Jump to content
FAS Goran
Bocca

Fiat Stilo - čep rezeorvara ; prskalice ; kasetofon

Recommended Posts

Dakle u pitanju je Stilo 1.9 Mjet 2005. godiste.

Problem broj jedan je sto ne mogu da zakljucam cep od rezervoara. Dakle kljuc dodje otprilike do 3/4 puta i ni makac dalje. Kao da nema gde dalje da ide i dosao je do kraja. Nemam blagu ideju sta da radim, a rezervoar mi na izvol'te :wallbash:

Problem broj dva je da kad povucem ka sebi rucicu brisaca, prskalice mi naprskaju soferku ali brisaci se ne upale uopste. To je jedini problem sa brisacima koliko sam video, sve ostalo radi OK.

Problem broj tri je da u kasetofonu (prokletom :realmad: ) mi je zaglavljena kaseta koja nece uopste da izadje. Pritisnem eject i on vrti unutra, i vrti i vrti i onda odustane i tako stalno. Pokusavao da zavucem noz malo izdignem kasetu, pa onda i malo vise da izdignem ali bez uspeha.

Ako iko ima resenje za moje muke bio bih zahvalan za bilo kakav odgovor :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Vjerovatno imas senzore za kisu pa ne potrefis senzor i onda ne reaguje. Probaj malo duze da prskas.

Ako opet nece, podigni malo prskalice - imas sa strane rupicu za regulaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam, senzori sa kisu su posebna faza u okretanju rucice (cetvrta faza, tj program da kazem) ali ja to nemam. Prosto ispljune tecnost i nista. Zadnji brisac bez frke isprska i brise odmah <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao isti trip kada sam tek kupio auto, pa se nadam da ni kod tebe nije neki problem u pitanju. Potrebno je "za zilet" duze zadrzati rucicu u polozaju za prskanje. Ukoliko se samo kratko pipne da naprska, brisaci ne reaguju, bar je tako kod mene. U uputstvu pise da je to duze od pola sekunde:

Oci_r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mora da naprska litar tecnosti da bi sljakalo? :D

Ovo za rezervoar, niko nema odgovor ili predlog neki? :no

Meni je ideja da naprskam malo WD-a u bravu pre nego sto vidim da je rasturam (ako uopste moze to da se uradi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako, :beer: na svih 6 brizgaljki. Zato se meni u pocetku i nisu ukljucivali kada bi strcnuo samo malo, kao sto se ukljucuju na nekim drugim kolima, pa sam mislio da je neki problem u pitanju. Tj. sve do prvog duzeg prskanja. Probaj pa javi rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem broj dva je da kad povucem ka sebi rucicu brisaca, prskalice mi naprskaju soferku ali brisaci se ne upale uopste. To je jedini problem sa brisacima koliko sam video, sve ostalo radi OK.

Moguće rešenje: svrati do električara neka ti skine i pogleda ručicu, naravno ako hoće uopšte da se zeza sa time.

Najverovatnije repenje: na kraju ćes ipak morati da kupiš kompetnu ručicu, u zavisnosti od budžeta polovnu ili novu...

PS. Usput proveri i instalaciju sistema ako voliš da prčkaš po kolima, pumpu za vodu za brisače, creva, jednosmerne ventile, brizgaljke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja samo kratko prsnem pa pomerim ručicu na gore (ili beše dole - vozim i octaviu, kod nje je naopako), ne čekam da potroši pola litre tečnosti pre nego što se brisači uključe.

Što se kasetofona tiče imam isti problem - ako ga rešiš javi mi. Ja sam čak vadio kasetofon i rastavio dokle sam mogao i nisam uspeo da izvučem kasetu. Realno ga i ne koristim, slušam mjuzu preko xcarlink.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam blagu ideju sta da radim, a rezervoar mi na izvol'te :wallbash:

Niko ne može da ti izvuče gorivo, to se nemaš razloga bojati. :thumbup:

Znam da i moj čep ne zaključavam...valjda isto ne može, nisam ni probao...tj. samo ga pustim da se čuje tri puta kad ga zatvaram. Uvek ga otvaram bez ključa, a vidim da su i pumpadžije navikle na to (verovatno je sličan sistem i kod drugih automobila) jer čim stanem, odmah mi skidaju poklopac, ni ne pitaju da li je zaključan.

Problem broj dva je da kad povucem ka sebi rucicu brisaca, prskalice mi naprskaju soferku ali brisaci se ne upale uopste.

Povuci i drži sve dok ne počnu da brišu. :thumbup:

Kada se ispraksiraš, provalićeš da ručicu možeš pomeriti na gore (jedno brisanje), ali usput je povučeš i malo ka sebi i tako dobiješ da ti odmah briše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudovi!

Neso sad mi lakse za rezervoar :thumbsup:

Sto se tice brisaca, zavisno od prilike cu da kombinujem standardnu proceduru i ovo sto ste ti i nidza rekli!

Inace sutra cu da otvorim kasetofon i da ga rasturim na delove ako treba, samo zato sto me interesuje zasto motor ne izbacuje kasetu. a da, i zato sto je na kaseti barry white :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene takodje,na Stilu,ako povuchem ruchicu ka sebi on prska ali se ne pale brisachi,nisam probao da drzhim vishe pa da vidim da li ce se ukljuchiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za prskanje je na svakom stilu, posle sekun dva on upali brisace, sto je mozda i bolje, jer je tada soferka mokra, nego da prisaci odma krenu, pa da malo zatrljaju i po suvom staklu... Sto se rezervoara tice, ne znam da li sam vas dobro razumeo. Meni to radi ok, odnosno zakljuca sam kad i auto. Posto mi je ukljucen speed lock, kad krenem, on zakljuca sve ukljucujuci i rezervoar, s tim sto kad stanem i uhvatim se za bravu, auto se ponovo odkljuca ako je u pitanju neka od prednjih brava, a ukoliko se neko od putnika pozadi uhvati za bravu otkljucace samo svoja, a ostatak auta ostaje zakljucan, e sad ne znam da li je uvek tako ili je to samo kod mene... A sto se rezervoara tice, od kako su mi poklopac polomili, ja im ne dam da mi otvaraju, uvek istrcim iz auta pre pumpadzije i dreknem da ne dira, jer sam ga nekako zakacio izlepio i jedva se drzi :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš automatsku bravu, verovatno imaš starijeg Stila. Noviji imaju ključ na čepu, a spoljni poklopac može da se otvori bilo kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za prskanje je na svakom stilu, posle sekun dva on upali brisace, sto je mozda i bolje, jer je tada soferka mokra, nego da prisaci odma krenu, pa da malo zatrljaju i po suvom staklu... Sto se rezervoara tice, ne znam da li sam vas dobro razumeo. Meni to radi ok, odnosno zakljuca sam kad i auto. Posto mi je ukljucen speed lock, kad krenem, on zakljuca sve ukljucujuci i rezervoar, s tim sto kad stanem i uhvatim se za bravu, auto se ponovo odkljuca ako je u pitanju neka od prednjih brava, a ukoliko se neko od putnika pozadi uhvati za bravu otkljucace samo svoja, a ostatak auta ostaje zakljucan, e sad ne znam da li je uvek tako ili je to samo kod mene... A sto se rezervoara tice, od kako su mi poklopac polomili, ja im ne dam da mi otvaraju, uvek istrcim iz auta pre pumpadzije i dreknem da ne dira, jer sam ga nekako zakacio izlepio i jedva se drzi :wallbash:

Hahahha... Istrcish kazesh, e isti sam ti :D Ja moj poklopac nekim gitom iskrpio, i drzi to mozda 5-6 sipanja i opet se odlepi, ali dobra je fora shto git ne popusti vec se otkaci od plastike, a povecao je povrsinu koju mogu da zalepim super lepkom. A nesto sam se razmisljao da li da kupujem polovan poklopac, i odustao jer ce se opet sve jedno polomiti, to cu uraditi pre prodaje verovatno da mi ne bi spustali cenu na sitnicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece da nisu sivonje na pumpi, meni su se one sarkice otkacile i tako da moram da pazim da ne ispadne iz lezista, e sad zamisljam situaciu da treba da krenem na put od par dana i oko 1000km, a pred put mi skraju poklopac i onda dok ne dodjem kuci imam rezervoar na izvolte :wallbash:

Gledam ih samo kako otvaraju i zatvaraju te poklopce, ne mogu to lepo da urade, nego im redovno zatvaranje ide tako sto bukvalno odvale samarcinu preko poklopca i odu dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kasetofon... Kad se izvadi ceo, odvrnes par srafova i pridjes delu za kasetu i onda je sve lako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam mogul ovdje da pitam isto je u vezi brisaca i prskalice da ne otvaram novu temu :question:

prije 3 dana nestalo mi tecnosti u brisacima tj brizgaljkama i danas nasuo ali nista :wallbash: :wallbash: ne rade brizgaljke ni prednje ni zadnje a do sada perfektno radile :crybaby: :crybaby:

ne cuje se ni zvuk onaj brizgaljki bzzzzz :wallbash: :wallbash: :wallbash:

sta da radim :question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kasetofon... Kad se izvadi ceo, odvrnes par srafova i pridjes delu za kasetu i onda je sve lako. :)

Uspeo, izvadio kasetu i napisao uputstvo u Uradi Sam sobi na forumu :thumbsup:

A xcarlink cim budem imao love! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon zakljucavanja, ako cep malo duze okrecem u krug on se sam otkljuca, da li se nekom' ovo desavalo ili je moj cep jedinstven slucaj? :smoke: svaki savet je dobrodosao...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmes bocicu spreja wd40 u desnu ruku pazljuvo ubacis cevcicu u rasprsivac na vrhu (ako si levak ona obrni redosled) zaatim vrlo nezno i pazljivo uzmes cep od rezervoara u levu ruku

i desni kaziprst namestis na rasprsivac bocice zatim cevcicu nacentriras na spoj metala i plastike i desnim kaziprstom pritisnes rasprsivac bocice zatim uhvatis cep i desnom rukom i okreces postupak ponovi dok god ima otpora u slobodnom okretanju cepa rezervoara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znas ti to da zakljucas :harhar:

mislis da je to u pitanju Kg 030 .. ? :p

uzmes bocicu spreja wd40 u desnu ruku pazljuvo ubacis cevcicu u rasprsivac na vrhu (ako si levak ona obrni redosled) zaatim vrlo nezno i pazljivo uzmes cep od rezervoara u levu ruku

i desni kaziprst namestis na rasprsivac bocice zatim cevcicu nacentriras na spoj metala i plastike i desnim kaziprstom pritisnes rasprsivac bocice zatim uhvatis cep i desnom rukom i okreces postupak ponovi dok god ima otpora u slobodnom okretanju cepa rezervoara...

uspelo je, thanks pirate! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...