Jump to content
FAS Goran
jasko__

Audi A4 B6 1.9 TDI - problem prilikom jačeg gasa?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi

Kao da nazirem neki problem, mada možda dramim bezze..

Zadnjih para dana ujutro kad krenem na posao, kad izađem na magustralni put pa malo jače ubrzanje, treća, četvrta...kao da mi nekako gume proklizuju ili kao da na momente izgubi vuču...to je djelić sekunde ali osjetim..čim se auto zagrije, ne osjetim to više..mada nisam imao prilike da detaljnije istestiram, nekakve gužve po cestama u zadnje vrijeme...mislio sam neki dan da je do mokre ceste, ali jutro skroz suho a opet se desilo...al dešava se samo ujutro, kad je hladan...

 

Ima li ko ideju šta bi moglo biti uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esp moguce da pravi problem...

On je zaduzen da blokira tockove kako bi ispravio auto ako si u kriticnim situacijama...kad zanosi auto itd...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas siguran da karavan sa 74kw moze da tako potpisuje, pa ni Stilo 88kw ne radi to i ako je laksi i jaci...barem to mogu ja da kazem (ekipa na celu sa Igorom zna zasto :D )

+1 za lamelu

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esp moguce da pravi problem...

On je zaduzen da blokira tockove kako bi ispravio auto ako si u kriticnim situacijama...kad zanosi auto itd...

Heh ne bih rekao da je to..ta dionica gdje mi se to ponavlja je pravac, ravnica...čudno ba skroz  :smoke:

Tako da ne potpisujem ništa, hehe...lagano ubrzavam, ništa naglo ni agresivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, proveri ti lepo lamelu :) Inace to da ti tockovi krenu da proklizavaju em vidis po volanu odmah, em ti blicka ESP i vidis da ti auto trese (cujes da grebe nesto ASR). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamela ce prije da kliza ako je zagrijana...Ako ti gubi snagu je li osjecas da je kao jedan tocak blokirao ili kao da je proklizao zbog ubrzanja? Je li ti quatro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je blokirao,prije da je proklizao..ali ne moze klizati na suhoj cesti i pri normalnom gasu..ne kontam ga nikako..nije quatro,obicni..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo sad sam ga testirao, nije bio hladan jer sam se ranije vozao gradom...

U drugoj i trećoj brzini ako jače pritisnem ili ako ga stisnem skroz, trza vala pravo...kao da proklizuje, prekida prenos ili šta već...a autu se osjeti kao da blaže trza...i tako svaki put kad ga "patosiram" u drugoj i trećoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne blicka ESP onda ti tockovi ne proklizavaju. Najmanje proklizavanje tocka ESP registruje i odmah ga otklanja, tako da da ti bukvalno malkice klizne lampica blicne. Barem je tako meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac i nista drugo.

A da li ti mozda trza i kada kreces recimo na uzbrdici pod opterecenjem?

Recimo da je vas 4-5 u kolima i da probas.

Mozda nece uvek ali je 90 % zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam tako testirao..a ne pali se lampica ESP 100%

Koliko je otprilike zamajac za njega??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znaci li vam ista podatak da se ne osjeti na laganom gasu nimalo,samo na jacem,zrscem pritiskanju??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista se nadam da ti nije do zamajca posle toliko muka sa Stilom. Probaj par ptua da upališ i ugasiš sa pritisnutim kvačilom i bez, trebalo bi da bude ogromna razlika ako je zamajac loš.

I probaj da ubaciš auto u prvu(ugašen naravno) i da nogom ljuljaš prednji točak i slušaj da li zveči. 

Za kraj probaj da digneš ručnu, ubaciš u 5. brzinu i puštaš kvačilo. Ako ne valja zamajac čućeš.

 

Mada ništa od ovoga nije zapisano u kamenu. Zamajac sa malo lufta može dugo da traje ako lagano voziš. Samo polako i smireno i biće sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad polako vozim,nema frke,nista se ne osjeti..

Tek preko 2000 obrtaja krece belaj..idem danas iza posla kod majstora,al raspitujem se onako da znam sta me ceka,koja cifra..jer su me servisi i zeder ispraznili skroz..

Sinoc mi na telefon rece kao i vi,da je lamela najvjerovatnije..kostalo bi oko 150 eura,zajedno sa korpom i onim lezajem..al ja se samo bojim zamajca,jer znam da je on skup majku mu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac i nista drugo.

A da li ti mozda trza i kada kreces recimo na uzbrdici pod opterecenjem?

Recimo da je vas 4-5 u kolima i da probas.

Mozda nece uvek ali je 90 % zamajac.

 

Boze boze kakav sam kreten!!!

Ispadam smesan,ali bolje sam da se ispravim.

Mislim KORPA a pisem ZAMAJAC!!!

Izvinjavam se sto ne rekoh odmah kako treba,ali sam siguran da je korpa druze.

Zamajac se cuje i zvoni na paljenju i gasenju,onako metal o metal kad je los.

Ti simptomi mi lice na kraj KORPE.

Odradila je svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih Bog te čuo, da bude ta korpa...jer zamajac zaista ne znam kako bih finansirao

A ne cuje se nista pri paljenju, gašenju...samo ovi simptomi koje sam nabrojao...javljam danas šta veli majstor...hvala Vam svima na savjetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ako sam naporan..al kad smo već načeli temu...odkad sam kupio Audija primjetio sam da mi je poprilično lijen u prvoj brzini..ni blizu kao što je Stilo bio...OK jest Stilo jači snagom bio, ali mi nekako ovaj kao da ima neku blokadu na prvoj brzini  :fun:

Jel moguće da to ima veze sa ovom korpom, prenosom ili šta ti ja znam...jbg apsolutni sam laik kad su u pitanju neke stvari   :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da ima veze sa vucom.

Mozda  samo to sto ima manje snage a vise kila od stila utice na osecaj ubrzanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ako sam naporan..al kad smo već načeli temu...odkad sam kupio Audija primjetio sam da mi je poprilično lijen u prvoj brzini..ni blizu kao što je Stilo bio...OK jest Stilo jači snagom bio, ali mi nekako ovaj kao da ima neku blokadu na prvoj brzini  :fun:

Jel moguće da to ima veze sa ovom korpom, prenosom ili šta ti ja znam...jbg apsolutni sam laik kad su u pitanju neke stvari   :blushing:

Tako je i kod mene, ne baca u sediste kao Stilo, ali se svaki put odusevim kada pogeldam kazalju sa brzinom....vozio sam caletovu sluzbenu Roomster, kada ga nabijes do crvenog imas osecaj da grize asfalt, kada pogledas u km sat razocaras se...nikako da nagura 100. Audija kada sam vozio (1.9 TDI B5 quattro 81kw) kako tebaci u sediste tako se kazaljka penje, a kod mene na Ulizu ne osecaj puno da te je punoo bacio u sediste ali kada pogledas koliko ides mislis da km laze, tako da osecaj neki put zna da prevari. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma može da bude i neka banalnost. Proveri prvo brezone točkova a zatim homokinetičke zglobove na poluosovinama!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...