Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 9683

Tipo 1.6 - sija crvena lampica za znakom dizne

Recommended Posts

Guest 9683

Ako je neko imao slican problem molim za pomoc.

Na kontrolnoj tabli se svremena na vreme pali crvena lampica sa crtezom dizne. Sta moze to da predstavlja. Mislio sam da je dizna ali su mi rekli da je to cheker instalacije!? E sad motor na benzinu radi jako cudno. Na hladnom startu kao da s egusi gorivom, drma, trese, dimi crn dim i potrosnja mu je stravicna. Kad se ugreje sve se to malo popravi ali i dalje nema snagu i na vecim obrtajima kao da trokira. U auspuhu se cuje kao pucanje. Ne znam da lito ima veze sa paljenjem one lampice. Ljudi pomoc... Izmenjao sam i svecice i kablove, cistio diznu ali mrka kapa...

:evil: obozavam FIAT ali mi nije jasno zasto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tvom mestu bi proverio pumpu za gorivo i cep rezervoara.To je relatovno prost zahvat.Za sve ostalo,jeftinije ti je da se obratis majstoru.Ocigledno je da imas problem sa ubrizgavanjem goriva ali pre tacke gde se ukrstaju plin i benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ti znaci -ja sam imao dva puta taj problem. Jednom je bila neispravna lamda sonda,drugi put busno pancir crevo. Idi na dijagnostiku da ti iscita kod greske!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9683

Promenio sam komplet auspuh i pancirno crevo. I na diagnosti sam bio ali mi kao nije nasao nista. Stara greska u memoriji koju je izbrisao. Mada mi nije delovao uverljiv... Kod lambde je prijavio nekakav kratak spoj ili tako nesto ali u fazonu nije do nje.

Kod masine je 835c1000 55 kw 1.6ie 93 godiste

E a vidis pumpu nisam proverio tj pritisak. Po mom kapiranju trebao bi da ima 1 +- 0.1 bar. Jel to ok ili ima druge vrednosti. Nego sta sa cepom goriva, u cemu je fazon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha....ok....mislio sam da ti je starija verzija pa da se ne gubis kod majstora vec da sam pronadjes gresku... :lool:

ovako,pritisak je onako kako si rekao.

postoji i fora sa lambdom,a to je,ne pali jedna od svecica i ona podivlja te comp prijavi grasku na lambdi.

kad ti rikne lambda,potrosnja ti se udupla i to ti je siguran znak da je crkla.

kako ti se sad ponasa auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je pumpa za benzin, ja sam imao takav problem plus je auto svremena na vreme trzao, ali sam vozio dok pumpa nije stala, onda sam je zamenio i sve je bili ok, pumpa me kostala 6800 din plus ruke plus relej da se gasi kada idem na plinu, sve ukupno oko 9000 din.

Ali najsigurnije ti je da proveris pre nego sto ista zamenis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako je neko imao slican problem molim za pomoc.

Na kontrolnoj tabli se svremena na vreme pali crvena lampica sa crtezom dizne. Sta moze to da predstavlja. Mislio sam da je dizna ali su mi rekli da je to cheker instalacije!? E sad motor na benzinu radi jako cudno. Na hladnom startu kao da s egusi gorivom, drma, trese, dimi crn dim i potrosnja mu je stravicna. Kad se ugreje sve se to malo popravi ali i dalje nema snagu i na vecim obrtajima kao da trokira. U auspuhu se cuje kao pucanje. Ne znam da lito ima veze sa paljenjem one lampice. Ljudi pomoc... Izmenjao sam i svecice i kablove, cistio diznu ali mrka kapa...

:evil: obozavam FIAT ali mi nije jasno zasto...

Pazi ovako tp što ti se pali lampica koja pokazuje diznu može da znači svašta jer ta lampa pokazuje preko 20 raznih indikacija od lošeg ubrizgavanja, lošeg kvaliteta goriva, pa preko loših kablova za struju, lambda sonde i td. Najbolje je da kreneš od onog najjednostavnijeg i tako pomogneš sebi, prvo proveri ono što možeš, kablove, benzinsku pumpu, filter za gorivo, pa tek onda idi na dizne samo pazi osetljiva je to rabota, u sbvakom slučaju razumem te imam i ja Tipo 1,6 ie i meni se to dešavalo.

Pozzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Bravo HGT-u signalizirao brizgaljku kada mi je crkla lambda sonda , imao je skoro iste simptome kao i tvoj auto...samo nije dimio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko imao slican problem molim za pomoc.

Na kontrolnoj tabli se svremena na vreme pali crvena lampica sa crtezom dizne. Sta moze to da predstavlja. Mislio sam da je dizna ali su mi rekli da je to cheker instalacije!? E sad motor na benzinu radi jako cudno. Na hladnom startu kao da s egusi gorivom, drma, trese, dimi crn dim i potrosnja mu je stravicna. Kad se ugreje sve se to malo popravi ali i dalje nema snagu i na vecim obrtajima kao da trokira. U auspuhu se cuje kao pucanje. Ne znam da lito ima veze sa paljenjem one lampice. Ljudi pomoc... Izmenjao sam i svecice i kablove, cistio diznu ali mrka kapa...

:evil: obozavam FIAT ali mi nije jasno zasto...

Imam i ja sličan problem, a radi se o indikatoru koji pokazuje preko 20 dijagnostičkih elemenata, tako da može biti bilo šta, a za početak ako ti je ispod katalizator, vidi da nije slučajno zapušen, pa ako jeste skini ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

............pre nego što odgovorite pogledajte datum posta.........ako od 2008. nije rešio problem onda bi najbolje bilo da zapali auto :rofl:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ubacim ovde jedno pitanje,nadam se da niko nece zameriti. Malopre rece zaki da je ugradio neki relel da mu se pumpa za gorivo gasi kada vozi na TNG. Ja sam nesto razmisljao da jednostavno na napajanje ili pak masu pumpe stavim jedan obican prekidac koji bih sam posle prebacivanja na TNG gasio-palio. Mislim da ideja nije losa,ali zanima me i ta varijanta sa relejer. Gde to ima da se kupi,koliko kosta i kako da se ugradi?

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

............to je jedna od večitih polemika između majstora za plin:gasiti pumpu ili diznu(e)?......nađi nekog "plinadžiju" i završiće ti posao za 15 min....pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...