Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Shicky

Koje amortizere uzeti za Brava?

Recommended Posts

Evo ovako,nakon pređenih oko 15000km i za par meseci Dampo se "zakucao" za zemlju(prednji) :wallbash: ,a sa njima i moji bubrezi,dakle skroz su propali,a ne mogu da nađem račun da ih reklamiram,mada ne bih uzeo opet Dampo ni da mi poklone sva četiri :realmad: .Pitanje,koje uzeti i gde tj razmišljao sam o KYB ili Bilsteien,možda Sachs,pa me interesuju vaša mišljenja i iskustva..?!

Hvala unapred na odgovorima!

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja napred imam...nesto...i radi.Pozadi sam stavio Kobaje uljne i OK.su posle 15,000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam ostro punim gasom preteko cigane na frezi,i nisam se zaneo uopste,znaci dobro je... :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro menjao sva cetiri monro reflex garancija 3 godine uzeo u euro autu made in belgija auto mi dosta bolje lezi ne otima mi se vise volan na talasastom putu sa ostrim krivinama dosta je preciznije upravljanje komfor je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg svašta sam čuo za Monroe,uglavnom da bežim od njih,jer kao kod nas je teško naći original i brzo propadnu..treba biti pametan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi kod kojih sam ja uzeo su zvanicni uvoznici dakle original na garanciju se potpisao majstor sto je montirao amortizere i lupio pecat ako ovi amorti odu u k. razlog vise da sledece uzmem koni sport al mislim da njih imaju samo uloske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi i ja da odem da ispitam amorte, a uopste nisam pametan sta i kako, ako bude potrebno da ih menjam.

Dodje mi da uzmem polovne sa neke Alfe jer ovo sto se kod nas prodaje za neku pristojnu lovu je apsolutno nepouzdano.

Cuo sam da ima neki lik u Bataji sto solidno puni amotre, ali to mi je sumnjivo.

Evo iskustva decka koji je stavio nove KYB na Alfu:

Uzeo sam u maju KYB prednje amortizere u Gazela Komercu i potrajali su, nije da nisu, mozda do kraja juna.

Cak su sada u gorem stanju nego fabricki koji su bili presli 175000 km pa su zamenjeni sa nenadjebivim KYB am.

Malo mi skupo da ih menjam na svakih par meseci

Jel ima neko pouzdano (samo maaaalkice trajnije resenje ako moze) kod nekog drugog proizvodjaca?

PS: KYB ima kao neku garanciju na 2 god. Shio mi ga djura i KYB i Gazela NIKAD VISE

Valjda Bilstein i Koni nisu losi, ali su skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC Boban,500 kinti drmusanje na kompu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da smo zemlja u koju se uvozi falš roba bez problema,nije ni čudo što se dešava toliko nesreća kad najosnovnije stvari na autu ne možeš da zameniš kao čovek...Potražiću Bilstein pa šta nađem ili da sačekam da neko krene preko i donese mi nešto kvalitetnije..videću jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario Monro montirao i za te pare sasvim lepo pise krivine i prelazi zgazene policajce koje samo redjaju po ulicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavno pitanje je koliko puta to mogu da urade..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio kod jednog majstora i on mi tvrdi da su KYB odlicni amortizeri i da on nikada nije imao reklamaciju. Za moj auto 10.500 komad za pozadi.

Znaci oko 25.000 sve sa rukama. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragone....jeste to Alfa al nije avion...Ja sam moje Kobaje platio 2200 po komadu.Tako da mi ovo izgleda maaaalooo,mnogo,sve i da uzimas gasnu verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, to je to, svuda je ta cena. Samo sam nasao u Beogumi malo ispod 20K, sve sa zamenom.

A ja mislio da su prednji skuplji.

btw, oces da se menjamo glavu za glavu... :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj naseg druga sa CBC on mi je nabavio amorte.Ne mogu da se setim kako se zove,ma covek ima radnji na skadarlijskoj pijaci i reklamira se zvanicno na cbc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao, ostaje mi samo, ako uopste to budem morao da radim - KYB ili Monroe.

Monroe su oko 11.000 sa ugradnjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo zadnje amortizere Monroe,za mareu,2200 din komad(na akciji,red.cena 2800),kod generalnog uvoznika,Euroauto,sa dve godine garancije.

na proslim kolima,jugu :lol:(nije bas neki reper) ,sam stavio dva prednja Monroe,dobro me sluzili vise godina,trap mi je primetno duze trejao,i sa njima sam ga i prodao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u Boban autu na ispitivanju.

Prednji su OK, a pozadi je levi odlican dok je desni slab i postoji velika razlika , oko 30 odsto.

Tamo su mi rekli da bi trebalo da zamenim samo taj desni, a meni se cini da se to uvek menja u paru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ako nije slucaj da je onaj dobar recimo na 85%,pa ako stavis nov,nov ce da pokaze 95% jer nikad ne idu do 100% onda je to OK.Ali ako stavis jedan nov a drugi polovan koji je ostao nije u toleranciji onda to nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levi je 83, pa sam zato mislio da zamenim samo desni. Posebno ako stavim Monroe, cenim da ce on uskoro da od ispod ovog starog originalnog... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaci da je u pitanju ono sto rekoh gore.Nov ce biti oko 95% tako da se to tolerise.Samo napred,ustedeo si neke pare,dao 500 rsd ostalo 10000... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...