Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - škripanje pozadi

Recommended Posts

Pozdrav svima :welcome:

U pitanju je Stilo JTD 115ks, karavan verzija, 2005...evo sta se desava...pri silasku sa trotoara recimo unazad kada se spusti prvo zadnji levi pa potom u desni tocak cuje se neko skripanje iz predela oko tockova kao da je recimo amortizer nepodmazan pa skripi ( suludo zar ne), ili da recimo ona zastitna plastika amortizera cese nesto....to je jako redje na prednjim tockovima...a ponekad se desava i preko pojedinih lezecih...

E sad da li su amortizeri da li opruge da li neko cudo oko njih pojma nemam...na tehnickom u Boban centru amortizeri pokazuju 80-82%...sto je kazu skoro kao novi...

Ima li ko slicna iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima njih dosta,kad ga operes ili posle kise jel se gubi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni skripe kocnice ali samo kad malo kocim tj. cim jace pritisnem gubi se zvuk. Znaci skripi samo kad dotaknem malo papucicu

Moze li biti do kocione tecnosti ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kod mene nepodnosljivo skriputanje iz zadnjeg dela auta (tockova) i to konstantno, jedino kada je opterecen i kada je kisa sve je u redu, . Mikishy pomagaj pobogu :wallbash: Ne bih bas da kupujem dzakove krompira po pijaci. :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih probao da naprskam šolje amortizera ako može da im se priđe sa bilo koje strane. WD-40 ili nešto bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost jako je nepristupacno, da stvar bude gora uopste ne znam da li iritirajuca skripa dolazi s leve ili desne strane, znam samo da je negde pozadi i da se cuje i na blagim neravninama. Mislim da bi WD resio situaciju do prve kise a posle po starom.

Neka zesca "Maščura" bi ovde trebala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa...obraticu paznju kako se ponasa kad je mokro...znam samo da kad sam ljuljam auto to se ne cuje...jbg a kad silazim sa trotoara cuje se :wallbash: ...o uzasa...jedino da organizujem kolektivno slusanje sa svih strana dok se ja penjem i silazim sa trotoara... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi ne perete redovno svoje automobile pa zato i skripe.

Ja svog stila perem svaki drugi dan i stalno mu podmazujem "silen blokove"

i nema skripanja !!! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZA Smekera,COvek je pitao sta moze da skripi a ne koliko cesto ti peres auto. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja konstatovao da skripi opruga jer se trlja o gumenu sholju koja je sa obe strane opruga!

desava mi se kad je suvo .

i to bas ta zadnja leva i to samo ona. bem li ga ne smeta mi !

pustim muziku i ne skripuce mi nista! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko pomoci oko skripe kocnica?

Znaci da ponovim, kad malo pritisnem skripe a cim pritisnem malo jace ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jesi li menjao diskove ?

Najčešće škripi zbog njihove istrošenosti...stvore se žljebovi...i onda krene da škripi baš tako kako opisuješ.

Ja sam menjao pločice jer mi je tako škripalo, iako sam malo nešto bio prešao sa njima...pa je sa novim bio tih neko vreme, a onda počeo opet da ponekada škripuće.

Samo...ja znam da su mi diskovi pri kraju, tako da čim izguram ovaj set pločica, menjaću i diskove.

E, onda neće škripati... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...jesi li menjao diskove ?

Najčešće škripi zbog njihove istrošenosti...stvore se žljebovi...i onda krene da škripi baš tako kako opisuješ.

Ja sam menjao pločice jer mi je tako škripalo, iako sam malo nešto bio prešao sa njima...pa je sa novim bio tih neko vreme, a onda počeo opet da ponekada škripuće.

Samo...ja znam da su mi diskovi pri kraju, tako da čim izguram ovaj set pločica, menjaću i diskove.

E, onda neće škripati... :thumbup:

Diskovi su dobri, nisu istroseni a pakne ne mogu da vidim. Bit ce da je do njih

A cini mi se da kad se malo zagriju kocnice da ne skripi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma ljudi ne perete redovno svoje automobile pa zato i skripe.

Ja svog stila perem svaki drugi dan i stalno mu podmazujem "silen blokove"

izgubiće ti boju od tolikog pranja :thumbup:

Pitanje za iskusnije, jel moguce da klesta stvaraju skripanje?

tesko, samo loš kvalitet pločica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste simptome sam imao na Lybri, dok majstor nije zamenio krajeve spona (koje se raspali) i gumice balans štangle. Mada može i malo podmazivanja, pravac na kanal. He, samo je škripalo kada je temperatura iznad 15-20 C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes sta oces ako zafali imam ja 60litara starog ulja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma ljudi ne perete redovno svoje automobile pa zato i skripe.

Ja svog stila perem svaki drugi dan i stalno mu podmazujem "silen blokove"

izgubiće ti boju od tolikog pranja :thumbup:

Ma neka izgubi i onako mi se ne svidja taman da ga ofarbam u zuto! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni skripi od kad sam ga kupio,ne znam sta je.Isti slucaj,kad idem po neravninama pri parkiranju skripi zadnji deo kao lud.Kako vreme prolazi muzika u autu mi biva sve glaasnija zbog ovog skripanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi ne perete redovno svoje automobile pa zato i skripe.

Ja svog stila perem svaki drugi dan i stalno mu podmazujem "silen blokove"

i nema skripanja !!! :whistle:

Kad smo vec kod pranja automobila:

Rezultati ankete takođe otkrivaju da oko 42% vozača u Srbiji pere svoje automobile jednom nedeljno, 32% jednom u dve nedelje. U Hrvatskoj 20% ispitanih pere svoje automobile jednom nedeljno, a 46% jednom mesečno, dok čak 60% Slovenaca to radi jednom mesečno.

Izvor: http://www.b92.net/automobili/istrazujemo.php?nav_id=481301

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...