Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Punto mk.2 - uputstvo za skidanje i zamenu sijalica na centralnoj konzoli

Recommended Posts

dva srafa sa boka kod nogu,dva ispod piksle,zabice do prekidaca i lagano izvuci
 

zza2208.jpgzza2209.jpgzza2210.jpgzza2211.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

male ubodne 12V 1,2W kao za cajger bravo-a ili mk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba u toku sledece nedelje da dobijem wurth ali trebalo bi i oni da imaju samo ne znam koji proizvodjac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo je jednostavna zamena, 20 min posla,idu ukupno 4 ubodne sijalice

A gde je sijalica upaljača?

Edited by psihijatar

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi se na 3coj slici upaljac sa zadnje strane i ona gornja izbocina povlacenjem unazad dolazis do sijalice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toooo Miki, sad videh ovu temu, a riknula mi jedna sijalicica, taman da zamenim sve!

Koliki je sex da namestim onu ventilaciju (sto mi je neko od drugara sa foruma na jednom od skupova sje'ao i nije mi rekao)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice su obične, a folija je na samim onim kružnim putanjama i na preklopnicima, može se skine pa se stavi druge boje, samo nije baš folija, neko malo čvršće čudo je, nalik na plastiku, i podvuče se pod neke pipke...

@vukasin

koju ventilaciju? ja sam ovo rasturanje već apsolvirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao 3 komada pre 3-4 meseca, jedna nije radila odmah posle 10 dana a juče crkla još jedna. Gde ste kupovali sijalice pošto ove sa b.potoka riknjavaju serijski.

Inače vrlo jednostavan posao, video sam bio ovo uputstvo na nekom ital. sajtu i zamenio za 5min. samo da su sijalice potrajale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim danas sam menjao sijalice treba napomenuti u gornjem delu ima 4 ili 5 zabica tako da treba malo jace povuci taj gornji deo ja sam se jedva naterao da povucem jace da ne bi slomio nesto ali sve to lepo izadje i onda se bez problema zamene sijalice samo nisam imao da zamenim na upaljacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam alatku (kao odvrtka) sa gumeno-silikonskom cevčicom za vađenje-stavljanje s ubodnih sijalica. A evo prva pomoć:

Uzmite plastičnu ili gumenu cevčicu 4,5 do 5 mm iznutra (može od nekog bužira ili medicinsko) navucite na sijalicu i povucite. Drži i izvlači. Za vraćanje stavite sijalicu sa tim crevom pa je lroz cev gurnite tankim šrafcigerom da oslobodite iz cevi.

A nekad su mi sijalice padale iza table i ostajale jer ne mogu da priđem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zamena sijalica na centralnoj konzoli, nije problem, ali da li je neko stavljao i da li mogu da se stave umesto obicnih sijalica led diode plave ili crvene boje?

I gde mogu da ih kupim?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee ljudi zanima me hocu da menjam lampice iz instrument table i tamo gde je grejanje i tako to.To je sve naradzaste boje ja hocu u plavu i raspitao sam se sve samo zanimaju koji modeli lampica idu u instrument tablu a koji ovde kod grejanja?

hocu da napravim da ovako izleda

ako neko ima neka iskustva nek se izjasni hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto se tice zamena sijalica na centralnoj konzoli, nije problem, ali da li je neko stavljao i da li mogu da se stave umesto obicnih sijalica led diode plave ili crvene boje?

I gde mogu da ih kupim?

Hvala!

Baš sam jučer mijenjao te lampice i stavio sam si led bijele koje sam uzeo za 1.50 $ preko ebay-a 10 komada :) sad još razmišljam napraviti osvjetljenje pepeljare i osvjetljenje prostora kod papučica gasa, kočnice i kovačića i također na istom mjestu kod suvozača...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala svetli kao cash taxi. Jos je prelepljena carbon folija preko air bag-a. One oznake na volanu ima da se zabiju u celo ako se otvori air bag. Izgleda mi kicerajski ali ako to vlasnik voli onda postujem.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je isto, samo moras da skines onu plastiku oko rucne i menjaca, zato sto koliko se secam ona je skroz prislonjena na ovu plastiku koju ti oces da skines. A da bi nju skinuo izvuces pikslu pozadi pa imas ispod sraf, pa onu plastiku ispod same rucne i tu ima valjda dva komada i verovatno ispod koze oko menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...