Jump to content
FAS Goran
bojankov

Fiat Brava 1.9 JTD - opadanje obrtaja

Recommended Posts

Naime danas nasuh wurthov aditiv za common rail preventivno i bas pricam sa kumom kako mi se tise cuje auto kad je hladno (sto i on potvrdi) od kada sam usuo WR umjesto TD ulja kad stadoh na semafore i imam sta da vidim...

 

cxcb201323.jpg

 

Obrtaji stoje prenisko. Auto normalno radi, sve ostalo je ok...kasnije kad iskljucih auto vidim da obrtaji ne padaju na 0 nego ispod nule..kako? Zasto?

Do jutros sve radilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda te laze obrtomer,jel mozes na uvo da ocenis broj obrtaja?Imas varijantu da zakacis auto na dijagnostiku,pa da uporedis obrtaje sa ortomera i one sa dijagnostike. Mozda je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% laze obrtomer. Isti slucaj kao kod mene na kazaljci za kolicinu goriva. kada na diagnostici utvrdis broj obrtaja jednostavno skines prednji poklopac table, malo povuces kazaljku ka tebi, namestis je na obrtaje koje pokazuje diagnostika sa upaljenim motorom na leru i blago pritisnes kazaljku i to je to, ili sa ugasenim motorom sve isto uradis samo stavis kazaljku na nulti podeok i to je to. Nadam se da sam bio od pomoci.


Pa on i kaže da je obrtomer iz čista mira počeo da laže, tj da pokazuje manje, čak i sa ugašenim autom.

Nema donji granicnik a i nekako kazaljka proslajfovala na osovinici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali do jutros mi je sve bilo ok...danas manje pokazuje...obrtaji su na uvo ok...radi mirno,sve ok...samo opali obrtaji, sad do crvenih ne moze da se dodje...je li moguce da je proklizala kazaljka ili sta bi jos moglo uopste biti? Nemam ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze lako da prokliza zbog bilo kog razloga cak i ako naglo dajes gas ili oduzimas-resenje sam ti napisao i vrlo je jednostavno samo ne znam da li se na tvom modelu kazaljka vadi potpuno pa steluje ili se samo malo izvlaci, na mom puntu 97 godiste se vadi potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne vjerujem da moze da prokliza jer otpor koji ima je mnogo veci od tezine i od obrtnog momenta koji mu se daje...osim ako je neko nije vadio i rasklimao...a auto je kod mene 6 godina..da je klimava do sad bi se okretala

Share this post


Link to post
Share on other sites

obrtaji i treba da padnu ispod nula kad ugasis auto,a kad das kontakt da se podignu na 0,obrtaji,brzinomer,temp,gorivo dakle sve 4 kazaljke. ovaj tvoj problem ja imam vec 10 god,ali samo posle duze voznje a leti ako mi stoji auto na suncu problem je prisutan u startu,dakle fora je u vrucini. zasto i kako nemam pojma nikad nisam pokusavao da resim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je za temperaturu po nekad lupanje popravka(poznat problem sa kontsktom u tabli) ali za ovo ne pomaze...ili ja nemam dovoljno snage:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ova desno se ne dize kad das kontakt a treba kao i ova levo. zato ti pokazuje kao da na leru radi na nizim obrtajima a ustvari radi normalno,ja sam lupao po ins tabli malo odozgo i ona padne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ima novosti...od kada sam zamjenio plivajuci zamajac sa fixnim obrtaji su mi na 800...kako, zasto, nemam objasnjenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li moguce da je posle zamjene natezaca kanalnog kaisa opet na 850 obrtaja kao sto je i bilo...ja ne mogu da vjerujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...