Jump to content
FAS Goran
skimyou

Lancia Lybra - ''follow me home'' funkcija

Recommended Posts

Da li neko od vas zna ima li Lancia Lybra follow me home opciju? Ako ima, na koji nacin se aktivira?

Ja sam probao varijantu kao kod fiata stila, posto svaki je stilo ima, ali nesto nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Lancia je Lancia... projektanti su imali u vidu da vlasnici imaju garaže pa nisu ugrađivali dotičnu funkciju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ima i Punto (ako je to ona opcija da farovi budu upaljeni odredjeni vremenski period posle izlaska iz auta)?

Ne mogu da verujem da Lybra to nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra nema centralnu elektroniku kao punto i stilo pa zato nema tu opciju. Osnovna elektronika joj je radjena po uzoru na Mareu,Bravo-u i Alfu 156.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, dobro, nema veze, postoje sada moderne baterije sa diodama i jakim akumulatorom na punjenje, tako da one mogu da zamijene ovu follow me home funkciju :) samo je interesantna opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra nema centralnu elektroniku kao punto i stilo pa zato nema tu opciju. Osnovna elektronika joj je radjena po uzoru na Mareu,Bravo-u i Alfu 156.

Sto posle 10 tak godina voznje moze da bude i prednost, kad krenu losi spojevi, hladni lemovi isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad su starija,isprobana,elektronska resenja :rolleyes: ,

pogotovo kada pricamo o polovnjaku :whistle: ,

mnogo trajnija i zahvalnija za odrzavanje :yes od elektronike koja predstavlja zadnju rec tehnike,pogotovu ako pocne da pravi probleme :vava: .

U svakom slucaju sve ima svoje prednosti i mane ;) ,pa tako i starija i moderna tehnicka i elektronska resenja na automobilima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj "Follow me home" nije predviđen za Libre iz prostog razloga što vlasnici Libri uvek žive u luksuznim kućama van gradova. Kad isti skrene sa asfaltnog puta on siđe na put od sitnog belog tucanika koji vodi direktno do ulaznih vrata od kuće, tu istrči majordom ili batler i otvori vrata da gospodin izađe. Sa donje strane vrata u momentu izlaska se pali svetlo da gospodin ne izgrebe skupocene cipele kad izađe iz kola. A zatim majordom Libru odveze u garažu IZA kuće na zasluženi počinak. Posle toga put do ulaznih vrata diskretno osvetljavaju sijalice u podnožju kamenih lavova (po jedan sa svake strane stepeništa). Kroz skupoceni vitraž na vratima diskretno se probija unutrašnje svetlo i osvetljava sam ulaz u kuću. Na ulaznim vratima čeka draga sa skupocenom dijamantskom ogrlicom oko vrata koja diskretno svetluca i osvetljava njeno lice. Dok pruža ruke u zagrljaj bljesak sa prstenja osvetljava lik dragog koji se vraća sa posla.

E zato vlasnicima Libri ne treba "Follow me home" i sasvim je normalno što se ugrađuje u ostale automobile koji prate tehnološke inovacije i tehnološke prodore. A Libra ima baš sve što je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra nema centralnu elektroniku kao punto i stilo pa zato nema tu opciju. Osnovna elektronika joj je radjena po uzoru na Mareu,Bravo-u i Alfu 156.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ugasis auto, blicnes jednom i ako se upale svetla onda imas, ako se ne upale onda nemas :)

 

svako blicanje produzava svetla za 30 sekundi ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i uputstvo za Libru (koje može da se skine sa sajta i u kome ne piše ništa o Fallow me home funkciji), ali hebi ga, treba da se čita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...