Jump to content

Photo

Koje amortizere uzeti za Brava?

• This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

mik

mik

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2,002 posts
  • Garage:Lancia Lybra 1.9JTD 116 CV SW Intensa
Ja uzeo zadnje amortizere Monroe,za mareu,2200 din komad(na akciji,red.cena 2800),kod generalnog uvoznika,Euroauto,sa dve godine garancije.

na proslim kolima,jugu :lol:(nije bas neki reper) ,sam stavio dva prednja Monroe,dobro me sluzili vise godina,trap mi je primetno duze trejao,i sa njima sam ga i prodao.

Dragon

Dragon

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 731 posts
  • Garage:Alfa 147 2.0 TS Rosso, Seicento Sporting
Bio u Boban autu na ispitivanju.

Prednji su OK, a pozadi je levi odlican dok je desni slab i postoji velika razlika , oko 30 odsto.

Tamo su mi rekli da bi trebalo da zamenim samo taj desni, a meni se cini da se to uvek menja u paru.

bokija

bokija

dežurni offtopičar

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5,139 posts
  • Garage:BravoBigFoot 1.2 16v/MareaBigAss 1.6
Da ako nije slucaj da je onaj dobar recimo na 85%,pa ako stavis nov,nov ce da pokaze 95% jer nikad ne idu do 100% onda je to OK.Ali ako stavis jedan nov a drugi polovan koji je ostao nije u toleranciji onda to nema smisla.

Dragon

Dragon

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 731 posts
Levi je 83, pa sam zato mislio da zamenim samo desni. Posebno ako stavim Monroe, cenim da ce on uskoro da od ispod ovog starog originalnog... :P

bokija

bokija

dežurni offtopičar

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5,139 posts
  • Garage:BravoBigFoot 1.2 16v/MareaBigAss 1.6
Pa znaci da je u pitanju ono sto rekoh gore.Nov ce biti oko 95% tako da se to tolerise.Samo napred,ustedeo si neke pare,dao 500 rsd ostalo 10000... :lol:

Dragon

Dragon

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 731 posts
800...poskupelo. :rolleyes: Al, isplati se jer ti ispitaju i kocnice.

Stex

Stex

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 821 posts
  • Garage:Fiat bravo 1.2 16V
Danas sam saznao da mi je zadnji desni amortizer ispustio ulje... E sad me interesuje da li pasu zadnji amortizeri od mare-e posto jedan moj prijatelj ima zadnje amortizere gasne od mare-e skoro nove i hoce da mi ih da da mu dzabe ne stoje..Po duzini su isti ali ovi od mare-e su deblji....I isto sam gledao na jednom otpadu tu blizu mene gasne amortizere zadnje i ja malo vise kad zapnem mogu da ih sabijem skroz do kraja..Da li to treba tako ili su oni riknuli?

Stex

Stex

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 821 posts
  • Garage:Fiat bravo 1.2 16V
I da li moze neko da mi odgovori na ova dva pitanja sto sam postavio jer je doslo stvarno krajnje vreme da ih zamenim pa ne znam dal da uzimam ove od mare-e ili da kupujem nove...

Xepoj

Xepoj

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1,241 posts
  • Garage:Bravo 1.6 16v SX Marea 1.9 JTD ELX
vid' prijatelju, posto se i meni smesi zamena sva 4 amorta (procureli zadnji levi, i prednji desni) ja cu da ti kazem sta bih ja na tvom mestu...

uzmi te (kad su vec dzabe) od tog drugara, probaj ih, vidi, uporedi, imas valjda oci... u krajnjem slucaju namontiraj (nista te ne kosta, osim mozda ruke 10 evra majstoru) ako pase super, ako ne, jbga, kupi nove, imas garanciju dve godine i miran si...

a to za sabijanje, stvarno ne znam da l' treba tako...

opasnigusar

opasnigusar

Cineoperatore

• Members
  • PipPip
  • 221 posts
  • Garage:bravo 1.6
Ja sam imao dosta dobro iskustvo sa gazelom ali za potpuno drugi auto sa kyb amor. Sada bi trebao da promenim sva 4 na bravi 1.6 , pa me zanima posle svih ovih postova gde bi bilo najpametnije ih uzeti i koja je cena.
hvala

danijel88

danijel88

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 208 posts
  • Garage:fiat bravo 1.6 16 v
au bre ljudi sta sve napricaste... :) moram da menjam prednje amortizere u pitanju je bravo 1.6 16v 98 god.... kazite mi koje da uzmem i koliko para? pozz :thumbsup:

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 6,932 posts
  • Garage:2012 LOSI Speed NT 3.4cc, 1.8HP
Ovo je tema stara dve godine (osim poslednjih 5-6 postove). Ima na forumu par tema o amortizerima ali je zaključak da ako hoćeš dobar kvalitet, uz naravno odgovarajuću cenu onda Bilstein ili KYB, a ukoliko hoćeš nešto malo jeftinije mogu Dampo ili Monroe... to su marke koje se najčešće vrte, ima ih još par, ali to sad zavisi od slučaja do slučaja. Za bravo je razlika bila oko 1500rsd po amortizeru između Bilstein-a i Dampo-a. Po meni, opravdana razlika i mislim da treba uzeti bolji amortizer i da ta razlika u ceni nije velika, naročito zato što će se pokazati kroz pređene kilimetre ;)

danijel88

danijel88

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 208 posts
ok videcu onda Bilstein ili Dampo ...pa da bolje dati malo vise kad je bolji kvalitet :thumbsup: ...da li mogu da naruce u fiat prodavnici delova nekogod njih pa da uzmem koliko kostaju?

danijel88

danijel88

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 208 posts
moze li mi neko reci cene
Bilstein i KYB amortizera?
Dampo i Monroe amortizera?
hvala :thumbsup:

blasterskv

blasterskv

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • Garage:Fiat Brava 1.2 16v 80 SX 2000.
Pozdrav svima.
Kupio sam par prednjih uljnih amortizera marke "OPTIMAL", Nemacka proizvodnja. Cena za oba je bila 7600 dinara.
Da li ih je neko ugradjivao i kakva su Vam iskustva sa istim?

Hvala.

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 6,932 posts
  • Garage:2012 LOSI Speed NT 3.4cc, 1.8HP
Ja sam pre nekog vremena (tipa 10ak dana) slučajno ušao u jednu prodavnicu u Požarevcu i pitao za Bilstein amortizere zadnje za Bravu i bili su oko 3300rsd pri čemu mi je lik rekao da za ta vozila Bravo/Brava - Prednji/zadnji cene variraju u 10-15%. Dakle, hoću da kažem da mi se čini da si možda preplatio te amortizere...

strashni

strashni

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Garage:Stilo 1.9 mjtd 16v 140ks
ja sam stavio nove dampo, bili su oko 2000din po komadu, u AP sportu i ne vidim razlog zasto bih kupio skuplji, ne vozim trke pa da gledam karakteristike u milimetar... ako se pokaze da su manje trajniji od drugih skupljih to kasnije dodje na isto kroz razliku u ceni...moj mehanicar mi je uzeo 5e po jednom za ugradnju, inace uzima 10e...

dodao bih i to da mi je prvo otisao torzioni lezaj na zadnjem levom tocku, to je povuklo i zadnji levi amortizer a ovaj i zadnji desni...verovatno su dotrajali ali ovi povezani kvarovi su ubrzali zamenu...dakle jedan kvar lako napravi drugi ako se ne sanira na vreme

pozdrav

Edited by strashni, 30 June 2011 - 00:24.

danijel88

danijel88

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 208 posts
ovako rekli su mi sledece
KYB amortizeri za bravo 1.6 16v su:
prednji 6.100 din komad montiranje po komadu 1.000 din
zadnji 3.000 din komad montiranje po komadu 600 din
da li su ove cene amortizera realne ili ne?

Dfast

Dfast

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 226 posts
  • Garage:Bravo JTD 105

Kupio sam par prednjih uljnih amortizera marke "OPTIMAL", Nemacka proizvodnja.Da li ih je neko ugradjivao i kakva su Vam iskustva sa istim?

Ja sam ih stavio napred i evo guraju vec 70hiljada.

dean9191

dean9191

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 19 posts
  • Garage:Fiat Brava 1.6 16v LPG
Ja sam uzimao Viktor amortizere , talijanski amortizeri. Za sad nemam nikakvih problema.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users