Jump to content
FAS Goran
dr_kolew

Novi namet Državne agencije za Nove ugradnje plina od 1. 1. 2015.

Recommended Posts

Spremaju oni iznenadjenje i za one koji su skidali dpf na dizelima ;)

A kad samo pomislim na silne povadjene katalizatore

 

beli bio brzi sa konstatacijom :)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu šta neobično, država nema više odakle da uzme, nema investicija i ostalog i sad zavlači ruku tamo bez čega ne možemo a to su: auto i energenti za grejanje.

Naše je hoćemo li se prilagoditi ili usprotiviti tome.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu šta neobično, država nema više odakle da uzme, nema investicija i ostalog i sad zavlači ruku tamo bez čega ne možemo a to su: auto i energenti za grejanje.

Naše je hoćemo li se prilagoditi ili usprotiviti tome.

Ima tu rodjo mnogo toga neobicnog .Drzava uvek uzima od onih sto imaju malo ili najmanje .

Oni sto imaju ne razmisljaju o plinu vec voze na benzin .Oni su privatnici drze , radnike na crno bez osiguranja i poreza , placaju ispod minimuma , imaju svoje inspektore , itd.itd.itd.I uvek je lakse od nas 50 lopova uzeti po 20 000 nego li tamo nekog jednog 1 000 000 koji je covek posteno zaradio.

Pa nam jos i probdaju maglu kao poslednjim retardima na ovoj planeti:

 - Ne mozes dobiti atest TNG uredjaja imas tamna stakla ili trece stop svetlo , itd.itd.

 - A ako hoces da uklonis uredjaj opet isto plati 20 000 .mora da se skine po propisu .

Edited by Punto mk2 JTD LE

Share this post


Link to post
Share on other sites

atest za plin treba da se radi prilikom svake registracije :0 kao  i reatest , mislim da je to okej???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno veliko SVAKA ČAST Alviroviću za ovo driblanje u vezi plina  :unworthy:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije gledao neka pogleda SAT od danas, znam da u nekoliko termina ima repriza...

Pricano je bas o ovom nametu i Alvirovic nam je drzao stranu...da li je foliraza ili ne, ne znam, ali je bio na starani korisnika TNG-a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprozivao ih za cene atesta, reatesta i novih famoznih 20 000 din koje ce se placati za ugradnju gasa.

Evo emisija, razgovor ide od 11. minuta

 

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2014/11/14/22962593/Emisija%20SAT%2016-11-2014.mp4

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tendencija je da dizel, bar kod nas, krene/nastavi uzlaznom putanjom sa cenom. Kada na kraju i ovo malo vozila na TNG prestane da postoji, šta mislite ko je sledeći na udaru...

Ja ostajem dosledan ali neću širiti netrpeljivost i nesolidarnost...

Svi smo u istom košu a zbog takvog odnosa ka sugrađanima nismo bolje ni zaslužili!

 

Bravo!

 

Za taj eleborat nemam komentar. Jasno je da nema veze sa bezbednošću nego je klasično otimanje para!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj, to je cifra koju ne možeš da sagledaš kolka je, ali treba nahraniti sve stranačke dokoličare i pokriti njihovu nesposobnost da naprave pare a ne samo da ih otmu od običnog čoveka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam danas i koliko vidim, u sledeću nedelju će ponovo isti gosti da budu i videće se da li se ta taksa ukida i da li će da prepolove cenu reatesta... Lepo ih je isprozivao, a najviše me oduševilo pitanje kako to da oni određuju cenu nečega što se vodi pod obavezno i kako to košta 3-4 puta skuplje nego tehnički pregled, a obavlja se vizuelno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to prvi put. Znam zato sto radim tamo, i u montazi sam bio jutros do 4 bas zbog tog razgovora.

I prosli put kada je bilo pitanje cene atesta pravili smo uporedne tabele opreme za tehnicki pregled i opreme za atest TNG-a kao i cene oba pregleda. I tada ih je isprozivao za cenu koja je mnooogo veca od cene tehnickog a potrebno je mnoooogo manje opreme. Videcemo sta ce biti od svega toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po svemu sudeci ostaje po starom .Svaka cast gos. MIrku Alvirovicu .Posebno za onaj prilog poredjena sa zemljma evropske unije gde covek lepo kaze da takva glupost ne postoji nigde osim u madjarskoj a i tamo ce se ukinuti uskoro.

A bandit i ABS - a nezna sta jadan i bedan da kaze , jer i njega je sramota da prizna kakvu su pljacku isplanirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ce se to od 20 000 ukinuti i da ovoga puta nece proci ,Ne zbog nas vec zbog pritiska ovih iz udruzenja sto se bave ugradnjom plina a jos vise i auto placeva jer ova odredba pogadja i njih delimicno , jer svi automobili koji su na placevima a imaju fabricki plin kasnije se nebi mogli registrovati. A ovim poslovima se ne bave nimalo naivni ljudi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 20 000 se placa pre ugradnje. Skupi se dokumentacija od opreme koju hoces da ugradis, odes u agenciju da ti oni kazu da tu opremu mozes da ugradis i to platis 20 000 din.

Za vec ugradjeni plinski uredjaji radi se "samo" atest na svakih 5 godina. Ja sam to tako shvatio.

Pogodjeni su krajnji korisnici koji ce mnogo skuplje placati ugradnju i naravno servisi za ugradnju jer ce izgubiti dosta potencijalnih musterija.

 

I ja mislim da to nema sanse da prodje

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ovo je malo i iscenirano, jer gde mogu neki službenici ABS-a i CMV-a u TV emisiji da obećavaju ukidanje neke uredbe ili ugovaraju popuste... Nego su pijavice videle da je ovo potencijalno veliki problem i da ovo ne bi baš glatko prošlo, pa su spremili ova dva bizgova za emisiju... Ali najbitnije je da neće ljudima dodatno piti krv.

 

Napisao bih još svašta, ali se neću truditi, jer će mi biti brisano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim ja da su oni na ideju o ukidanju dosli u emisiji , samo su to sad najavili a po svemu sudeci uvideli su to i ranije pre ove emisije da to nece tako lako proci , uostalom ne moze proci nikada .Skoro sa svima sto sam razgovarao ako to bude tako ljudi se poskidati uredjaje i vozice na benzin , jer i plin  nije vise tako jeftin kao ranije kad je bilo 50 % cene benzina  +  2-3 l veca potrosnja i usteda je vrlo mala da bi sad neko tek tako dao 20 000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da vazi za sve . Ti prilikom reatesta ako menjas creva , cevi za plin neki ventil ili bilo sta drugo sto ti nije homologizovano takodje moras kod majstora na prepravku , a za svaku  prepravku ti treba odobrenje ABS -a ili projektna dokumentacija . A kasnije prilikom produzenja znaci za 5 ne jer vec imas tu projektnu dokumentaciju za taj auto , koja se izdaje po tipu motora i automobilu tako da vazi i dalje jer je auto isti. Ja sam to tako razumeo.

Edited by Punto mk2 JTD LE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bi se sa Totti-jem oko ovo isceniranog, ova emisija može poslužiti samo da pijavice vide reakciju javnosti i da li će uspeti da proguraju taj harač. 

Gledajući emisiju, ovih 20 000 im možda neće proći ali vidi se da ne odustaju i da će tražiti neki drugi način da klepe vozače po džepu.

 

Meni je ovo jako interesanta tema jer gledam da se prebacim na tng u skorije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto drzava pre svega treba da uredi je da se napravi spisak ovlascenih instalatera gasa koji ce dobiti ovlascenje preko svojih uvoznika gasne opreme. Sada kako je uredjeno ugradnju moze da vam izvrsi bilo ko pa cak i komsija a izjavu za ugradnju moze da popuni i overi bukvalno poslasticar,gradjevinac ili vlasnik kafane. Samo je bitno da je prijavljen u APR-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...