Jump to content
FAS Goran
lovelyjubly

Lancia Y 1.2 - povećana potrošnja

Recommended Posts

pozdrav svima

 

Nedavno sam kupio lanciu y  2000 godiste u pitanju je monopoint varijanta od 1200kubika i 8v, oznaka motora je 840a3000...Veoma sam zadovoljan automobilom mada mi se cini da je potrosnja u gradskoj voznji nesto veca nego sto bi trebala da bude (oko10l) dok je na otvorenom oko 6l.  Zanima me kolika je potrosnja kod drugih ljudi koji su imali ili jos uvek imaju ovaj automobil i sta bi sve mogao da bude razlog povecane potrosnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja voznja je krajnje stedljiva i gotovo nikada ne prelazi 3000obrtaja, na otvorenom u 5oj 90km/h... Za 100 km u gradu moram da izdvojim 1500dinara. Cini mi se da je to puno za automobil te kubikaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sumnjam na lambda sondu... Ne znam da li je normalno ali bilo da je lambda sonda uljucena ili iskljucena ne primecuje se nikakva razlika u radu motora. Sa nekoliko ljudi koji imaju lancie y sam razmenio iskustva o potrosnji koja je u proseku 6-7l  ali svi su imali multipont dok je moj singlepoint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima... 
1.2 8v 44kw-2001 godina
kupio sma je skoro i lik mi je rekao da je potorsnja 6l, medjutim kad sam poceo da je vozim skapirao sam da je duplo tj 12l na 100km

Motor radi idealno...tih je... pali ko mina... nikakvih problema sem sto se spolja povremeno oseti svez benzin, ko da sam ga polio benzinom...
jedno vreme je sijala lampica od lambda sonde (ili kako se vec to zove), otisao sam kod majstora, nakacio je na dijagnostiku i rekao nije to... ponistio problem i vise se ne javlja greska, a potrosnja tolika da je uopste ne vozim...ako neko zna neki savet, resenje problema bio bih zahvalan ;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika pa da se provere parametri redom. Sonda, dizne i ostalo. U medjuvremenu ti proveri da ne curi negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam sve... Nigde nema nikakvog pokazatelja... Dizao sam sve tapacire, spolja, unutra...nigde... Kao da se oseca iz auspuha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto motor radi idealno onda verovatno nisu dizne.kad je sonda neispravna onda dize potrosnju...ne pravi dobru smesu pa izbacuje visak goriva na auspuh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene se nakon voznje ne oseca benzin nego pojacan miris gasova... 


da li je iko kupio kinesku sondu i kakva su iskustva??? na aliexpress-u imaju u ponudi lambda sonde a cena im je oko 20ak eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam promenio dve ipsilonke pa sam na jednoj imao identican problem. Auto je trosio oko 14l i definitivno je bila lambda sonda koju sam platio 30Eu polovnu ali evo vec godinu dana besprekorna... Benzin se i kod mene osecao. Na dijagnostici se to vidi, napon je bio nizi od propisanih parametra, dobar majstor to zna koliko je. Ako si iz okoline NIsa javi se na pp da ti kazem gde sam isao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...