Jump to content

Photo

Punto - koje dimenzije guma?

• Please log in to reply
103 replies to this topic

Milan D.

Milan D.

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 15 posts
Pozdrav svima,

da ne bih otvarao novi topic pitacu ovde.

Naime, imam Fiat Punto 1.2 16V Sporting i skoro sam kupio alu felne 15" 4x98 7J. E sad zanima me koju gumu da montiram na ove felne. Na nekom sajtu sam pronasao informaciju da na Sporting-a mogu da idu i 185/55R15 gume (trenutno imam 185/60R14). Trazeci gume shvatio sam da su upravo dimenzije 185/55R15 dosta skupe a i 195/55R15 nisu nesto mnogo jeftinije, plus teze se mogu naci.

Ono sto me zanima je, s obzirom da su felne od 7J, da li mogu na njih da idu gume 195/50R15 i kolika bi bila razlika u udobnosti automobila u odnosu na 195/55R15 i uopste jel moguce da montiram te gume na felne od 7J.

Hvala vam unapred.
Pozdrav!

TheWickerMan

TheWickerMan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 364 posts
  • Garage:AR 145 QV
Smes da montiras 195 gumu na 7J,bar tako kaze Tyre Calculator...

chikavili

chikavili

zli poručnik

• Administrators
  • 4178 posts
  • Interests:web design, photography
  • Garage:sasvim "obican" Suzuki SX4 4x4
Moze 195/50/15 na tu felnu bez problema i jako lepo mu stoji. Osetices svakako malo gubitak na udobnosti, ali nista strasno :)

vuk

vuk

the_reaper

• Members
  • PipPipPip
  • 2191 posts
  • Garage:il punto nero
moze naravno, 195/50R15 je smisljeno za 7J sto se tice udobnosti, jeftino i izgleda ok ;)

p.s. moze i 165/50R15 :D

Posted Image :D

Milan D.

Milan D.

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 15 posts
Hvala svima na odgovorima. Gledacu da uzmem 195/50R15.

Kada legnu felne na masinu, kacim slike. Obecavam!

Hvala jos jednom.

Pozdrav!

Milanese

Milanese

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 40 posts
  • Garage:Punto Mk1 Cult 1.2 8V
185/60/R14 Imam ih na mom Mk1 3 vrata...Daju sportskiji izgled autu i dobio sam pohvale od par ljudi za bolji izgled auta sa ovim sirim gumama...Voznja je sasvim OK...

enzo

enzo

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 16 posts
  • Interests:Automobili
ne znam dali se vec spominjalo ali nov sam pa oprostite sto pitam.koliko iznosi jedan jot u cm.jot kao jedinica ne postoji u medjunarodnoj tabeli

TheWickerMan

TheWickerMan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 364 posts
  • Garage:AR 145 QV
Jot ti je isto sto i inc i iznosi 25,4 mm ... a jot je oblik ivice felne ali se odomacio kao jedinica za sirinu felne... ;)

Dule 021

Dule 021

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 623 posts
  • Interests:automobili i prodaja
  • Garage:Suzuki B-King 2008,Fiat Grande Punto 1,3 M-jet 2008
Moj Punto je nosio 215/40*16 nazad a napred 205/40*16 i nista nije cesalo a imao je nazad i distancere od 7 mm.
Sad vozim drugog a samo cekam priliku da mu stavim 185/55*15 jer su te gume vec na felnama koje sam kupio a trenutno su na njemu 195/55*15 ali posto je spusten hoce da zacese kad je opterecen a mozda i ne bi cesao kad bi izbacio distancere od 2 cm. :thumbup:

Dejo_Joe

Dejo_Joe

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 91 posts
Drugari,pomoc...naime imam ponudu da kupim tj menjam felne,na mom djuntu su celicne felne 165/70r14 (ganc nove gume sad stavljene prosle nedelje) e sad da li mogu te gume staviti na ove felne na kojima su gume 185/60r14 B) Posted Image
Nisu ove al iste su samo nasao sam sliku ovu na netu :welcome:

Edited by Dejo_Joe, 09 November 2010 - 17:25.

saleTIPO

saleTIPO

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 902 posts
  • Garage:Fiat Tipo 1.6.i.e. '95god.
Moze,sve moze! Te alu 14-ice ne verujem da su sire od 6jota tako da je to koliko-toliko OK :)

klepesina

klepesina

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 109 posts
  • Garage:fiat punto mk2 1,2 8v
pozdrav ekipi na mom puntu fabricki dosle 155-80-13 sto mi je malo sirotinjski da napomenem da nemam servo.sta bih ja mogao da montiram da to malo izmjenim a da ne motam kao da starog dajca vojnog vozim

chelic

chelic

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1706 posts
  • Garage:Punto jtdR 85ks
e moj brate, zaboo si u zid, jer tanje gume od 155 tesko da ces naci a ta dimenzija je i stavljena upravo zbog toga da se tockovi laks okrecu.

@ Dejo_Joe
Brate, svaku gumu na svaku felnu ste velicine mozes da stavis, samo zavisi na sta ce to da lici i koliko ce biti funkcionalno. Na 5.5J felnu mozes da stavis sve od 145- 205, prva ce biti razvucena a 2. ce biti ko balon... i verovatno ce na 1. rupi ispustiti. Sledite jedno pravilo... 185 je guma koja na skoro sve moguce felne moze da se udee jer je to neka sredina i nema problema.

banjo1990

banjo1990

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1273 posts
  • Garage:alfa romeo 147 JTDm
185 na mojim felnama je usko. Bezim od ivicnjaka ko djavo od krsta jer rub felne dosta strci i prvi udara.

Sto se tice pitanja o tome da li mogu neke sire gume da se stave a da ne bude tezi volan, ja bih rekao tesko da moze. Medjutim ne mora da znaci. Mislim da kada bi stavio 175 a bila je sirina 155 osetio bi da je malo teze ali navikao bi se. Isto da napomenem, da i od same gume zavisi koliko ce se teze volan okretati. Npr. kod mene su bile bridgestone gume napred 195/50 r15, i bez obzira na servo volan se teze okretao. Kada sam stavio drugi model guma istih dimenzija znatno se osetilo olaksanje na volanu. Tako da mislim ako ekstremno ne povecavas sirinu gume da neces osetiti veliku razliku na volanu ;) .

saleTIPO

saleTIPO

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 902 posts
  • Garage:Fiat Tipo 1.6.i.e. '95god.
Moje misljenje je da ti malo sira guma nece uticati na volan. Slobodno stavi 175 i ne razmisljaj mnogo.

Po meni je idealno:
- sirina 175 na 5.5J
- 185 na 6J
- 195 na 6.5J
- 205 na 7j

Sve ovo sam vozio i lepo izgleda,a i ne moras mnogo da brines za ivicnjake :)

banjo1990

banjo1990

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1273 posts
  • Garage:alfa romeo 147 JTDm
taman tako nekako i ja mislim... :thumbup:

auto

auto

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 83 posts
ispravite ma ako nisam u pravu na mom jtd-u imam celicne fabricke felne sa gumama 185/60.E sad moje pitanje je da li moze 195 profil na tu felnu?

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24790 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
Ova tema:
http://www.fiat-lanc...showtopic=37137

:thumbup:

virke

virke

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 35 posts
  • Garage:Punto 1 1.2 16V
Bezite od guma dimenzije 185/55...bruka koliko su skupe. Imam 15ce al felne i letos sam uzeo 2 letnje barum bravuris 2, to je bilo najjeftine sto sam nasao. 2 gume+zamena,balansiranje+centriranje trapa me kostalo oko 15000 rsd :( :(

M Wolf

M Wolf

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Garage:Punto Mk2a, Suzuki SX4
Viđam veliki broj Puntića mk2 1.9JTD sa 185/60/14 pa me zanima jel to na istim 14" 5.5J felnama koje stižu i uz 1.2 8V? Trenutno imam zimske 165/70 14 ali bi za letnje hteo da iskoristim komplet 185/60/14 koji imam od ranije? Visina stranica i prečnik točka su za ~1.5% manji u odnosu na standardnu varijantu ali bi to trebalo da bude u okvirima tolerancije.

Posted Image

Da li bi se ova tabela mogla smatrati ispravnim vodičem za odabir širine gume u odnosu na širinu felne?

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users