Jump to content
FAS Goran
m1hajlo

Fiat Stilo 1.9 116ks

Recommended Posts

Prvi vlastiti auto, srecan kao kuce u liftu, kisa ljusti a ja se vracam sa placa i obilazim caleta u jugisi, kao formula. Stizem kuci, a stize i par cuski po nosu sto vozim kao budala.

 

Sve gotovo registrovano, poslato kod majstora sledeci dan i prva greska: "Majstore radi sve sto treba". Pogadjajte, trebalo je sve :D Ali da ne gresim dusu, problema nema, bitne stvar izmenjane, sredjena klima delimicno (neki motorici povadjeni, sto bi to neko radiooo!??), viljuska, kompresor, zadnji diskovi, sve krepale sijalice pomenjane, egr i sve klasicne stvari za stila koje sam prvi put tad cuo/video, osetio po dzepu.

 

Utegnutiji, kaljavi dosao kuci:

DSC_3820.jpg DSC_3990.jpg DSC_4526.jpg
Malo se slikalo, pa uvece prva voznja, atest muzikice, nove klime. Da se pohvalim, fabricka muzika u vufercic jos uvek u njemu, milina cuti.
Ja jos srecniji :D
 
Enterijer lep, sedista ona crna tackasta tkanina, ali plastika mljac mljac. Djem djem:
DSC_397.jpg DSC_3976.jpg
Sve ja to povadim, sta se da povaditi, i polako kod sestre po aceton, stapice za usi i polako. Dan po dan i donekle sam dosao..
 
Negde na pola puta:
DSC_4674.jpg
Da bi na kraju ispalo ovo:
DSC_5854.jpg  DSC_5863.jpg DSC_5868.jpg DSC_5873.jpgDSC_5855.jpg
Ono sto mi je zao sto ja nisam izmenjao sve te sijalice, jer kako sam procitao "Nisi pravi vlasnik Stila ako nisam zamenio srednju sa vozaceve strane".
E pa na zalost nisam, ali koliko razumem bice prilika :D
 
Svetla su stock obicna, nisu xenoni, al otom potom, makar jos nema potrebe za poliranjem farova:
DSC_4693.jpg DSC_4698.jpg DSC_5850.jpg
 
Obzirom da ce uskoro zima, jugisa vise nije usamljen, vreme je za neku vecu garazicu, pa su poceli i radovi na tom planu, pa da ga udomim kao prava kola do snega.
 
Ponovio sam ga sa gumama, opet zbog te zime, pa nek se kotrlja na celicarama jos neko vreme, bice vremena i za bolje ;)
Na nekom otpadu sam nasao onaj famozni otpadajuci JTD znak, al se plasim da ga stavim jer ce ga po svemu sudeci neko skupljati po ulici. A obzirom kakvu mi ja cale obostranu traku nabavio, resio sam da nadjem mudriji nacin za lepljenje plastike po kolima.
 
Evo i slicki na tu temu:
DSC_5258.jpg DSC_5766.jpg DSC_5809.jpg DSC_5814.jpg DSC_5832.jpg
 
I naravno jedna kad je cist u malo reprezentativnijem izdanju i okruzenju:
cist.jpg
 
A i koja pozerska:
DSC_3828.jpg DSC_4038.jpg DSC_4558.jpg DSC_5860.jpg
 
Mali voli ogrebotine i radja ih na dnevnim bazama. Ne idem u granje, ne guram se po parkingu, ne stajem svuda, ali dzabe, voli kao dete...
Eto, to je moja prinova, stara 14 godina sada vec, ja ga vozim tek par meseci i nasmejan sedam za volan. Nekad samo trazim izgovor da bih ga malo provozao, kao klosar do prodavnice makar :D Prvih par dana sam vozio toliko sporo od uzitka, da su mi po gazeli vikali da se sklonim sa puta. To u jugisi jos nisam cuo :D
 
Eto, malo sam oduzio, a vi sad 'ajte po koju rec da cujem sta mislite, mozda neke konstruktivne predloge, savete, kritike.. Sve je dobro doslo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izostavih bitan detalj, 2002 godiste. Mada neobicno, nema marelijev racunar, a kontao sam da su njega prestali da ugradjuju tek nesto kasnije. Nije pistao nista, osim za onaj jedan grejac sto nece majstor da menja, plasi se da ga ne slomi kako kaze.

 

Pazi sad dugorocni plan:

 

1. led diode u kabini, to cu ovih dana, pa cu isfotkati, mislim da moze lepo da ispadne.

2. xenoni, ali moram dobro da odlucim sta zelim od njih,

3. felne, 16ice neke, mislim da sa tim necu dramaticno lupati po asvaltu, a atraktivnije su od ratkapni,

4. poliranje poliranje poliranje i posle da placem za svaku novu ogrebotinu.

 

Inace boja je 4D ljubicasta kako saobracajna kaze. Ako se malo zagleda u kola, stvarno nije crna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenone stavi Bear 4300k. Felne...moze Gt. Poliranje...uvek :) i zatamni stakla, pa posle ces da vidis sta ce jos da ti padne na pamet. Milion stvari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te felne u idealnim okolnostima, bas sam informativno sarao po netu, nisam nasao nista, samo neki stari oglasi. Al cene su bile jace malo :D Stakla se dvoumim, plasim se da se ne utopi u more tamnih stilica. I ovako je mrak ljubicast xD

 

A ti ksenoni koje spominjes, to su oni malo vise zuti nego beli? Razumeo sam ovako: sto manje 'iljadarke (mislim na ovo 4300) to manje plavila u boji svetla. Razum mi kaze 4300, al nesto malo crveno na ramenu cvrkuce 6000 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povez na oci i ninja stajl drive. Zezam se, nema sale sa svetlima, samo bih voleo da vidim uzivo kako rade 4300, da vidim ima li estetski i funkcionalno razlike izmedju njih i ovih sada. Vec vidim kako mesecno jede silne novce, ali- bolje na kozmetiku nego popravke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne 6000 nikako. Oni su plavi, mozda lepi, kako kome ali funkcionalnost po mokrom gotovo 0.

ja vozim 6000,nije toliko strasno,cak je opet bolje od obicne sijalice,vec 8000k je problem.imace lep stildza i ja bih 17 felne,najlepse mu stoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slatko se nasmejah za pocetak teksta. :D Dobro si sredio Stildzana, bitno da je mehanicki u top stanju, sad ti ostaje ono standardno od cega se krece-felne. Ako planiras 16", onda sto kaze kolega trazi GT, lepe su i jos uvek nisu tako ceste, isto tako budi spreman da ces ih tesko naci. Pojave se nekad u oglasima, ali i brzo odu. Sve najbolje i lepo da se druzite. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vozim 6000,nije toliko strasno,cak je opet bolje od obicne sijalice,vec 8000k je problem.imace lep stildza i ja bih 17 felne,najlepse mu stoje.

 

 

Sve se slazem sto se tice estiteka za ovo sto pricas. Nema sta, 17 abarth mu pasu bez pogovora, al sam skeptik kako ce mu prijati po nasim putevima. Ali sto se lepote tice, nepromasiv izbor. A 6000 i meni deluju vrlo atraktivno. Al ima i brendova raznih, kol'ko para tol'ko muzike :D

 

Slatko se nasmejah za pocetak teksta. :D Dobro si sredio Stildzana, bitno da je mehanicki u top stanju, sad ti ostaje ono standardno od cega se krece-felne. Ako planiras 16", onda sto kaze kolega trazi GT, lepe su i jos uvek nisu tako ceste, isto tako budi spreman da ces ih tesko naci. Pojave se nekad u oglasima, ali i brzo odu. Sve najbolje i lepo da se druzite. :)

 

Planiram na prolece da pojurim GT, da mu obnovim i seriju guma i da ne mislim o balansiranju, skidanju gume i ostalo. Hvala! ;)

 

 

Ma to ti se cini jer racunas sve odjednom. Polako,, jedno po jedno i ne oseti se.

 

Ma nafajtacu ga koliko mi finansije budu dale, pa iduce godine u ovo vreme rezime :)

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom, posto smo vec caskali na temu LED i plafonjere - dobrodosao na forum i da te auto lepo sluzi.

 

samo bih voleo da vidim uzivo kako rade 4300, da vidim ima li estetski i funkcionalno razlike izmedju njih i ovih sada.

Nemas sta da razmisljas, razlika je prilicna i estetski, a najvise funkcionalno (pogotovo nocu po mokrom). Svi ovde znaju, uvek preporucujem 4300K koje pruzaju najbolju vidljivost. Meni licno i najlepse kristalno belo svetlo. Farove ne trebas da poliras, meni cak po ovim plavim mestima za pozicije deluje i da su zamenski, tj. novi. Mozemo da se nadjemo na nekom FLCS skupu pa da pogledas uzivo dobre 4300K na Stilu, a ovde imas i odgovarajucu temu o ksenonima: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-iskustva/.

 

Ono sto mi je zao sto ja nisam izmenjao sve te sijalice

Ne brini, evo gledam, ostale su ti 2 koje ne rade u zadnjim pozicijama, a koliko vidim ni osvetljenje tablice ;) ? Oblik pozicionog svetla kada sve radi treba da bude kao strelica uvis:

 

DSC_4698.jpg   vs  230820131055.jpg
 
Da ga u zdravlju vozis, jos jednom !
Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dodao bi samo na ovo Ivanovo, 4300k nikako ne moze da bude zuto ni zuckasto, kao sto rece kolega kristalno belo sa cak mozda malo plavkastog spektra, po meni je 4300 em sto najfunkcionalnije i najlepse, sve preko je preterivanje i fabricki xenoni su 4300k.

Inace lep auto i da te dobro sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

Jos jednom, posto smo vec caskali na temu LED i plafonjere - dobrodosao na forum i da te auto lepo sluzi.

Baci pogled ako te ne bude mrzelo http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62409-fiat-500l-zamena-sijalice-plafonjere-sa-led/.

Hvala za pomoc oko plafonjerke, skinuo sam je bez problema vec to vece ;)

 

 

 

Ne brini, evo gledam, ostale su ti 2 koje ne rade u zadnjim pozicijama, a koliko vidim ni osvetljenje tablice ;) ? Oblik pozicionog svetla kada sve radi treba da bude kao strelica uvis:

Pazi, gledam malopre bas sva ta svetla i tacno sam nabrajao i upirao prstom gde sta ide(merkao da vidim gde bi isle led). Jedna od tih krepalih kad sam uzeo kola mi je bila bas leva za tablice tako da bih primetio valjda. Ne razumem kako sam uspeo da izvedem da tu ne sijaju, sad sijaju xD

 

 

I dodao bi samo na ovo Ivanovo, 4300k nikako ne moze da bude zuto ni zuckasto, kao sto rece kolega kristalno belo sa cak mozda malo plavkastog spektra, po meni je 4300 em sto najfunkcionalnije i najlepse, sve preko je preterivanje i fabricki xenoni su 4300k.
Inace lep auto i da te dobro sluzi.

Naravno, bas se nadam nekom skupu, ako budem tad u prilici dolazim, kao sto Ivan rece, pa da vidim i uzivo. Sa nekih slika sa neta sam skontao da su zuckaste. Bas cu da potrazim link i nadodam ovde.

 

Hvala vam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne brini, evo gledam, ostale su ti 2 koje ne rade u zadnjim pozicijama, a koliko vidim ni osvetljenje tablice ;) ? Oblik pozicionog svetla kada sve radi treba da bude kao strelica uvis:

 

 

Sad sam video, ne rade zadnje srednje pozicije. Doduse radi osvetljenje tablice, ali pozicija ne. Eto igre bez granica sa sijalicama ceo dan danas :D Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako Stilo ti je lep i ima dosta vremena da se sa njim zanimas i sredjujes po tvome.I da te sluzi lepo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) . I sve ove nase sugestije su iskljucivo dobronamerne, to uvek ponavljam, da ne shvatis pogresno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bas nisam video da je zlonamerno, sva misljenja, ideje, kritike i sugestije su dobro dosle i drago mi je sto uvek neko ima nesto da pita/kaze. Vrlo sam prijatno iznenadjen i dosta stvari koje ste rekli su me navela na razmisljanje, usmerile i pomogle oko nekih odluka.

 

Potrazio sam bear 4300 i video da su do 40e, valjda nije neki fals nego prava stvar. To je mozda sledece korak :)

 

Samo polako Stilo ti je lep i ima dosta vremena da se sa njim zanimas i sredjujes po tvome.I da te sluzi lepo :laughing:

 Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Stilo a ne Punto, naravno da smejes postaviti sliku i predstaviti svoj auto, ali ne u njegovoj temi, nego se vratis korak nazad u predstavljanje automobila clanova i gore desno imas dugmence START NEW TOPIC, i onda tu postavis slike svog auta, raspises se o njemu.......

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akl. Dobar stilo, a i dobre fotke ;) oko xenona se obrati nasem clanu yuhici ;) i nemas greske, a ni glavobolje :)

 

Auto je prva liga, stilo je odlican izbor :)

Lep primerak :)

 

 

Lijep puntac, imam i ja tog 1.9, auto je prva liga, mogu postavit neku fotku ako snijem :D

Fala ljudi! Kad budem resio xenone gledacu na forumu naravno, vec sam video kolegin topik, ima sve od igle do lokomotive :D

Za svu klijentelu :)

 

@LikssOn: Kaci kaci, uvek volimo da vidimo fina kola i sta je ko radio na njima, ne znam samo da se admini ne bune u kojoj ces temi, meni ne smeta   ;)

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...