Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo - naknadna ugradnja maglenki

Recommended Posts

Ovako, posto nisu u spisku opreme igrom slucaja namesti se prilika te ih kupim (maglenke, nosace i Night breaker-e, sve ukupno 6.448,00 din u AP sportu u Zemunu)
E sad, negde sam nacuo da sa unutrasnje strane branika postoji obelezeno gde treba da se busi da se iste i postave, te me sad zanimaju detalji! smile.gif
Jel komplikovano i (ako jeste) koliko komplikovano, cime je najbolje busiti, da l' je dovedena struja ili mora naknadno, da l' moze da se poveze na isti prekidac koji pali zadje svetlo za magli i tako dalje... smile.gifsmile.gifsmile.gif

i, da, nisam imao pojma gde da metnem temu pa sam je tutnuo ovde, jedino mi je jos na pamet padao Off deo smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na bravu nisam imao fabricke ali je dosla instalacija za njih e sad treba ti i prekidac u kabini a njegovo mesto je vec obelezeno tamo gde palis grejace za zadnju soferku

Share this post


Link to post
Share on other sites

zQg09.jpg

ja ga ne vidim :) kod onog za grejac zadnje soferke je onaj za spoljnu temperaturu, a pored onog za zadnju maglenku je prazno mesto... mozda tu? dal moze da se poveze na taj sto pali zanju, to bi mi bilo super :) 2 u 1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene na tom prekidacu za koji vi kazete da pali zadnju,pali maglenke napred. :question: e sad,ne znam dal je to nesto budzeno i prevezivano,i dal svetli nesto nazad kad ga upalim (nisam nikad gledao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pavu si zemljace, treba da bude l(ij)evo, prvo po redu, al' bi trebao da picim po odpadima da ga nadjem, ugradim bla bla... mnogo mi je logicnije da se pale i prednje i zadnje na jednom prekidancu, onom koji trenutno pali samo zanje :) te ce tako verovatno i biti :)

nego na stranu to, cime da busim branik? :)

i da l' moram da ga skinem da bi sve to uradio

i da l' se nosaci srafe negde u branik ili na neki gore vezni lim ili nesto slicno?

:)

@ svetozar

naravno da svetli i nazad prijatelju, tj trebalo bi da svetli (ako ti nije nesto obataljeno) leva stopaljka, ista pozicija gde je na desnoj svetlo za rikverc! sija ko blesavo :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nego na stranu to, cime da busim branik? :)

i da l' moram da ga skinem da bi sve to uradio

i da l' se nosaci srafe negde u branik ili na neki gore vezni lim ili nesto slicno?

Burgija, testera (ubodna) ili sl.

Mora da se skida!!

Srafe se u branik nosaci!

Predpostavljam da si kupio aftermarket nosace i farove, nije bas laganica posao, plastika je ocajna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ ebem li ga ne znam sta tacno mislis pod to "aftermarekt"! :)

Uzeo sam one sto idu u Bravo/Brava/Marea ...

Je l' ocajna plastika branika ili plastika nosaca? :)

Da l' ima neki "majstor" koji to ugradjuje, ipak, bolje da platim nego da sta ukakim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika nosaca je bljak i nije oridj. od maree nego od brava, razlika je u tome sto su od maree duzi par cm, mozes sam da odradis, racunaj na ceo dan zbog pipavosti....;)

Edited by Blackshadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno pitanje, hteo bih da uzmem drugi prednji branik sa maglenkama posto mi je ovaj koji imam sa maglenkama pukao i crne je boje i bas tanak a nasao sam beo branik polovan sa otvorima za maglenke , e sad na ovom starom nisu ni radile posto je izgleda kada sam uzeo auto menjan prednji branik vec , ali vidim da imaju zice koje su isle iz maglenki samo su presecene,moje pitanje je kako da znam da li uopste maglenke mogu da rade da bih uzeo branik sa njima ili bez njih posto ne znam da li ima prekidac za maglenke evo slika ja mislim da je to prekidac sad ne znam od kojih je ovih dva?ako vec ima prekidac znaci da bi trebalo da mogu da rade i maglenke?

Image_382.jpgImage_380.jpgImage_381.jpg

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to prvo ti je prekidac za prednju maglenku, ocigledno da je to tvoj auto imao pre neke havarije, upali prekidac pa na tim zicama izmeri napon, pa ako ima onda kupuj i povezuj, a ako nema prvo pregledaj osigurace releje i instalaciju da li nisu negde osteceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala! Izgleda da je bio havarisan, ok znaci prvi je za maglenke a za sta je drugi? Meni najvise treba branik, e sad ako ja kupim prednji branik, ako slucajno zatrebaju osiguraci,releji ili nesto od instalacije da li imajstori hoce da to odrade? da ne gledam ja i da proveravam to posto bas i ne znam nego da namontiram branik lepo sam posto umem pa da vozim kod majstora da mi to odradi, posto releje i osigurace ce pre oni da imaju nego ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao mi majstor jel imam ovaj prekidac za maglenke ,jer ako imam njega ima i instalacija, a ako nema da ce da napravi, uglavnom hvala sto si mi rekao za ovaj prvi prekidac,a za sta je ovaj drugi ako znas mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako, sa leve strane ti maglenka, a sa desne rikverc svetlo, to ces videti i sam ako pogledas obe stopaljke videces da desna dole pri dnu ima belu plastkiu a leva crvenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala vam na pomoci...Drugi prekidac za zadnje maglenke u pravu ste nisam ni znao da za to sluzi...znaci kad hocu u rikverc nije da se pali samo zadnje svetlo bele boje kao na nekm autima nego moram ja na prekidac? zadnja maglenka crvene boje radi a bela ne,sijalica ili losi kontakti?

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne ne, maglenka se pali samo kad je ti upalis na prekidac, tj kad ti treba, kad je smanjena vidljivost, magla, kisa.... A na desnom stopu rikverc svetlo se pali kad ubacis u rikverc da bi bolje video, i cim izbacis iz rikverca ono se gasi. Ja sam ti samo spomenuo da se ne zbunis zasto nema pozadi dve maglenke, tako je fabricki. a rikverc svetlo ako ti ne radi ili je sijalica ili osigurac, ili ti mozda ne radi prekidac koji pali to svetlo a on se nalazi na menjacu. Znaci rikverc svetlo (belo) nema nikakve veze sa zadnjom maglenkom (crvene boje na levom stopu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne ne, maglenka se pali samo kad je ti upalis na prekidac, tj kad ti treba, kad je smanjena vidljivost, magla, kisa.... A na desnom stopu rikverc svetlo se pali kad ubacis u rikverc da bi bolje video, i cim izbacis iz rikverca ono se gasi. Ja sam ti samo spomenuo da se ne zbunis zasto nema pozadi dve maglenke, tako je fabricki. a rikverc svetlo ako ti ne radi ili je sijalica ili osigurac, ili ti mozda ne radi prekidac koji pali to svetlo a on se nalazi na menjacu. Znaci rikverc svetlo (belo) nema nikakve veze sa zadnjom maglenkom (crvene boje na levom stopu).

Ok sada mi je jasno sve hvala :D

hvala svima na objasnjenju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...