Jump to content

Katalizator

• Please log in to reply
235 replies to this topic

shone

shone

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 130 posts
  • Garage:punto 1.9 D
Ovako stoje stvari,auto mi je bio parkiran jedno 2 god tj nije bio u voznom stanju,sada sam remont menjaca,kupio nov hladnjak itd... problem je sledeci: majstor mi je rekao da mi se zapusila grana auspuha,svratim ja danas kod majstora koji radi samo auspuhe stavimo auto na kanal upali-ugasi.... kaze on dodji da vidis? sidjem ja dole u kanal pogledam kad ono neka budza (filter neki) kaze majstor "verovtno se zapusio filter" njegov predlog je bio da isece brusilicom deo gde je filter i na to mesto da zavari obicnu cev ?! i sve to za 1 crvenu ...
Nije mi delovalo bas pametno to sto je predlozio,pa reko ae da se posavetujem prvo sa vama ,jel neko imao slican problem? Sta mi je ciniti ?

silenci

silenci

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 1547 posts
  • Garage:Lancia Musa 1.3 mjet
pa to je najverovatnije katalizator,on se zapusio,jer auto nije paljen,e sad ne znam sta bi bilo da ga uklonis sa auta,dal bi bilo nekih promena i za sam auspuh i za motor :whistle:

shone

shone

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 130 posts
jel moze neko da zakaci ovde sliku katalizatora? cisto da znam da li je to :)

Bugi

Bugi

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 177 posts
  • Garage:BRAVO 1600 16V CF3 SX "SS.STEEL/TROFEO 2001"
Posted Image

chikavili

chikavili

zli poručnik

• Administrators
  • 4178 posts
  • Interests:web design, photography
  • Garage:sasvim "obican" Suzuki SX4 4x4
Ako bi ti merili emisiju stetnih gasova bez katalizatora, imao bi "mali" problem ;)

MilanBravo

MilanBravo

ex milanpazova

• Members
  • PipPip
  • 469 posts
  • Garage:Fiat-Bravo 1.9 JTD
Pozdrav drustvo... Vozim Fiat-Bravo 1.9 jtd 2001 god... Bio sam kod majstora sto vari auspuhe,i pitao sam ga za katalizator,skidanje katalizatora je 1200 din... E sad kad bi ga skinuo,jel to nesto utice na motor,jel bolje ide vuce,sta vi mislite o tome,i dal nece da zeza kompijuter...? Ako moze neki savet... Bio bi vam zahvalan... :)

MilanBravo

MilanBravo

ex milanpazova

• Members
  • PipPip
  • 469 posts
  • Garage:Fiat-Bravo 1.9 JTD
Meni auto lepo radi i lepo vuce... ali kad ze onaj sto vari auspuhe,da kad skines da auto bolje ide i ima vise konja... sad dal on malo mene .ebe ili sta vec...

shone

shone

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 130 posts
Evo ja sam danas skinuo svoj katalizator,(umesto njega sada ide obicna cev) sve me je to kostalo 15min vremena i 1000 din xD, istina je da bolje vuce auto,barem meni se tako cini,sad cekam da mi se javi lik koji otkupljuje katalizatore cuo sam da za ovaj od punta moze da se uzme i do 25e :yes ,tako da za sve vas koji planirate da skidate,recite samo majstoru da vam spakuje katalizator u kesu i videcete kako nestaje osmeh s lica xD

shone

shone

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 130 posts
Upravo sam prodao svoj stari zapuseni katalizator za 30e, ako neko oce da proda broj je 063 89 59 056 lik se zove Nenad iz Bg, moze da se uzme i do 60e u zavisnosti od modela :thumbsup: Eto nadam se da sam pomogao :)

Miladinkm

Miladinkm

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 137 posts
  • Garage:Lancia Thesis,Lancia Y :) BMW 530d M, BMW X6
A ja budala moj od Fiat Ulyssa bacio,jos mi kaze drug sto ga skinuo da ga prodamo,ja kazem bezi prvljavo koji ce nam k. baci to :rant:

shone

shone

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 130 posts
to sam i ja pomislio kad sam video svoj katalizator onako sav prljav i zardjao, i da nisam se malo informisao ostao bih kratak za 30e :rant:
e sad zamisli koliko je dobro majstorima koji ti skinu katalizator i naplate ti 1000-1500 din + prodaju tvoj za 30-50 e ...
naravno netreba skidati katalizator ako je ispravan ali ako je zapusen ko moj bolje je skinuti da ti nesjebe motor :smoke:

Edited by Woodoo, 20 May 2011 - 22:25.
citiranje upisa iznad

Woodoo

Woodoo

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3850 posts
  • Garage:2004 Lancia Lybra 1.9 JTD, 2001 Fiat Marea Weekend 1.9 JTD

Upravo sam prodao svoj stari zapuseni katalizator za 30e, ako neko oce da proda broj je 063 89 59 056 lik se zove Nenad iz Bg, moze da se uzme i do 60e u zavisnosti od modela :thumbsup: Eto nadam se da sam pomogao :)

Naravno da si pomogao, iz kog kraja BG-a je Nenad?

shone

shone

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 130 posts
@Woodoo Ja sam se nasao sa njim na zvezdari kod olimpa,e sad neznam tacno iz kog je dela grada :whistle:

stiloica

stiloica

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 11 posts
  • Garage:fiat stilo 1.9 jtd
kojom hemijom da očistim katalizator?

Edited by neshaoct, 22 August 2011 - 23:14.
spojena tema

Stex

Stex

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 848 posts
  • Garage:Fiat bravo 1.2 16V
Evo da napisem ovde da sam otvorio katalizator na Bravu 1.2 16v i da sam izvadio sve iz njega i nista preterano nisam dobio osim malo promene u zvuku (rezak je) I na donjoj sondi sam napravio distancer od 6cm i ne prijavljuje nikakve greske....

Kuvalja

Kuvalja

Abarth

• Members
  • PipPipPip
  • 2086 posts
  • Garage:Stilo 1.9 mjet 140hp Abarth, Punto 1.2 8v, ex Bravo 1.9 TD100

kojom hemijom da očistim katalizator?

Katalizator ne moze nisacim da se ocisti, tj mozes samo malo onu cadj da izduvas nekim kompresorom ili mozda sprejom kojim se ciste diskovi, ali time neces dobiti verovatno nista, posto se na "sace" katalizatora taloze olova i jos neke gluposti koje nemogu da se skinu, a ovo mi je potvrdio covek koji radi u firmi gde se prodaju i proizvode auspusi, a i otac mi je bio u makedoniji u fabrici katalizatora gde su mu od prilike ispricali istu pricu.

Wrangler

Wrangler

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 200 posts
  • Garage:Kappa 2.4 JTD

to sam i ja pomislio kad sam video svoj katalizator onako sav prljav i zardjao, i da nisam se malo informisao ostao bih kratak za 30e :rant:
e sad zamisli koliko je dobro majstorima koji ti skinu katalizator i naplate ti 1000-1500 din + prodaju tvoj za 30-50 e ...
naravno netreba skidati katalizator ako je ispravan ali ako je zapusen ko moj bolje je skinuti da ti nesjebe motor :smoke:

Ovde u B.L. za katalizator od Kappe 2.0 dobiješ 125 e, ja sam ih skinuo i prodao bar 15 komada samo je fora u tom što kad ga prodaješ mora biti u originalnom loncu da bi po broju na njemu odredili postotak platine u samom katalizatoru a ako ga ti sam izvadiš i odneseš samo saće cijena je 40 e kilogram.
P.S. Naj skuplji kat što sam ja naletio je bio od Peugeota 307 1.9 HDI, dobio sam za njega 248 e.

Mijailović P.

Mijailović P.

ex zulurbr

• Members
  • PipPipPip
  • 4004 posts
  • Garage:stilo 1.6 16v-5D 2001+TNGsekvent
Pa kako ondaK nemas para za sliku? :whistle: :thumbup:

beli_Punto

beli_Punto

mlađi referent

• Members
  • PipPipPipPip
  • 10273 posts
  • Garage:Fiat Punto 1.9D
Ja sam moj odavno uvaljao za 30 evra sav cadjav i nikakav, auto normalno radi i nema nikakvih problema, kad se setim izraza lica komsije koji je platio nekom prevarantu da mu skine i zavari cev i ostavio kod njega katalizator za staro gvozdje prosto ne verujem koliko covek moze da bude lud

Wrangler

Wrangler

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 200 posts
  • Garage:Kappa 2.4 JTD
Potroši mi žena sve i dinar. :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users