Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

Nisam nasao nista na ovu temu pa otvaram novu, uz konsultaciju sa administratorom.

Naime, vozim trenutno Yugo 45 (ocekujem Punta za nekih 10-ak dana). Iz pomenutog Juga malo malo pa neko krade benzin. Zavuku crevo, pokupe i cao.

Ono sto me zanima je da li je to moguce uraditi na Puntu mk2b? Ima li nekakva zastita od toga tipa nalivno crevo u obliku slova S, neka mrezica na putu do rezervoara...tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pomaže ključ, ja sam sve pokušao dok sam vozio juga. Izgleda da je rešenje voziti dizel, ili parkirati u garaži - barem dok cigani ne krenu da friziraju dačije 1.5 DCI u one svoje freze. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čuo da je nekom izvučeno gorivo na Puntu.

Kod Stila znam da ima rešetka dole, tako da nikakvo crevo kojim bi pokušao da izvuče gorivo ne može da prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na mojoj Z10 (Punto mk2b) imao obican cep rezervoara.

Skoro sam kupio u Zastavinom servisu cep sa kljucem, kostao je negde oko 1200-1300din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja na Jugu poklopac s kljucem...tacnije dva. Rasture ga ko nista.

Jedino ako je nalivno crevo u "S" ili ako ima neka resetka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem sem ako hoce da ti izvuku gorivo iz rezervoara uspet ce na ovaj ili onaj nacin.

Meni su licno izvukli gorivo iz zastave 128 tako sto su probusili dno rezervoara sa aku busilicom, na parkingu na Banovom.

Sva sreca bio je skoro prazan jer sam ju vozio na gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam preuzimao auto rekli su mi da ima i krivinu i sito, tako da je kradja tesko moguca. Na ulazu ima i zeleni poklopac - klapnu koji je prilicno cvrst. Sef servisa mi je rekao da je jedina opasnost da ti neko ne sipa nesto u rezervoar. Dobar poklopac resava i taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam preuzimao auto rekli su mi da ima i krivinu i sito, tako da je kradja tesko moguca. Na ulazu ima i zeleni poklopac - klapnu koji je prilicno cvrst. Sef servisa mi je rekao da je jedina opasnost da ti neko ne sipa nesto u rezervoar. Dobar poklopac resava i taj problem.

secera u rezervoar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mast u propast :wallbash: ! Tesko je istociti gorivo iz punta,ali eto sve se desava. Ima klapnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uspeo iz polu punog (ili ti polupraznog rezervoara :lol: ) da istocim 5 litara za motor, al uz mnogo truda zato...ima mnogo krivina u rezervoaru koje ''sprecavaju'' brzu kradju...sve se moze kad se hoce.Ne znam kako je kod drugih modela ali kod mene na 1.2 16v 2001 moze da se izvuce :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi znaci pocelo je pocelo.... vesele devedesete se vracaju, cevcenje goriva iz rezervoara, havarija na ulici, josh malo skidanje patika, krenuce svecice da rade po staklima....jeiiiiiiiii zivela anarhija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komšo, moraćemo da se parkiramo rezervoar do rezervoara da ne može ni crevce da prođe :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo Srbijo, kad i o ovim temama moramo da diskutujemo. Jedan moj ortak sto vozi ladu, nema sanse da prodje mesec dana a da mu ne izvuku gorivo! Nema sta nije radio, stavljao neke poklopce, katance :) , cuda neka...i ne vredi.

Ali gledajmo ovako, na puntu i ako moze da se izvuce, nije lako. Prema tome pored jos uvek ovolikih jugica i mnogih drugih popularnih automobila iz kojih se gorivo izvlaci k'o dobar dan, nema o cemu da se brine ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je konkretno strah da se ne zaustavi na tome ! Ponavljam :" Kud plovi ovaj brod ? " :coffee:

Niko to ne radi zato sto mu je "cef" !

Posle takve jedne intervencije steta bude veca od samog objekta kradje , al drustvo (i mi s njim) u jos vecu stetu !!!

Ne smem ni da se setim ! :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako mogu da zadrzim staru bravu na cepu rezervoara, elem, nocas su mi odvalili cep i posisali svih 2/3 rezervora koje sam imao. :veryangry: :veryangry: :veryangry: Cep vise ne funkcionise pa me interesuje moze li se nekako, ako nabavim polovan sa otpada, da se prepakuje stara originalna brava koja pasuje na moj originalni kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2. I jel zna iko kako modifikovati crevo, mozda dodavanje neke mrezice ili neke plastike u obliku krsta u crevo da ne bi mogao opet neko da mi istoci gorivo??

Edited by Calinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamo da je Punto mk.2 jer je to najveći deo tema na ovom podforumu, nego jel' benzinac, dizel, koje je godište... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je krasti kroz otvor za sipanje.

Meni su neko vece izvukli sve iz rezervoara!!

Koliko sam video na spoju creva koje ide pored ulivne cevi /crno, presvuceno nekom mrezicom/ vidi se da je nesto dirano i na tom mestu mi vlazi. Nisam dobro pregledao sad po mraku i hladnoci, ali izgleda da izmecari iscupaju to crevo /sad da li je to odusak ili povratno, nemam pojma/ i preko njega vade benzin.

Auto je znacajno svukao skalu goriva, oko tri podeoka za 35 km, a ja racunam jedan podeok - 20 km.

Jos moram da proverim sve, jos sam spizdjen i besan, ali izgleda da se ovako krade.

Sad smisljam neku vrstu zastite, mislio sam,recimo, limenu oblogu koju bih zalepio lepkom za soferke ili plasticna podkrila, videcu.....

Da li neko zna gde mogu da nadjem dijagram Benzinske instalacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, noćas došao red i na mog punta classic 1.2, maznuli mi gorivo! Imao sam poklopac sa ključem kupljen u AP sportu, ali to mladića nije sprečilo da dođe do oko 35L benzina!

Da li neko zna neki alarm koji reaguje na manipulaciju sa čepom rezervoara? U Fiat servisu nude samo alarm koji štiti od ulaska u vozilo!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...