Jump to content
FAS Goran
loodilo

Gde nabaviti ili kako odraditi? - promena osvetljenja za cajgere / ''plazma'' table

Recommended Posts

Jel' neko zna mozda tj znam da sigurno zna jer sam sa nekim prichao o tome na okupljanju. Gde mogu da pazarim plavo osvetljenje za cajgere za Punta? to je neshto shto izgleda ovako:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VPEfK7Spe_w

 

Perverzno izlgeda a? biggrin.gif obozavam tu boju cajgera! I recite mi vase misljenje o tome... Koliko to moze dobro da se uradi i koliko je komplikovano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas dva nacina - jedan je da narucis preko neta plazma kit za cajgere (nisam uspeo da nadjem da ih iko radi kod nas), a drugi je da rasturis cajgere i izmenjas SMD diode na ploci (sto je prilicno nezgodan posao), naravno ako nadjes odgovarajuce. Ovde imas uputstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci! Mada vidjao sam negde da neko kod nas drzi te plazma kit-ove... mislim da bi mi to bilo jednostavnije nego da se cimam da narucujem po netu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja sam chetvrti i imam broj choveka koji menja boju osvetljenja :lol: radio je karterovog stila i izgleda bolesno! ako se zainteresovani. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima plasma na ebayu, ali ne isporuchuju u srbiju naravno, mislim da je oko 100e, menjanje boje je bilo 100e za stila za SVA svetla u kabini

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa na onom linku što sam ja postavio .... plasma je 50?‚¬ + 15 ?‚¬ ptt e sad nisam siguran da li isporučuju za srbiju

edit :

evo sad sam im poslao mail da li šalju za srbiju , pa javljam kad stigne odgovor .....

Inače 100?‚¬ za zamenu osvetljenja je malo puno .... potrebno je samo 12 SMD dioda da se zameni a to može da ti uradi bilo koji iskusniji TV serviser koji je vešt sa lemilicom .

Montaža plasme je laka ... samo se nalepi i prikopča na izvor napajanja i radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svojevremeno sam i ja tražio ko radi zamenu osvetljenja u kolima i preko jednog od naših foruma dobio sam sledeće informacije . Ovo je PM koji mi je poslao dečko koji je na svom cliu zamenio osvetljenje :

" Nije tajna naravno...Evo ti broj 064/3304939, ne znam kako se lik zove, on živi ovde u Sremskih odreda...Ne znam cenu, moraćeš da ga zoveš prvo, pa ako je već radio takvu tablu reć će ti cenu, ako nije onda dovezeš auto, on pogleda i kaž ti da li može ili ne može da radi i koliko bi kožtalo...Cene bi trebale da su između 30-50 evra, ali nemoj da me držati za reč...Pozdrav komšo..." Uto Nov 06, 2007 11:38 pm

ja nikada nisam stupio u kontakt sa gore pomenutim likom iz razloga što sam tražio plasma osvetljenje a ne da se menjaju diode .

Inače video sam kako izgleda njegova tabla i extra je on je uradio belo osvetljenje sa srvenim kazaljkama . Nadam se da če vam ovo pomoći .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ta cena od 100e podrazumeva svo osvetljenje, tj cajger, centralnu konzolu, podizache na vratima i sve ostalo u Stilu shto svetli :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ali najteže je zameniti one cajgeru ovo ostalo mogu i sam . I najviše dioda imaš u tabli ( oko 12 ) u konzoli imaš još 3-4 i na Puntu više nema šta da se menja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam celu prichu, meni je bio problem da nadjem potpuno iste smd diode, u radio klubu su mi rekli da donesem :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupovinu sa e-bay za nasu zemlju obavlja E ducan,ja sam preko njih narucivao neke stvari sve mi je stiglo jedino sto se ceka od 45-60dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliku proviziju uzimaju ......

ja sad jurim jednog ortaka iz Nemačke da mi donese to kad sledeći put bude dolazio

inače nisu mi još odgovorili da li šalju za Srbiju :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo u tabli se nalaze SMDiode a na ostalim mestima su obicne sijalice od 12v, 5w ubodne, a boja se regulise pomocu crvene folije koja se nalazi ispred sijalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni ti uzimaju 20% od cene proizvoda e sad zavisi od velicine paketa prevoz avionom ti je 10e po kg na primer patike sa kutijom koje nemaju ni 600g racunaju 2kg gledaju i gabarite i i kad to stigne placas carinu,porez, i speditera cija ti cena opet zavisi od troskova pre dolaska u zemlju i kad kupujes sa ebay bitno ti je da pogledas selere,ocenu od prodavca od samog sajta jer to ti je bitno jer ebey nije firma nego obicni internet oglasi da te nepopale za lovu u principu ako se to i desi e ducan vraca nesto kesa ne znam tacno koliko ako te nesto vise interesuje pisi na pp objasnicu ti da i placas odmah pri narucivanju i onda cekas u 99% slucajeva na kraju ispadne ok sa e bay nista se nesalje u srbiju moras da ides preko posrednika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

prvo izvinjenje jer se jos uvek nisam predstavio ali uradicu to uskoro :)

Posto vidim da pominjete ugradnju plavog osvetljenja u auto, i pominjete lika iz Sremskih odreda, samo da vam kazem da sam ja kod njega uradio plavo osvetljenje za svog Punta. Kostalo je 40e i sasvim sam zadovoljan rezultatom. Evo postavicu vam par slika da vidite kako to izgleda.

Poz.

gxaS5j0.jpg

PqbY8n0.jpg

A evo i mog Punta :) [1.2 16V Sporting 6b]

PqbXsYA.jpg

PqbYkQJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
reci mi kako se zove taj lik kod kog si radio i da li je onaj br 064/3304939 od njega

Lik se zove Tomislav, zivi su Sremskih odreda i telefon na koji sam ga ja dobio je 061/195-33-53.

PS. Hvala na dobrodoslici, uskoro cu okaciti jos slika u novoj temi.

PSS. Vidimo se na nekom od sledecih okupljanja.

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...