Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Bravo - osigurač za air beg

Recommended Posts

sta je sa osiguracem,ja jos ne videh da je nekom riknuo od air bega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi, nije neko mi je procureo mali hladnjak pa je sjebao senzor air bega koji su pametni ljudi iz italije stavili bas ispod pa dok ne nadjem drugi cisto da mi ne gori lampica na tabli iritira me

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se vadjenjem osiguraca nece ugasiti ta lampica na cajgeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto svetli ta lampica za air bag, a svetlela je i pre nego sto sam menjao mali hladnjak. Uikoliko je otisao taj senzor, da li je on skup i da li se lako nabavlja? Da li air bag moze, ne daj Boze, da reaguje u ovom slucaju, dok lampica svetli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li air bag moze, ne daj Boze, da reaguje u ovom slucaju, dok lampica svetli?

Ne, Air-bag ti sada ne radi.

Ako imas air-bag na kolima, pozuri jer ako curi mali hladnjak on kaplje direktno u centralu od air-bega.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39985&view=findpost&p=668611

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mali hladnjak sam menjao, sad nema sta da curi ali steta je vec napravljena. Kako se menja taj senzor, da li se lako nabavlja i da li mozda znate koliko kosta? Da li dijagnostika moze da pokaze da je senzor u pitanju? Da li nakon zamene senzora ima jos nekih koraka sto se popravke tice ili je to to? Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Danas sam pregledao mali hladnjak posto sam sumnjao da pusta i sasvim slucajno sam video nesto drugo sto me sada kopka.

Kada sam kupio auto vec je imao problem sa lampicom od airbag-a koja svetli stalno i posto mi to bas nesto nije toliko bitno nisam se puno zanimao za to ali danas sam video da je konektor istekan koji se spaja na onu airbag elektroniku koja se nalazi ispod malog hladnjaka?!

Centrala od airbaga mi ne izgleda da je po njoj ikada kapala voda a nisam bas smeo da se usudim da ukljucim konektor da ne bude... :vava:

Sta preporuucujete da radim,da ne diram nista,ostavim airbag nekativan ili da probam to da vratim i molim se bogu?!:)

Da napomenem da se konektor 99& nije sam iskljucio jer se vidi da je neko skidao te okolne plastike ,verovatno zbog malog hladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su jednostavno zaboravili da vrate.Ja bi ga ukljucio,jedino moze da pokaze gresku il da izbaci osigurac,ne moze da se aktivira tek tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam se sa prijateljem koji se bavi automehanikom i svacim pomalo i on me isprepadao da moze da mi se otvori u voznji iz cista mira ako neki senzor u centrali airbaga zabaguje.

Navodno nekom coveku se desilo na vektri da kada je jace zalupio vrata ,aktivirao se bocni airbag i kaze da mu je zvonilo u usima 5 dana :D

I ja kontam po nekoj logici da to nije sigurno napravljeno bas tako neozbiljno vec da ima nekih sigunosnih mera da se to ne desi mada opet,frka mi je da probam.

Posto sam inace avanturistickog duha i pre ili kasnije moracu to da probam,kakva je procedura za vracanje konektora?

Skinem kleme sacekam neko vreme i vratim konektor na mesto i sta mu bog da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo bi i ja tako postupio.Ne bi imao mira dok ne probam. :thumbsup: Ipak ukljuci kameru, :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos se nije desilo da okine tako air beg tako ako te ne tera bas neki spec maler ovih dana slobodno ukopcaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...