Jump to content
FAS Goran
dr_kolew

Novi namet Državne agencije za Nove ugradnje plina od 1. 1. 2015.

Recommended Posts

biiip :) bem ti drzavu i zakon.... radim u stampariji stampam auto bild i tam oje vec u novom broju najkavljeno poskupljewnje plina od nove god na 100 kinti

Edited by milos66

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

u svakom slucaju cete biti u toku sa desavanjima,

jer cu pisati o tome...

sastanak je valjda sutra, pa cu vas obavestiti dokle se stiglo...

i mi smo radi, ako treba, da izadjemo na ulicu i iskazemo svoje nezadovoljstvo,

jer ovaj lopovluk sve vise raste i sve su bahatiji...

svuda oko nas je gas jeftiniji i kvalitetniji...

zasto ne urade nesto po tom pitanju, umesto sto gledaju kako da globe narod!?

 

 

Javljaj kako stoje stvari da dizemo ustanak jer sirotinja raja globe više davati ne može, ni trpeti srpskoga zuluma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"С тим у вези, власници возила који су или ће извршити преправку возила у току 2014. године, потребно је да започну поступак испитивања до 31. децембра 2014. године, јер се у супротном за таква возила од 1. јануара 2015. године неће моћи извршити испитивање, па самим тим неће моћи ни да се региструју."

 

Cek oni koji vec imaju atest nemaju veze s tim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj sam atest je 12000 a ako uvedu ovo sto pricaju bice sve skupa mnogo vise, previse . . .

jeste...

sinoc je bio sastanak, 

u nacelu smo se nesto dogovorili.

Imacete priliku u sledecoj emisiji SAT da vidite predstavnika servisera, uvoznika opreme, uvoznika gasa i nadamo se doci ce ljudi iz ABS (bice zvanicno pozvani) i neko iz atestnih kuca,

posto nam treba neko i sa strane tehnicke struke, jer se na uvodjenje ove globe pozivaju iz tehnickih razloga,

sto nema veze ni sa zivotom ni sa mozgom!

biiip :) bem ti drzavu i zakon.... radim u stampariji stampam auto bild i tam oje vec u novom broju najkavljeno poskupljewnje plina od nove god na 100 kinti

 

jeste...

od 1. januara poskupljuje plin za 5% sto mu dodje bezmalo 100 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

u svakom slucaju cete biti u toku sa desavanjima,

jer cu pisati o tome...

sastanak je valjda sutra, pa cu vas obavestiti dokle se stiglo...

i mi smo radi, ako treba, da izadjemo na ulicu i iskazemo svoje nezadovoljstvo,

jer ovaj lopovluk sve vise raste i sve su bahatiji...

svuda oko nas je gas jeftiniji i kvalitetniji...

zasto ne urade nesto po tom pitanju, umesto sto gledaju kako da globe narod!?

 

 

Javljaj kako stoje stvari da dizemo ustanak jer sirotinja raja globe više davati ne može, ni trpeti srpskoga zuluma. :)

 

naravno...

bila je i ideja da se osnuje udruzenje korisnika auto gasa,

kao sto postoje ta udruzenja u Engleskoj recimo...

i svako ko ugradi plin u Engleskoj, automatski postaje clan,

drustveni aktivizam i borba za svoja prava...

al to je zapad...mi smo nazalost daleko odatle...

"С тим у вези, власници возила који су или ће извршити преправку возила у току 2014. године, потребно је да започну поступак испитивања до 31. децембра 2014. године, јер се у супротном за таква возила од 1. јануара 2015. године неће моћи извршити испитивање, па самим тим неће моћи ни да се региструју."

 

Cek oni koji vec imaju atest nemaju veze s tim ?

u principu ne...

Mislim, svakako cete raditi atest na 5 godina,

ako i to ne promene...

Znaci jedino se ne pitaju nista oni koji voze na plin i koji sve to placaju ... 

Upravo...

Pokusacemo da objasnimo ljudima iz ministarstva i iz ABS da je Srbija preuzela odredjene obaveze od strane EU koje se ticu cene gasa koji ne bin trebalo da prelazi 50% cene benzina,

takodje smo "obecali" da cemo imati odredjenu kvotu vozila koja koriste alternativna goriva,

plus ekoloska politika promocije alternativnih goriva...

na ovaj nacin stimulisu stanovnistvo da kupuju dizele iz uvoza, 

a svio znamo da su dizeli najveci zagadjivaci...

jos 2012. kada je donesen zakon predvidjeno je da se podzakonskim aktima resi pitanje subvencionisanja alternativnih goriva,

medjutim, podzakonski akti nikad nisu doneseni...

(sto me mnogo ne iznenadjuje...realno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavaju da popune rupe u budzetu a ja prvi necu ponovo raditi atest kad istekne ako to uvedu, pa nisam blesav da im poklanjam pare.

Bilo sta osim klasicnog atesta je cista glupost mada i on nije nesto specijalno. Dodje izmlatara onom lampicom, kao nesto vidi i to je to. Coveku na moje oci nisu da liatest samo zato sto je imao fabricku kuku ali nije imao papir za nju, cemu to?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne verujem gde zivim. Iako sam do sad trebao da se naviknem na sve ovo sto nam rade, jednostavne me uvek ponovo iznenade.. Neko ko vozi stariju mecku ili bmw 5 ili nesto slicno sa 2500, 3000 kubika, i pritom hoce da ugradi plin jer jelda, mnogo trosi benzina, pa njega ce skuplje izaci atest i registracija nego sto vredi sam auto, bukvalno! Sto kaze Ticma, necu ni da radim atest, naci cu varijantu za tehnicki i ajd u ku*ac. Ali uvek sam za onu varijantu nekog udruzivanja, to ostaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi tog atesta, kakve veze ima sto je na Yugu umesto 2 brisaca stavljen jedan na sredinu, kakve veze ima sto su bela stop svetla, kakve to veze ima sa atestiranjem plina ? 

 

Drugar je ugradio plin, kako njemu odgovara, sakrio prekidac i vozi tako, do sad ga nisu provalili, a sta ce biti kad ga provale, ko zna ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavaju da popune rupe u budzetu a ja prvi necu ponovo raditi atest kad istekne ako to uvedu, pa nisam blesav da im poklanjam pare.

Bilo sta osim klasicnog atesta je cista glupost mada i on nije nesto specijalno. Dodje izmlatara onom lampicom, kao nesto vidi i to je to. Coveku na moje oci nisu da liatest samo zato sto je imao fabricku kuku ali nije imao papir za nju, cemu to?!?

jeste, ali to moze rezultirati time da vas iskljuce iz saobracaja, posalju na vanredni tehnicki,

utvrde da imate plin u autu i skinu vam tablice...

sto implicira dalje komplikacije...

svima je jasno da se to radi zbog minusa u budzetu,

ali ovo zaista nema nikakvog smisla...

Ja stvarno ne verujem gde zivim. Iako sam do sad trebao da se naviknem na sve ovo sto nam rade, jednostavne me uvek ponovo iznenade.. Neko ko vozi stariju mecku ili bmw 5 ili nesto slicno sa 2500, 3000 kubika, i pritom hoce da ugradi plin jer jelda, mnogo trosi benzina, pa njega ce skuplje izaci atest i registracija nego sto vredi sam auto, bukvalno! Sto kaze Ticma, necu ni da radim atest, naci cu varijantu za tehnicki i ajd u ku*ac. Ali uvek sam za onu varijantu nekog udruzivanja, to ostaje :)

jasno...

i mi smo za tu varijantu, i gledacemo da napravimo neko udruzenje korisnika auto gasa...

u Srbiji 25% vozila koristi TNG...to je armija vozaca!

ako bude nekih inicijativa u tom pravcu, bicete obavesteni!

U vezi tog atesta, kakve veze ima sto je na Yugu umesto 2 brisaca stavljen jedan na sredinu, kakve veze ima sto su bela stop svetla, kakve to veze ima sa atestiranjem plina ? 

 

Drugar je ugradio plin, kako njemu odgovara, sakrio prekidac i vozi tako, do sad ga nisu provalili, a sta ce biti kad ga provale, ko zna ... 

to ni nama nije jasno...

odes da radis atest za plin, i oni kazu ne moze atest jer si zatamnio stakla!

besmislica najgore vrste!

Pokusavaju da popune rupe u budzetu a ja prvi necu ponovo raditi atest kad istekne ako to uvedu, pa nisam blesav da im poklanjam pare.

Bilo sta osim klasicnog atesta je cista glupost mada i on nije nesto specijalno. Dodje izmlatara onom lampicom, kao nesto vidi i to je to. Coveku na moje oci nisu da liatest samo zato sto je imao fabricku kuku ali nije imao papir za nju, cemu to?!?

kao sto rekoh malopre za autostakla...

nonsens!

Vozi tako sigurno godinu dana, par puta su ga zaustavili, ali samo rutinska kontrola i bez problema vozi dalje :)

samo ga obavesti da su panduri poceli da stoje pored pumpi,

pa su tako poceli da pecaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo oko brisdaca, crnih stakla (sto se meni desilo) belih stopki itd, to je iskljucivo zbog ABS-a, a razlog je ocigledan.

 

Kako drugacije da opravdaju svoje postojanje, svoje brutalne plate... A da ne bude da sviraju q, tj da en ispade da nista ne rade,smisljaju tamo neke razloge samo da uzmu jos i jos i jos para.

 

A sve to je moglo da radi i ministarstvo saobracaja koje postoji decenijama al ae..

 

Prepravka vozila tamna stakla ahahha ludilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo oko brisdaca, crnih stakla (sto se meni desilo) belih stopki itd, to je iskljucivo zbog ABS-a, a razlog je ocigledan.

 

Kako drugacije da opravdaju svoje postojanje, svoje brutalne plate... A da ne bude da sviraju q, tj da en ispade da nista ne rade,smisljaju tamo neke razloge samo da uzmu jos i jos i jos para.

 

A sve to je moglo da radi i ministarstvo saobracaja koje postoji decenijama al ae..

 

Prepravka vozila tamna stakla ahahha ludilo

pa ABS je izvrsni organ ministarstva...

Edited by Dalibor Brisk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dalibor Brisk

Mislim da vi kao serviseri trebate najpre da se organizujete, da napravite neko udruzenje i onda da povucete sve nas, moze tu da se napravi lepa prica od koje bi svi imali koristi. Naravno uz mnogo truda i organizacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo neka mi neko nekako poveze, brisace, stop svetla i tamna stakla sa instalacijom za plin, nemam potrebe da idem tamo kod njih, ali 3 dana bi im trebalo da mi objasne kakve to veze ima jedno sa drugim i na kraju bi rekli da ne znaju ...


rkoma1986, takvu organizaciju ne ocekuj na ovom forum, jer administratori uglavnom voze dizele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim vise da to bude na nivou foruma, neg da serviseri naprave organizaciju (realno, i njima je u interesu da se uradi nesto jer ce imati mnogo mnogo manje posla) i onda da se krene i sa forumima i sa musterijama, a sto da ne da pripomognete i vi sa dizelima.. Ja verujem da to samo treba da krene, i da ce se posle razviti velikom brzinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dalibor Brisk

Mislim da vi kao serviseri trebate najpre da se organizujete, da napravite neko udruzenje i onda da povucete sve nas, moze tu da se napravi lepa prica od koje bi svi imali koristi. Naravno uz mnogo truda i organizacije

sinoc je bio sastanak,

poceli smo da radimo na tome...

Mislim, ta prica traje godinama, nista konkretno nismo uspeli da uradimo,

jer postoje neki koji svoje interese stavljaju ispred opstih...

e sad smo dosli dotle da ako se ne pobunimo, gasi se posao,

jer realno, to sto oni traze, nit ima veze sa mozgom, nit bilo ko od uvoznika ili servisera moze da plati...

dakle, ili oni ili mi...

kao sto rekoh, sutra gostuju neki nasi predstavnici u emisiji SAT, mislim da ce se prikazivati u nedelju,

pa cemo da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahha.... bezobrzluk pa dokleeee bre da nas j...... ovo nema smislaaaa mislim da bi mnogi ljudi a ja prvi da dignem bunu,sve sam sebi srezao , od auta sa manjom kubikazom,popust prilikom ugradnje plina ( inace ga drugacije ne bi ugradi) hvala makedu za popust.,sa 15 otiso na 14 felne .....

nemam vise sta i kako da skratim da trosak bude manji ....

a oni jos udaraju po nama koji ne zagadjujemo sredinu i treba da dobijem obenificije mislim da bi dosta uradili ako se pobunimo ajmo bre pa sta mozemo da izgubimo????

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se...

kada se nesto konkretno dogovorimo, javicu!

inace, sledece nedelje se odrzava CEFTA Konferencija sa temom "Autogasno trziste u Srbiji".

Bice mnogi ljudi, predstavnici ministarstava, stranih kompanija, a bicemo i mi uvoznici i serviseri,

jer cemo imati vremena da iznesemo nase probleme i eventualne predloge...

e sad, ako to ne urodi plodom, idemo na neke druge mere...

Inace, insajderska informacija je da bi cena plina mogla da bude i niza nego sto je sad,

ali zbog stanja na trzistu, cena stoji a neko bere pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena barela na svetskom trzistu je pala za 30% a neko debelo, debelo bere pare :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40885-cene-goriva/page-65#entry1132386

 

 

Ako sam dobro razumeo, ovde treba prvo platiti projektnu dokumentaciju za auto - 20 000 

pa posle toga jos i atest od - 10 000

 

Bas me interesuje da li ce frustracije sa interneta, foruma i svega ostalog malo izaci na ulice, ako da, pridruzujem se iako vozim dizela :-)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena barela na svetskom trzistu je pala za 30% a neko debelo, debelo bere pare :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40885-cene-goriva/page-65#entry1132386

 

 

Ako sam dobro razumeo, ovde treba prvo platiti projektnu dokumentaciju za auto - 20 000 

pa posle toga jos i atest od - 10 000

 

Bas me interesuje da li ce frustracije sa interneta, foruma i svega ostalog malo izaci na ulice, ako da, pridruzujem se iako vozim dizela :-)

 

jeste

al to je projektna diokumentacija po tipu vozila odnosno motora

Golf IV 1.4 ima 4 tipa motora, znaci 80.000 samo Golf IV-ka 1.4 motor...

a gde su ostali...!?

ako se ne dogovorimo sa ovima u ABS i ministarstvu, na ulicu...

nema nam druge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba sve lepo organizovati, odrediti datum mesec, dva ranije da znaju ljudi da taj dan odvoje, prosiriti pricu po svim forumima,videti da se to malo i medijski isprati, sigurno ima novinara koji bi to podrzali.. Sta znam,mozda i isteramo nesto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno do prosle godine vozio na plin uradio reatest oko 12 000 sve iako sam imao vazeci atest sve uredno i po propisima .

I posle te pljacke prodao auto i kupio ovaj traktor ali ovo je tek pljacka.

Pa to sad sve ne moze bez 40 000 din i to samo za uredjaj koji vec imate a ko ugradjuje sve iznova blizu ( 1000e sekvent ).

Sramota pa dokle vise , a koliki je broj vozila na ulici koji jedva da vrede oko 1000e ili nesto malo vise , kolike su plate itd.itd.itd.

E sad ce vecina preci na dizel a onda ce za godinu dana ABS I nasa jadna drzava reci :

Dizeli su zagadjivaci ajmo sad ( neka nova ) taska za zastitu zivotne sredine jedno 20 000 din.

Tesko da se tu nesto moze uraditi .I prilikom ove prve prevare da  se radi reatest iako vec imate atest dobijen od iste te drzave na 10 god ( pa nismo mi trazili da nam izdaju na 10 god ) oni lepo izadju i kazu to vise ne vazi , svima je bilo jasno da je to cista prevara i pljacka.Bilo i u emisiji sat vise puta , i na svim mogucim televizijama ali opet je bilo po njihovom , bojim se da ce tako i sada .

I svakim danom se sve vise pitam : GDE JA TO ZIVIM

Postoji samo jedno resenje . Bezite odavde sto dalje jer ova drzava ce vam dati toliko kolko da prezivite ne i da zivite .....................................!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...