Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

Guest 9322

pozdrav svima,nameravam da uskoro ofarbam auto ali prosto ne znam gde to da ucinim jer se plasim nadri farbara itd.

secam se jos kao klinac,kad je cale farbao zastavu 101 kod nekog "preporuceng" farbara,da je na kraju ispao skroz mat beli:))) ko da ga je farbao bojom za radijatore.hahahaha

e da to su bile godine;))

poucen tim ne zelim da mi neko upropasti auto....

rec je o fiat coupe-u 20v turbo trenutno black ink 820,poznata boja fiat alfa lancia grupe.

trenutno samo jedna boja mi se svidja i to white perl...naravno i felne bi isle u crno a brembo klesta bih mozda u subaru stilu ofarbao u zlatnu.

e sad kako se kaze neko sa strane uvek vidi bolje i vise tako da sam otvoren za predloge i oko boje i oko izbora farbara.

pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3734

Auto centar "Modena"-Kotez.

Decko se zove Goran 063/312-808,a sto radi.....VRHUNSKI,sad sve zavisi sta hoces posto ti to vuce i cenu(verovatno to znas ali aj ti kazem) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko ikakvo iskustvo kod Kiler auta u toshinom bunaru?

trebalo bi tokom ove nedelje da idem da mi isprave krilo pa bi mi onda trebalo i farbanje

video sam da i to rade, imaju komoru, al me zanima jel neko farbao kola tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

doticni Goran Vucinic je odlican majstor i upotrebljava

odlicne materijale !

prva ugradnja za 60 procenata svetskih proizvodjaca PPG boje!

Samo, moram da se izjasnim :

nikad ne bih menjao boju na automobilu!

razmislite zasto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros me zove komsija i kaze da mi je udaren auto. Sidjem i imam sta da vidim. Neki idioti gurnuli kontejner niz ulicu i od pet parkiranih automobila udari bas u moj, a komsijin malo zakaci. Nije neko veliko ostecenje, ali mora da se radi deo iznad levog zadnjeg tocka. Bogami, pucicu jedno 150 evra.

Sad, treba mi neki dobar majstor.

Inace, poludeo sam totalno :rant: Da me bar neko udario sa kolima, da pokrenem osiguranje, ovako bas zahebano bizarna situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10757

Toplo preporucujem Autolakiranje Lalic

Vojvodjanska 338 Surcin, 11271

Telefon: +381 (0)11 844 10 63

Mobilni: +381 (0)64 115 18 73

Ima dve komere ( jedna je nova ) , kompljuterski mix boja i td... Ali ako ti je boja izbledela, ja bi ti preporucio i masinsko poliranje ( 50 eur. kod njega ), nisam probao ali mislim da je poliranje odlicno.

To kazem zato sto ce on uz pomoc kompa da napravi boju koja je na autu bila kada je auto izasao iz fabrike ( po broju koji imas na šasiji )...

Ako ti radi farbanje + ispravljanje i gitovanje mislim da nece biti vise od 100 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11484

063-213-968 auto limar kekec pozovi se na mene tj Đura.pored njega imaš extra farbara zovu ga šilja radi perfektno.provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega pozdrav svima...

Od pre tri meseca sam vlasnik punta 2 1.9 jtd, 2002 godište.

Elem...

dva dana nakon što sam kupio auto, udari me neko na parkingu. Da ne dužim sve je ispeglano, međutim nije pogođena nijansa farbe, tako da su leva vrata i levo krilo, nešto svetlije nijanse. Dosta je upadljivo i baš me nervira.

Na autu ima nekoliko ogrebotina i par udubljenja (nije pukla farba).

Interesuje me koliko bi koštalo farbanje komplet auta (kvalitetnom farbom), znači ruke i materijal? Ili eventualno farbanje auta bez branika?

I na kraju, kakvo je Vaše mišljenje o folijama za auto, umesto farbanja?

Preporučite mi nekog dobrog auto-farbara

Puno pozdrava, unapred hvala

Mirko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamtim kad sam bio mlad i kad su renovirali zgradu Filozofskog Fakulteta...Odma sledecih dana je na njoj osvanuo ogroman natpis DZABA STE KRECILI.Isto je i sa parkiranjem sveze okrecenog auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektno farbanje je u komori , a ovo sve ostalo...bacanje para, moram (mada teska srca) da se slozim sa Bokijom... jedva ce neko docekati da te opara....bolestan svet

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok momci, aj na stranu psihijatrijski paćenici i ostala bratja, nego ozbiljno koliko košta farbanje celog Punta - otprilike??

pošto ovi beli ex-vanovi nikako da se prodaju po normalnoj ceni, nešto razmišljam da ga prefarbam u neku drugu akrilnu boju i zadržim ga bar još 5 godina da bi isplatio farbanje i onda kad bude 10godina star lakše će se prodati u toj drugoj boji (teget, plava, zelena)...

jer ako idem parcijalno branici 200 eur, i još oko 100-150eur onih par ogrebotina na dnu vrata i izađe oko 350eur ..

a farbanje celog sa rukama i materijalom nebi trebalo da bude više od 700-800eur ??? :cool::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pre oko 3 godine sam pitao za Bravu, i farbanje cele u metalik plavu ( u kojoj je i do tada bila ) bi koštalo 650-700 eura.

Ali...nije bilo nikakvog dodatnog velikog posla oko limarije, tipa da je negde bila udarana pa je trebalo to peglati ili sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ići ću sutra do farbara koji mi je farbao krilo da ga pitam nešto za moj auto, pa ću da ga pitam i za tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u Batajnici ima jedan limar/auto-akirer, koji radi fantasticno, a nije skup!

Svim drugarima je sredjivao, i prezadovoljni su!

Meni je za farbanje 2 branika, gepeka, i 2 retrovizora trazio 180e!

Na prednjem braniku se ljusti farba, na gepeku ima malo ulubljenje, a zadnji branik ima minimalne ogrebotine. Retrovizori nisu osteceni, nego imaju one crne tragove.

Njegova boja, njegovo sve...radi u onoj komori.

Kad sam kupio Punta dobio sam ga sa "gresima proslosti" tako da sam se raspitivao za cenu.

Pre ovog majstora sam bio na 3-4 mesta, i na svim nisam dobio ponudu ispod 220-230e.

Ako nekog zanima, mogu mu dati broj telefona od coveka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ima dosta majstora u Batajnici,al bas dosta.

Najbolji je Branko zvani BIGA :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ih ima puno...u stvari ima ih previse...za vecinu znam posto sam iz Batajnice, a cale mi je auto limar.

Znam za Bigu dobro radi...ali ima ih jos u njegovom rangu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto kasno odgovaram. Nije mi radio net neko vreme.

Elem, majstor je "Sjaj". Branko je ime majstora, cini mi se i vlasnika, sa kojim sam pricao.

Batajnicani ce znati ko je kad procitaju gde je: na putu za Dunav, kad se krene ka Barisicevom mlinu, druga ulica sa leve strane, nastavi se pravo, i tako skoro do kraja dok se sa leve strane ne vidi tabla "Sjaj", i dvoriste sa dosta kola.

Za njega sam na par mesta cuo da je odlican, i da nije skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za takav posao koji majstor BRANKO-BIGA odradjuje stvarno nije skupo.

Elem sa nji saradjujem i druzim se 15 godina a za to vreme sam uspeo da vidim samo sjajno odradjene poslove

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, covek je pogledao, rekao mi da to [farabanje 2 branika i vrata gepeka, sa "osvezavanjem" retrovizora] kosta 180e, i da nemam obavezu oko kupovine materijala.

Niko drugi mi nije dao ponudu, a gledao sam na 4-5 mesta, ispod 200e, a najcesce je bilo oko 230-240e.

No, kao i za sve, tako i u ovom slucaju - preporuka je cudo!

Skuplja kola od Punta su drugari ostavljali kod njega i nikakvih reklamacija nije bilo.

To mi je dovoljno. Da ne pricam da je u Batajnici, te da mi je to jos jedna pogodnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc u vezi farbanja i lakiranja auta. Pa da pocnem..... :rolleyes:

Kupio sam pre par meseci crvenog puntica mk2 troja vrata i primetio sam da mu je hauba za par nijansi svetlija od ostatka auta.

U pocetku mi nije smetalo, medjutim sada me iritira i resim da sredjujem to.

Oteram kod nekog ortakovog limara na vidikovcu i lik mi kaze da je hauba naknadno farbana i da nije pogodjena nijansa boje kako treba. Još reče da je to neka specijala ppg boja, bla bla... i da on ne garantuje da ce ubosti nijansu vec da nadjem negde nekog ko pravi takve farbe. S obzirom da hocu i zadnji branik da farbam zbog nekih ogrebotina, lik mi samo za ruke zatrazi 170e... :blink:

Pošto je cena malo bezobrazna potrazim drugog farbara i nadjem samo za haubu, ruke + boja - 90e

E sad da li je to ok cena, i da li je problem ubosti nijansu te boje (crvena 73)?

Svaki savet mi je dobrodosao. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam i imam iskustvo do sada, Max Mayer ima verovatno najsiru paletu svih boja za kola, pa ti predlazem da odes, recimo u Ugrinovacku u Zemunu gde imaju radnju, da ti naprave boju za auto. Tesko da nece imati tu tvoju boju.

Stanes kolima ispred, oni iznesu ton kartu i nadju boju ili pogledas u podacima o autu koja je to sifra i koje tacno boje.

Ta cena koju ti je trazio majstor je negde na granici prihvatljivog, mada mislim da bi mogao da nadjes i jeftinije.

Ipak je to samo hauba i nema nikakvog drugog posla sem da pripremi i ofarba. Ako bi ti kupio farbu, sigurno bi moglo i jeftinije.

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

original kataloska boja na Punticima je PPG, i svaka krstena prodavnica auto lakova i boja ima njihov katalog.

E sad, za svaki kataloski broj boje imas makar 10 nijansi, a i kad ubodes nijansu koja ti najvise lici - ne mora da znaci da ce smuckana ispasti kako treba.

Imao sam 3 cukanja, i 3 farbanja do sad, svaki put isti covek mesao boju. Prvi put potrefio, drugi put omasio, treci put onako.

Nema garancije i zato - ako nije bas zestoko omasena nijansa - bolje daj pare na nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...