam istu takvu navigaciju pa cu ti slikati ako neuspes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti unapred!

Vidim da imamo istog stila, samo što je moj sa 5 vrata.

Kako je tebi prošla ugradnja? Jesi li imao kakvih problema?

Edited by Bračko Nemanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK; pošto on meni viri već iz džeka, moram da ronduljam po instalaciji da vidim gde je početak te plavo-bele žice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti unapred!

Vidim da imamo istog stila, samo što je moj sa 5 vrata.

Kako je tebi prošla ugradnja? Jesi li imao kakvih problema?

Ja nisam ugradjivao tako je stigao iz Italije.Ja sam samo menjao dugmice jer su se izlizali pa zato znam raspored konektora.Javi nekako pa cu slikati pozadinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je šta imam, sada po danu. Plavo bele ni u tragovima... :( :( :(

IMAG0040.jpg

Imam gomilu žica izvučenih do frižidera, pretpostavljam da je policijska stanica, punjač za palicu, rotirka. Pojma nemam.

IMAG0041.jpg

Mikrofon, oke, našao sam gde se stavlja, ali u koji od ova tri džeka?! Pomoć?

IMAG0042.jpg

IMAG0043.jpg IMAG0044.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...