Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Kradljivac automobila postao savetnik u BMW-u

Recommended Posts

116630-bmw%20c.jpg

 

Tridesetdvogodišnji Bugarin, poznat po krađi vozila, postao je plaćeni savetnik vodeće premium automobilske marke BMW. Bivši šef kriminalističkog biroa policije u Beču Maksimilijan Edelbacher izjavio je sofijskom dnevniku Standard da je Bugarin po imenu Dimitar nakon serije krađa vozila u Beču prvo bio angažovan od strane BMW-a, ali da je zatim počeo da savetuje i policiju i nemačke osiguravajuće kompanije, kao i da drži predavanja austrijskim i nemačkim policajcima.

''Ovaj čovek je kompjuterski genije, koji sa ''magičnim'' uređajem, dugačkim oko dva-tri cm, otvara skupe limuzine za manje od pet sekundi'', izjavio je Edelbacher, koji je gost na Međunarodnom simpozijumu za policijske rukovodioce u Sofiji. Prema Edelbacheru, Dimitar je bio prinuđen na saradnju sa osiguravajućim kompanijama i proizvođačima automobila, nakon što je protiv njega pokrenuta istraga.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno kad se BMW moze ukrasti za u proseku 1-2 minuta(bez alarma).To vazi i za VW i Fiat grupaciju,a o Renaultu tek da ne govorim.Najzasticeniji auto na svetu je Volvo,on se krade samo sa kljucem od vozila,pa posle njega Mercedes.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema zasticenog serijskog automobila... a sto je sofisticiranija zastita - to je lakse provaliti.

 

Moj prof.iz programiranja je lepo rekao "Najbolja zastita je staviti jednog ovakvog (pokazuje rukama) od dva metra, sa prstom cela - kojem kazes - niko osim mene ne sme da pipne!" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što će Bugarče da ih nasanka, nisu ni svesni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slična stvar je i sa nekim likom koji je Facebook rušio :)

 

 

Moj prof.iz programiranja je lepo rekao "Najbolja zastita je staviti jednog ovakvog (pokazuje rukama) od dva metra, sa prstom cela - kojem kazes - niko osim mene ne sme da pipne!" ;)

 

A kada sam ti ja to pričao za sajt..

Inače, povodom toga, sajt za koji se plaća powweb-u neka nazovi zaštita se ruši svakog meseca i ne znaju ljudi šta će više sa njim. S obzirom da ima forum samo 100tinjak članova i niko se novi ne registruje ja uglavnom samo pustim delete * from posts where user_id >100 pa ako ode nešto više nikog ne boli glava. Ima i captcha i gomila drugih gluposti i džabe. Dodao sam da ne može sa iste ip adrese u razmaku manjem od 5min da se postuje i dosta je pomoglo, ali opet ne u potpuosti kada ima preko 200 napadača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford takodje lepo osmisljena zastita.PATS Timed Security Access,mora se cekati 10 minuta,da bi se uopste pocelo programiranje novog kljuca.Dobar sistem do 2010 godine,kada je provaljen,nazalost.U decembru izlazi sistem slican Volvo-u,tako da ce zastita porasti na zavidan nivo,tj. moci ce da se krade samo ukoliko vam neko otme kljuc.

Inace,svaki serijski auto koji se dobro zastiti,moze se spreciti kradja i od profesionalnih lopova.

Iskustvo od desetina sprecenih profesionalnih kradja,nam to i potvrdjuje.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kaže ona stara narodna. Brava je za poštene a ne za lopova.

Kako se razvija tehnologija zaštite tako se s druge strane razvija i tehnologija krađe auta. Nisu to više lopovi sa pajserom i ruskim ključem. To su gospoda u skupim odijelima koji rade po narudžbi jer im je dostupno sve putem tehnologije, baze podataka za aute, adrese vlasnika itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti mislis da lopovi sami provale foru kako da ukradu neki auto ? :)

 

 

Nikad neću zaboraviti priču kada je drugar stavljao neka blindirana vrata koja se hvataju u sva 4 smera kada zaključa. Objašnjava njima radnik pola sata kako je to najbezbediji tip ikada napravljen, nema šanse da se otvori, izbuši ili sruši kompletno. I pita drugar šta ako izgube ključ i kaže čovek nema veze, dođe dečko iz firme i za 5min ti otvori  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to bas tako kako ljudi misle,nijedna odgovorna firma sebi ne dozvoljava insajderski posao.U svakom slucaju zato i postoje aftermarket zastite,ali nema veze to nije tema.

Kao sto je i bila prica da je neko izdavao kljuceve po broju sasije lopovima.I sad kao lopov ode do auta sa tim kljucem,i to odmah pali,otkljucava sve.Sve su to price za malu decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo, nisam video i nisam siguran, ali verujem da je ta teorija moguca, da neko iz fabrike posle odredjenog vremena prodaje foru velikim kriminalcima za veliku lovu ... e sad moze da bude i ne mora da znaci 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...