Jump to content

Photo

Folije

• Please log in to reply
642 replies to this topic

jade_saibot

jade_saibot

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 30 posts
  • Interests:Films, Professional wrestling, Architecture
  • Garage:Punto 1.9 d, 44kw
Nisi me razumeo, kao sto rekoh

Posto je poenta promeniti boju haube

Znaci ja bih ustvari trazila konkretno haubu namerno razlicite boje... tamno sivu...
O foliji sam razmisljala jer mi se dopada i promena teksture, pa bi ako bih radila karbon verovatno bio u crnoj boji kao i auto pa bi se hauba razlikovala u teksturi, dok ako bih uzimala novu haubu, uzela u drugoj boji.
Znaci promena je uglavnom estetska, s tim da bi usput resila i problem rupe na haubi.
Samo, kao sto rekoh, iako je isti model auta u pitanju, ne znam ima li nekih losih strana u stavljanju tudje haube a da to nije pogadjanje nijanse jer je to ono sto se i trazi.

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
  • Garage:Alfa Romeo 147 (ex FIAT UNO mondo 1.0 ie)
Bas kao sto cika Nesa rece.
Haubi mozes naci novu za 6,7 hiljada,polovnu za isto toliko para ili originalnu za 25000din.
Zavisi kolika je ta tacka ostecenja,mozda moze da se sredi,a mozda ti ipak zelis da ti hauba bude u drugoj boji ili karbonu,ako je kvalitetna karbon folija neces imati problema !?
Koje je boje auto?
P.S.Verovatno beli punto? :)

Sada vidim da je auto crne boje.
Neces imati preoblem ako tvoja hauba ili ta druga nisu farbane,pa promasena nijansa...
Sve u svemu neces pogresiti ni sa folijom,okaci slike haube,pa cu ti reci kako moze da se sredi i da li moze.

Edited by Bane23, 27 April 2012 - 09:09.

jade_saibot

jade_saibot

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 30 posts
Okacicu popodne/veceras fotku kad dodjem sa posla, ionako moram da postujem sliku vrata gde me je neko ucukao pa da pitam i to gde bi bilo najbolje da sredim.
Citala sam malo temu ali nisam primetila da je neko pitao samo za haubu pa ne znam koliko bi to para izaslo sa karbonom, zato i pisem, da vidim koja varijanta je isplativija.

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4492 posts
  • Garage:Alfa Romeo 147 (ex FIAT UNO mondo 1.0 ie)
Oket,tu smo da pomognemo :)

jade_saibot

jade_saibot

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 30 posts
Evo premesticu ovaj moj problem u temu svog automobila kako ne bih ovde spamovala temu, posto folija sve manje postaje resenje koje mi treba
http://www.fiat-lanc...showtopic=54139

igor0511

igor0511

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5675 posts
  • Garage:Stilo 1.9 jtd, Astra Classic 1.4 16v
Evo ljudi došao sam na jednu ideju, pa se nadam da je neko isto već probao da mi kaže kako izgleda i da li valja :laughing: Elem, na Stilu su mi one šine na koje ide krovni nosač popuno oguljene i od crne boje imaju samo blage naslage na krajevima, a sve ostalo je izgrebano. Palo mi je na pamet da na te šine zalepim foliju jer ovako zaista kvare izgled kola,a mislim da bih bio u stanju da to izvedem. Da li je neko radio nešto slično? I sa kojom folijom? :laughing: Ne znam da li bi karbon bio bezveze tu, uglavnom razmišljam između karbona i mat crne koja se ne bi ni primećivala.

MS PK

MS PK

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7500 posts
  • Interests:Fiat grupa
  • Garage:Ducato x2
Ma predji mat crnim sprejom...

igor0511

igor0511

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5675 posts
Iskreno mnogo mi je lakše da probam sa nalepnicom jer nikad do sad nisam nešto farbao sprejom i plašim se da neću uspeti lepo da zaštitim ostatak vozila pa da ne ofarbam i krov malo :laughing:

MS PK

MS PK

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7500 posts
Mnogo ti je lakse sprejom nego nalepnicom sto se greske tice. Zastiti lepo onom belom trakom oko lajsni i okolo po krovu ako te strah zalepi novone i prskaj polako sa nekih 20cm razdaljine. Neces da zabrljas jer ti je mala povrsina a mat crna ne istice puno slivove.

igor0511

igor0511

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5675 posts
Poslušaću te pa pokušavam čim rešim ispit :laughing: Hvala na pomoći :thumbup:

ØAT HGT

ØAT HGT

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 143 posts
  • Garage:Fiat Punto mk3 HLX 1.9JTD
da li neko zna gde u bg, pa i okolini mogu da kupim folije za kola (za limariju) ?

beli_Punto

beli_Punto

mlađi referent

• Members
  • PipPipPipPip
  • 9653 posts
  • Garage:Fiat Punto 1.9D
Ima na Google.com samo napises sta te zanima i izadje sve :D

http://www.difol.net...vodi/autofolije

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7119 posts
  • Garage:Fiat Punto mk2a

Prošli vikend sam bio u Kraljevu na auto pijaci i vidim tu one folije za stakla koje su se pominjale na forumu sa Američkom zastavom.. Postoje neke u nekoj kartonskoj kutiji i neke u tubi, ja onako usput pitao koliko su, kaže čiča 200 dinara je ova obična, a !#? ova profesionalna, čitaj bolja, ja onako kako mi je rekao tu cifru od 200 kinti, nisam ni registrovao koliko mi je rekao za te bolje folije... Uglavnom se nećkam da kupim te jeftine i da malo vežbam postavljanje...

Ko je blizu, a zanima ga, eto da zna da tamo toga ima... Takođe ima i karbon folija u raznim bojama i cena je 700 dinara 100cm X 128cm, a može i na pola metra, to je 350 dinara... zanimljiva mi je bila čak i siva karbon folija, nešto svetlija od mog Punta, razmišljao sam da npr onaj crni deo na dnu prednjeg branika zalepim sa njom da vizuelno izgleda niži... :rolleyes:

MS PK

MS PK

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7500 posts

400 kinti treba da bude i uzmu tu bolju, jer sve sto je kvalitetnija folija lakse se radi sa njom. Nesto mi to za branik ne deluje interesantno, jedino ako bi mogao da malo photoshop-iras pa da vidimo :)

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7119 posts

Pokušavao sam da ga fotošopujem, ali slaba vajda, ne mogu nikako da ga odradim da izgleda realno kako treba  :blushing:

A ovu za stakla ću verovatno da uzmem da probam, pa ako lepo skontam tu tematiku da se malo posvetim tome da zaradim i neki dinar  :turned:

Zhorz

Zhorz

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1863 posts
  • Interests:ko nije za salu nije ni za mene
  • Garage:Fiat 500L 1.4 nationale RedHotChiliCar

nije neka preterana filozofija, ja sam stavljao na picasa sam, jedino strpljenje i bez zurbe i ako imas garazau super, ako ne onda biras ne-vetrovit dan :-)

na youtube nadjes snimke i picis po tome  :guitar:

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7119 posts

Gledao sam kada su meni postavljali, naprskaju spolja staklo, stave foliju na njega, oblikuju je fenom da poprimi oblik stakla, saseču u krug po ivici i onda ga lepe iznutra... Radila su dva čoveka sat i po, malo je pipavo, naravno ne smatram da mogu da uspem da to ispadne odlično iz prve, jer je ustvari sve praksa... Kada gledam već kako rade branik, tu već treba iskustva... 

kolega.jankovic

kolega.jankovic

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 8586 posts
  • Interests:F1
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 JTD Lancia Y 1.2 8v
idiiii, ja sam postavljao na stopove, psovao sam i foliju i fen, i prskalicu i vodu i stopove.......koliko sam zivaca izgubio :D

matdjo

matdjo

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2785 posts
  • Garage:Fiat Grande Punto / Fiat Punto mk2 1,2 16v
ja sam za vikend probao da oblepim čepove za felne carbon folijom koristio sam običan fen za kosu i nije loše za prvi put ali ivice i uglovi(čepovi su krstasti) su katastrofa nikako da legne pa sam skinuo a da pa sam probao i telefon da odradim isto nije loše ali nije to to, treba živaca i malo iskustva a da i obavezno dobar skalpel

chikavili

chikavili

zli poručnik

• Administrators
  • 4178 posts
  • Interests:web design, photography
  • Garage:sasvim "obican" Suzuki SX4 4x4

idiiii, ja sam postavljao na stopove, psovao sam i foliju i fen, i prskalicu i vodu i stopove.......koliko sam zivaca izgubio :D

Ja sam pre nekoliko godina krov - prvu foliju sam zguzvao i bacio u kontejner pa mi je trebalo 7 dana da se smirim... i jos 7 dana da se odlucim ponovo da pokusam. E vec treci put je bilo osetno lakse.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users