Jump to content
FAS Goran
uros86

Tapaciranje automobila

Recommended Posts

Pošto mi se iscepao tapacir vozačevog sedišta, a presvlake ne mogu da nadjem kakve mi se sviđaju ili koštaju po 6k din, odlučio sam da celu unutrašnjost automobila ponovo istapaciram, tj. ne ja nego čovek koji radi takve stvari...

Imam dva pitanja i svaki pomoć i savet su dobrodošli

1, Koliko u BG košta tapaciranje automobila, auto je Fiat Uno, petoro vrata, radio bih sedišta, i vrata sve u jednu istu boju ili kombinaciju dve boje, ovde mi čovek traži oko 130-140 evropskih nočanica, naravno sa materijalom, mene interesuje koliko su kod vas samo ruke tj. rad?

2, Da li neko ima iskustva sa materijalima svetlije boje, ja sam bacio oko na materijal krem boje materijal je kao fina prevrnuta koža, pa me interesuje koliko se brzo prlja takva boja, da li se teško čisti i da li pomažu ona sredstva za čišćenje tapacira koja imaju da se kupe u prodavnicama autonege?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj neku sliku volana... ako presvlačenje volana kožom podrazumeva da ti volan bude kao na novom Audiju sutra idem da ga radim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavicu ti sutra broj od lika iz zemuna radio meni kadice za 205 gti ispale extra slikacu ti ali jbg Zemun. Ima lik na NBGD Buvljaku bravi kao presvlake za kola ali original tapacirunge odnosno onaj materijal od cega je sediste nema sanse da izvalis da je presvlaka evo ti njegov broj 064/12-12-113, 064/24-32-839

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da su tapaciri na na svim Punticima (mk2 i mk2b) slicni pa Ti mozda pomognu ove slicice. Slike preuzete sa fiatforuma.

dsc00164f.th.jpgdsc00165.th.jpgdsc00167oq.th.jpgdsc00168l.th.jpgdsc00169nt.th.jpgdsc00170l.th.jpgdsc00171hc.th.jpgdsc00173pw.th.jpgdsc00174.th.jpg

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to je taj fazon,samo sto ovi nemaju plastiku sa gornje strane,ali ja mislim da su potpuno isti sto se montaze i dimenzija tice, evo kako izgleda

ZO8Gr.jpg

jel zna neko mozda da lisu isti za montiranje ovi tapacirunzi. i kako se krece cena?

inace pokusao sam tapaciranje u fazonu "uradi sam" :lol: ali mi nije uspelo tako da cu najverovatnije da kupim druge ili da dam ove da uradi profesionalac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam jednu tapetarsku radnju i cene su sledece,za oba prednja tapacirunga cena je 50e u eko kozi,100e u pravoj kozi ! primetio sam da dosta kvalitetno rade TAPETARSKA RADNJA,,MILOJEVIC"...

Ja sam uradio sve stubove u beloj eko kozi,i mogu vam reci da su bas lepo ispali,cim ih budem namontirao slikacu pa da vidite kako to izgleda !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari!

Posto na autu nemam sta da radim resio sam da malo "oplemenim" unutrasnjost!

Planiram da napred ubacim sportska sedista.

Auto je (Grande Punto) sa 3 vrata, dakle sedista se preklapaju, imaju u njima senzore tezine i bocne air bagove!

Nasao sam solidna sedista od GP Sportinga ali ona nemaju bocne air bagove?!? dakle posto ne zelim budziti odlican auto i ne treba mi novogodisnja jelka stalno ukljucena na inst. tabli odustao sam od tih koje sam jedva nasao!

 

Mislio sam postojeca sedista koja su u savrsenom stanju dati auto tapetaru da ubaci spuzve u bokove i da ih presvuce u kozu ali ne znam nikoga pouzdanog i proverenog da to moze uraditi da bude bez mane.

Ukoliko bih nasao sedista od sportinga svakako bi ih sa strane dao presvuci u kozu!

 

Pitanje je; Sta mislite mogu li se i ko moze postojeca sedista preraditi u sportska a da to bude na nivou fabrike?

Zna li netko gde bih mogao kupiti prednja sedista od Sportinga ili jos bolje od Abartha? Zvao sam otpade ali nemaju nista!....

Molim vas za predloge i sve sugestije osim onih da menjam auto! ili da je tako nesto neisplativo.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li jos ko kakav savet,preporuku, misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze Ivane druze moj! Trebaju prvo meni!!! 



Kontaktirao coveka!

Na jednom sedistu je aktiviran vaz jastuk! Racunam da ga mogu izvaditi iz svog sedista. Ima li netko kakve informacije o tome?

Cekam poziv coveka da mi javi kakvi su kabeli dole pa ako pase dogovorim se sa njim kada da dodjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljena sedista!

Odmah odvezena na dubinsko pranje pa polako montaza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...