Jump to content

Fiat Stilo - letva volana

• Please log in to reply
401 replies to this topic

bokija

bokija

dežurni offtopičar

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5139 posts
  • Garage:BravoBigFoot 1.2 16v/MareaBigAss 1.6
Ako sam dobro razumeo,nema da se kupi caura desnog kraja letve,kao sto recimo ima za Zastavu?Sramota.To nije deokoji moze da traje koliko ostali delovi letve,tako da ako crkne prerano i moras da kupujes ceo sklop ja bo to nazvao slabom tackom vozila.Caura letve u nasim uslovima ne moze da izdrzi vise od 50kkm.Bravo Mikisxy. :respect:

mikisxy

mikisxy

TiM Servis

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3612 posts
  • Interests:automobili,F1,rely,elektronika
  • Garage:xsara 2.0hdi,punto 1.2
ma sto nema caure vec nije bilo a nisam siguran da ima posebno ni nosac kraja spone(vezuje kraj spone i letvu volana).ma iz zinata sam resio OCS senzor i ovo cu pa makar crko

Sto mu gromova!!!

Sto mu gromova!!!

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 22 posts
Ajmo malo u slici. Predpostavljam da je ovo letva volana :smoke:

Posted Image

Posted Image

O kojim delovima je rec? Na jednom sajtu, koji koristi identican softver kao i AP Sport za online prodavnicu (koja kod AP-a trenutno nije aktivna) video sam sledece delove.

KRAJ LET.STILO F324 304010101
ŠIFRA: 304010101

Stara cena: 990.00 din.
Cena sa popustom: 970.20 din.

MANZET. LETVE STILO 14922/1 30401501
ŠIFRA: 30401501

Stara cena: 490.00 din.
Cena sa popustom: 480.20 din. Cena: 0.00 din.
Ušteda: 9.80 din.

CAURA RAM.CENTR.14916 AKRON 30400501
ŠIFRA: 30400501

Stara cena: 650.00 din.
Cena sa popustom: 637.00 din. Cena: 0.00 din.
Ušteda: 13.00 din.

Nisam siguran da li oni imaju veze sa problemom o kojim govorite.

mikisxy

mikisxy

TiM Servis

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3612 posts
na gornjoj slici pod brojem jedan je letva volana ali i ona se sastoji od jos delova koji se ne prodaju posebno.ovi kataloski brojevi su verovatno interni od te prodavnice i ti delovi nisu problematicni za kupiti(kraj spone,manzetna letve)

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 25065 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
...a, taman se lepo vidi i gde je el.servo - odmah gore... :cool:

mikisxy

mikisxy

TiM Servis

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3612 posts
sad sam pogledao sajt te radnje cene i izbor delova su im manje vise isti kao i kod drugih ali nemaju ni oni te problematicne.kraj spone=kraj letve volana zavisi ko kako zove

mmilicev

mmilicev

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 33 posts
  • Garage:Fiat Stilo jtd, 5dr
^^^ Ima li nastavka? Ima li iko resenje ili pak zna nekog/servis/coveka, da preporuci za reparaciju ili su to sve price u smislu "znam ja coveka al' mu ne znam telefon". Da budem iskren, luft u letvi imam od kada sam kupio auto ali me nervira da to nije normalno pa bih zeleo da konacno resim taj problem a verujem i velika vecina onih koji imaju slican ili isti problem na sto bezbolniji nacin, tj.reparacijom letve o kojoj svi prcaju ali je niko ne radi. Ajde Miki ili neko ko vec zna ili je upucen u ovu problematiku neka napise sta da se radi.

Pozdrav

despot

despot

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 106 posts
  • Garage:Fiat stilo 1,8 16v
Javi mi se na pp pa cu te uputiti,ako ti odgovara da dodjes u Suboticu.. :thumbsup:
Imam odlicnog majstora koji to radi,daje garanciju i ostalo sto te interesuje :thumbup:
Meni je na stilu uradio reparaciju i sve pohvale :clap:

nidza

nidza

FLCS fotografo ufficiale

• Members
  • PipPipPip
  • 2698 posts
  • Garage:Alfa Romeo 159 Eibach 1.9 16v JTDm
Zašto privatno? Ja da imam veliki problem i provereno dobrog majstora, bez problema bih se zapucao i u Suboticu ako treba.

Ako nije problem, napiši sve podatke o majstoru i koliko je koštalo.

mmilicev

mmilicev

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 33 posts
Upravo tako, napisi sta, kako i koliko je kostalo, ostavis br.telefona pa da se lepo cujemo i ugovorimo termin. Nadam se da je majstor(i) ok jer ne bih da prelazim 400km cisto zajebancije radi. E, da, obavezno napisi i koliko je trajala citav postupak zamene, pretpostavljam, te famozne plasticne caure.
Pozdrav

despot

despot

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 106 posts
Ne bih zeleo da me administrator upozori na reklamiranje servisa :realmad:
Zelim pomoci jer sam i ja bio u problemu. :thumbsup:

Edited by despot, 05 May 2009 - 17:49.

Boki

Boki

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6156 posts
slobodno napisi,ovaj forum i sluzi za to da se pomogne ljudima koji imaju problem,naravno samo ako smatras da je uredu to sto preporucujes

despot

despot

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 106 posts
Sve preporuke za auto servis"Stantic" u Subotici,Panonska 30..tel.024/520340 ili mobilni 0642131600.Specijalizovani su za letve volana,te ih toplo preporucujem. :)
Nista napamet,najbolje je da pozovete,kazete Vase probleme i dogovorite se,daju garanciju za obavljane radove,ja godinama kod njih odrzavam auto i prezadovoljan sam. :thumbsup:

mikisxy

mikisxy

TiM Servis

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3612 posts
ljudi slobodno ko zna gde moze da se resi kvalitetno i sigurno problem neka napise.postoji i tema o pokudama i pohvalama za sve iz auto oblasti pa i servise

mmilicev

mmilicev

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 33 posts
Hvala drugar. Nisam siguran kada cu moci da odem do SU ali cu ih vec danas nazvati da se blize raspitam pa ako bude bilo interesanntnih stvari-podelikcu ih sa svima na forumu. Uf, umalo da zaboravim, koliko je trajala zamena caure i da li je garancija 6 ili vise meseci?
pozz

despot

despot

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 106 posts
Meni je za jedan dan sve uradi,samo se zakazi,naravno da ima razumevanja za ljude koji dodju sa strane... :thumbsup:

mmilicev

mmilicev

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 33 posts
Kao sto i obecah, da prosledim par detalja oko letve volana. Covek u SU, kao sto despot rece/napisa, radi reparaciju i to, po njegovim a i despotovim recima, vrlo uspesno, po ceni od 7000 din + 1000 din reglaza a citav posao traje 5-6 sati. Ukoliko je i vama kao i meni daleko da odete do SU i vratitet se nazad tu je expres posta, majstor rasturi a vi lepo letvu u paket i pravac na adresu u SU. Eto toliko od mene a za vise informacija se mozete javiti na br. tel. koji je despot ostavio. BTW, Hvala despote i jos da dodam da sam pre dva dana dobio jos dva servisa koji rade reparaciju ali ih ne vredi pominjati jer je cifra 180eura + reglaza. I jos nesto, nova letva u Delti kosta oko 28.000din.
Pozdrav

despot

despot

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 106 posts
Drago mi je ako sam pomogao..sa srecom :clap:

etibor

etibor

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 866 posts
  • Garage:500L 1.4
Ja sam odlučio da sredim letvu. Kucka i lupka na neravninama od kada sam ga kupio (imao 17" felne), i sad mi je već dosta toga :wacko: , kaže mi majstor da je otišla teflonska čaura...
Ali nešto se razmišljam. Šta mislite da li se više isplati kupiti u AP-u "x" novu letvu za 9.990,00 din (koje inače nema trenutno), ili otići do Subotice i uraditi reparaciju za oko 6-7.000 + 1.000 centriranje + 2.400 din za gorivo (oko 394km po Garminu u oba pravca :smiling: ) + malo razgledati i nešto klopati u gradu :smiling: = oko 11.500...
Po meni, ako radim reparaciju ostaje mi letva iz prve ugradnje ali reparirana (99% da je samo čaura riknula), ili uzeti novu u AP-u pa neka traje i 50k km tj. meni oko 3 godine...
Ili kao što neko reče u Delti je 28.000,00 din...
Ili je mikisxy osmislio reparaciju???
Pozdrav...

Edited by etibor, 20 May 2009 - 09:56.

nidza

nidza

FLCS fotografo ufficiale

• Members
  • PipPipPip
  • 2698 posts
  • Garage:Alfa Romeo 159 Eibach 1.9 16v JTDm
I tu repariranu će neko da ti skida, menja i naplati, plus je nema trenutno, tako da je računica verovatno poprilično slična. Nisi uračunao i jedno 5-6 stoja za putarine u jednom pravcu.

Je'l ti baš mnogo lupka ? Meni od prvog dana se, kad temperatura ode malo gore, čuje sa desne strane blago lupkanje po velikim neravninama, ali se za svo ovo vreme nit smanjuje nit povećava - nismo uspeli da ustanovimo odakle dolazi ni na dizalici, ni dole kad je auto, a cimali smo ga na sve strane. Mene nekako mrzi da čačkam mečku, ali svakako autu je krajnje vreme da ode kod trapadžije - naime, nikad nije bio dok je kod mene u vlasništvu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users