Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

Ovim Pravilnikom propisuje se način postupanja policijskih službenika prilikom neposrednog regulisanja i kontrole saobraćaja na putevima, kontrole ( nadziranja ) učesnika u saobraćaju, kontrole vozača i vozila, postupanje prema stranim učesnicima u saobraćaju, postupanje prema licima koja uživaju diplomatski imunitet, kontrola obavljanja vanrednog prevoza, kontrole transporta opasnog tereta, primene posebnih mera i ovlašćenja, postupanja u vezi sa saobračajnim nezgodama, kao i drugi poslovi koje policijski službenici obavljaju u vezi sa bezbednošću saobraćaja.

Pravilnik o postupanju policijskih službenika.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Gledaoci B92 poslali su snimak bahate vožnje policije u blizini Užica. U komitetu za bezbednost saobraćaja kažu da je reč o nasilničkoj vožnji. Snimke vozača koji prave očigledne prekršaje u saobraćaju, od kojih je jedno policijsko vozilo, B92 je dobio od gledalaca koji su događaje snimili mobilnim telefonom. Na snimku se vidi vozilo marke Volkswagen beogradske registracije, koje iz Ulice Kneza Miloša skreće u Ulicu Kralja Milana, što nije dozvoljeno. Samo nekoliko metara iza parkiran je policijski patrolni automobil.

A na snimku koji su nam poslali gledaoci iz Užica, vidi se policijski kombi, koji na putu u okolini ovog grada, bez uključene rotacije ili zvučne signalizacije, na nekoliko mesta pretiče druga vozila preko duple pune linije, što je takođe saobraćajni prekršaj. Koordinator Komiteta za bezbednost saobraćaja Milan Božović kaže za B92 da se u slučaju policijskog kombija koji smo videli na snimku iz Užica, očigledno radi o saobraćajnom prekršaju i da je to loš primer koji se šalje ostalim učesnicima u saobraćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko sta se desava ako policajac posumnja da u vozilu posedujem radar detektor? da li moze da mi pretrese auto i ko je merodavan da utvrdi da li posedujem ili ne ovaj uredjaj?

Uzgred ima li neko ideju gde bih mogao da sakrijem isti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šalje te na vanrednih tehnički, a tamo ga pronađu za 5 minuta jer se zna gde on mora stajati kako bi radio svoj posao.

Ispod branika ( sa odgovarajućom, prikrivenom rupom u braniku ), ispod maske hladnjaka...ali to sve znaju i oni koji rade vanrednih tehnički, tako da će ga lako pronaći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora sve da bude tako vidljivo čak ni na drugi pogled, ispod branika. Video sam uređaje koji su sasvim skriveni, o tome na PM. Ali sve su to ometači radara.

Ako si mislio na male kompaktne uređaje koji se kače na staklo, za njih nema rešenja. Oni su inače samo kod nas zabranjeni i možda u Mađarskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pricam o radar detektoru! Ne o antiradaru koji vi spominjete... Inace ja radar detektor imam vec 5 godina, to je onaj uredjaj koji se zalepi na staklo ili se stavi na tablu i samo pisti kad te radar pogodi pa imas par sekundi da zakocis... Ranije sam ga koristio opusteno zalepljenog za staklo, ali sada je zabranjen! Kod nas i u Hrvatskoj, u ostalim zemljama je dozvoljen! Madjarska je imala zabranu pa je skinula kasnije! e to me zanima ima li ko ideju kako da sakrijem, pretpostavljam da je dosta ljudi sa foruma imalo ove uredjaje ili ih jos uvek imaju! Znaci on zapisti ja zakocim, pandur bio u blizini pa posumnja da imam nesto, ja za to vreme uredjaj skinem i ubacim u dzep... Moze li on da pretrese auto ili na neki drugi nacin da utvrdi da sam imao taj uredjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj uređaj sam i ja koristio uspešno 3 god., spasao me mnooogo sačekuša. Sada, eno ga skuplja praašinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado bi uzeo na cuvanje i redovno odrzavao pomenute uredjaje, moram da napomenem da ne zahtevam nikakvu naknadu, sve vam je potpuno besplatno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da ti uredjaji zahtevaju odredjeno odrzavanja :thumbsup: Moje se povremeno stavlja u funkciju, koliko da ne zardja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto bi u opste krsio ogranicenje? Vozis po propisima i ne treba ti taj uredjaj niti razmisljanje o tome da li ce ti ga naci ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kad budem hteo da vozim 30..a, nizbrdo i 40...onda ću kupiti biciklo...i neću imati ni trošak goriva, održavanja, niti registracije. :thumbup:

Da su pametni ljudi određivali ograničenja brzine, ne bi bio problem da se to ispoštuje...ali kada budale stave 40 na delu Ibarske koji ne prolazi kroz naseljeno mesto, niti je deonica puna krivina (čak je i na TV-u bio taj primer), sve je jasno koliko je razmišljao onaj ko je znakove na određenim deonicama propisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako se slazem da propise treba postovati. I da napomenem da uredjaj o kome govorimo, tj radar detektor ne sprecava policajca da ti ocita brzinu vec te samo opomene na radar i ostavlja ti malo vremena da korigujes svoju brzinu. Ovaj uredjaj u vecini zemalja ne da nije zabranjen, nego se cak i preporucuje njihova upotreba. Jer realno sluzi kao premosnica izmedju policajaca i vozaca, jer je ljudima cilj da se propisi postuju a ne da se punu budzet kao nama. Zapisti, ti brzinu korigujes postujes propise i to je sve, a ne kao nasi iskoce iz zbuna, kazne te, pare u budzet, a ti posle teraj dalje kolko ti volja njih to ne zanima. Radr detektor ostavlja do svega par sekundi da korigujes svoju brzinu sto automatski znaci da si zasticen ako vozis 20-30 km/h preko ogranicenja, za sve preko ce te uhvatiti i ovako i onako... Ja sam ga svojevremeno kupio jer sam par puta "stradao" u koloni i preticanju, e sad mi recite da li je realno da na magistrali, kao i vecini drugih puteva koji su preoptereceni moguce sa 60km/h preticati sleper koji ide 50 km/h, pa vam za to treba vecnost, a ako ubrzate da ga sto pre obidjete jer je realno drugacije nemoguce tu vas ceka patrola koja lupa po dzepu! I jos jedna stvar posto cesto vozim po magstrali svi znamo da se tu u proseku vozi oko 80, e sad kada je dan, guzva, kolona to je sasvim ok. Ali sta kada idete nocu prazan put, nigde nikoga. Ili da idete 50 ceo put ili posto guzve nema sa 80 trcite pravo na radar i osvojili ste koji pojencic... :thumbsup:

E zbog takvih situacija ja koristim (koristio) detektor i nikada mi nije trebao po gradu ili auto putu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje 50 ceo put jeste da se vise trosi gorivo al se zato ne placaju kazne.Jedna obicna kazna i ode pun rezervoar goriva.Ako juris 80 kmh onda moras da razmisljas kako da preteknes i na kom mestu da liti neko ide u susret sa 50 ili 150 na sat. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da se 80 zove jurnjava. Izvini ali ti treba da menjaš nick.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na magistrali mesta gde je predvidjeno da se juri 30 :) Hehe, pa koja je jurnjava 80. I zasto bi neko isao 150 u susret na magistrali, to je krajnje nenormalno. Dok je recimo oko 80 sasvim uredu, ne gnjavis a pritom i ne vozis previse brzo, sasvim odmereno i potrosnja najmanja! Pa probaj ti da juris 50km/h u 2-3 ujutru kad nigde nikoga nema, imas utisak nikako da stignes kuci i kad tako treba da vozis60-70km... :thumbdown:

Isto tako smatram da po gradu ne treba zuriti jer ti tu svakako nista ne znaci kojom brzinom ides jer su relacije kratke, ne stignes da se smoris i razlika je minut-dva, ali na otvorenom to je vec druga prica. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da se nikad niste vozili magistralom. Pratite li znakove? Na svakih 100-200 metara po jedan 50 pa 60 pa 80 pa opet iz pocetka.A panduri vrebaju iz zbunja sa laser-pro a o gustini saobracaja preko dana necu ni da govorim. Svaki cas ti neko ide u susret da ne mozes da preteknes kamion. Jos ako je pretovaren pa po ravnom nemoze vise od 50 a kad silzi sa Rudnika ide 5 na sat.

Desilo mi se skoro da je lik sa pretovarenim kamionom stao na uzbrdici u Brdjanima odma iza mosta kad se ide ka Čačku i zaustavio kolonu. Ista se stvorila zbog toga sto ne mozes da ga obidjes jer stalno ide neko vozilo u susret. Verovatno mu je osovinsko opterecenje bilo preko svake mere al sta to vredi kad kod nas panduri to ne kontrolisu, a sto upropasti put nema veze sve ce to narod platiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se iko vise od mene vozio magistralom, posto zivim 3 km od magistrale, tako da gde god da krenem ceka me magistrala! Fandjo, stvarno nisam razumeo sta hoces da kazes kada pitas pratimo li znakovei da li smo ikada bili na magistrali? A sto se znaka 80 tice, od Beogrda do Ljiga ima ga samo na rusnju i nigde vise.

I upravo sam o tome i govorio, kada nema sporih kamiona, guzva je pa je guzva to nista ne menja, ali onda se i pored svih znakova vozi oko 80 u koloni, iza brzih slepera i autobusa. Lepo ne pretices i miran si. Ali noc? sam na putu, pandur samo tebe ceka, a ti vozi 50km/h 100 kilometara

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne vidim sta fali postovanju brzine. Ok, ovo sto nesa kaze je tacno. S vremena na vreme neki retard odlucuje gde ce biti koja brzina dozvoljena ali ogranicenje je uglavnom OK. Ako hocete da jurite, pravac Shvabija ili republika Zemun ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po gradu ih treba postovati, ali su po magistrali totalno nerealna! Vidi se da tuda ne putujes cesto... Od bga do ljiga ima bezmalo 100 km, i po novom zakonu, i ogranicenju u naseljenim mestima nigde nije vise od 50. A da li se moze porediti Bulevar i magistrala? ogranicenje isto, samo sto ima vise slepera :thumbdown: Kreni ovim pravcem u 3 ujutru, pa kad naletis na 3 radara cudom ces se cuditi i onda raspravi sa pandurom kad nema znaka za ogranicenje, apsolutno nista, ti si na magistralnom putu,pravac od oko kilometar, kilometar ipo, sa tvoje leve strane livade i njive, a sa desne 50-100 metara od puta par vikendica ili niz kuca sa jedne strane puta kako to policajac voli da kaze, pa vi raspravite koliko je tu ogranicenje. Ko putuje cesto ibarskom, zna da je ovo o vemu pricam u Siljakovcu preko puta iliti kod Eko pumpe. Pa kad ti kokne koji poencic jer ne moze da se dogovori sa tobom da li je 50 ili 80 pitacu te onda. Punu liniju i semafor treba postovati, pojas i telefon, to nikada u zivotu nisam prekrsio, ali smesna ogranicenja, ma daj. Njih ponekad prekoracim posto imam profi bajs, pa zna i on da se zaleti u naselju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim ti, kao i svi mi uostalom imamo samo dva izbora:

1. Da postujemo smesna ogranicenja

2. Da kukamo na forumu i postujemo smesna ogranicenja

tako da :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas o tome i govorio, recimo ti ides po propisu 50 a iza tebe lik iz UZica ne drzi odstojanje vec ti visi za branikom i jos blica!!A put prav ko strela neide mu niko u susret ima isprekidanu liniju i moze da te obidje kad oce.Al je najlakse se kriti iza nekoga jer ce ovog ispred da zaustavi milicija a on ce "pametnjakovic" ce da prodje i nadje drugu budalu kooj ce da visi za vratom. :thumbdown: Takve jajare nemogu ocima da smislim ako je faca i neslaze se sa bezveznim ogranicenjima lepo gascinu i obilazi sve redom a ne kriti se ko neka p*chka iza necijih ledja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja za jajare koje vise iza ledja imam srednji prst a kad ne pomaze flasu tekucine po izboru, od 1.5l. Uglavnom nesto sto se ne skida kad ukljucis brisace ;)

Svaki problem ima svoje resenje u srbijici tamnici naroda :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tim se slazem, mada svi mi ako mozemo idemo iza nekoga, realno da se ne lazemo :) Ali od takvih sto se zalepe pa blicaju mi je muka, ja lepo obidjem pa vozim koliko mi volja, ne teram druge da krse ogranicenja, nego baje i seljacine ne mogu da voze za sebe, nego oce da se trkaju, dodaju gas kad ih obilazis i sl. Ako ti se vozi polako ti vozi, ako ti se zuri obidji pa teraj sveko ima prava na svoj stil voznje, niti me interesuje zasto neko zuri, niti zasto gnjavi i zato postoji isprekidana linija na kojoj kreiras svoj nacin voznje :) A i kad se neko prilepi ima leka, zadnje maglinke su zakon, ja sam sa tim muku mucio dok sam koristio detektor, uvek sam morao da pazim na druge, vozio sam tu do 100, ne vise, ali non stop gledam gde su mi oni koji mi se opuste u braniku... :realmad:

i kad cujem laser alert ili laser detect, onda vodi racuna o ovima iza, mada desavalo mi se da me likovi prate po 20-30 km i onda kad se detektor javi, ja zakocim a oni revoltirani pored mene, pa preko pune i pravo cajku u stop tablicu :whistle:

I zato kad je naselje, skola pijaca i sl. uspori na 30 ili 20 i ako je ogranicenje 50, ali posle kad izadjes na pravac, a pored tebe napustene vikendice, onda po gasu pa kolko ti volja, ali do stotke, vec posle je preterivanje :thumbup:

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako a za ovo dodavanje gasa prilikom preticanja dobro me podseti.Zadnji slucaj pun auto ispred mene i ja cekam pravac da ga obidjem drzim odstojanje kad tip daje desni migavac na 30 metara pravca kao da ga obidjem al ne usporava vec kao da ide brze.Vec tad vidim da lik nije u "vinklu" i sve to vreme vozimo uzbrdo, kad je naiso duzi pravac ja zmigavac i po gasu pocinjem da ga obilazim a on pun gas i idemo tako uporedo nekih 150 metara a krivina sve blize i blize.Prebacim u trecu i pred samu krivinu ga obidjem e sad sta da je iz suprotnog pravca naisao drugi auto ili kamion?Da rizikujem ceoni sudar?Nisam lud i ta jos nekog neduznog nosim na dusi.Jednostavno bi savio u desno i izgurao budalu sa puta Kocenje mi nebi pomoglo jer sta da i on istog momenta koci pa nemogu zbog njega u desnu traku.Na svu srecu niko nije naisao iz suprotnog smera al mi nije jasno da tako vozi stariji sredovecan covek,nije u pitanju neki napaljeni klinac,samo da mi je cuti komentare iz njegovih kola i da mu odgovorim. :laser:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...