Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

F1: Nemačka 2014.

Recommended Posts

Rozbergu pol pozicija u Hokenhajmu

 

rosberg%20f1.jpg

 

Kako prenosi Tanjug, Niko Rozberg startovaće sutra sa pol pozicije na trci za Veliku nagradu Nemačke na stazi Hokenhajm. Rozberg je do najbržeg kruga u kvalifikacijama došao u vremenu 1:17.109 minuta. Drugo mesto zauzeo je Finac Valteri Botas iz Vilijamsa, a treće Brazilac Felipe Masa. Britanac Luis Hamilton iz Mercedesa izleteo je sa staze tokom kvalifikacija, pa će startovati sa 16. pozicije.

Trka za Veliku nagradu Nemačke vozi se sutra od 14 sati.

 

Rezultati kvalifikacija, prvih 10:

 

1. Niko Rozberg (Nemačka, Mercedes) - 1:17.109 minuta

2. Valteri Botas (Finska, Vilijams) - 1:17.353

3. Felipe Masa (Brazil, Vilijams) - 1:17.370

4. Sebastijan Fetel (Nemačka, Red Bul) - 1:17.646

5. Kevin Magnusen (Danska, Meklaren) - 1:17.788

6. Danijel Rikijardo (Australija, Red Bul) - 1:17.855

7. Fernando Alonso (Španija, Ferari) - 1:17.866

8. Niko Hulkenberg (Nemačka, Fors Indija) - 1:18.017

9. Danil Kvjat (Rusija, Toro Roso) - 1:18.103

10. Serhio Perez (Meksiko, Fors Indija) - 1:18.161

 

---------------------------------------------

 

Težak udes Hamiltona u Hokenhajmu

 

Britanski vozač Formule jedan Luis Hamilton doživeo je tešku nesreću na kvalifikacijama pred Veliku nagradu Nemačke. Član Mercedesa je sleteo sa staze i udario u ogradu, posle čega je prebačen u bolnicu, ali prema prvim navodima nije teže povređen. Ekipa Mercedesa je saopštila zatim da se dobro oseća, samo da je malo ugruvan od udarca u ogradu. Hamilton je rekao svom timu da su mu otkazale kočnice. Kvalifikacije su zbog tog incidenta bile prekinute, ali su ubrzo nastavljene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merc je pustio tweet na pola kvalifikacija da je otkazao prednji desni disk. Auto se okrenuo jer je verovatno balans kočenja zbog toga otišao na zadnje točkove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Botas i Masa se ne sale,bice veoma konkurentni danas,uz malo srece mozda i neko od njih dvojice dodje do pobede... Baton i Kimi razocarali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće ako su igrali malo stategije u suprotnom ima da ih zeznu iz boxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sada odlicnas trka,dinamicna tek je 1/3 prosla,dosta preticanja,guma u gumu ,jos kisa da padne i bice veselo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadan Kimi nije znao gde će.

Botas odlično odvezao do kraja. Hamilton vrhunski odvezao ali Botasa jednostavno nije mogao da pređe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fantasticna trka,sve pohvale za botasa,ali i za hamiltona,kako je vozio,al ipak nije mogao vise od treceg mesta

jedna od boljih trka ove godine,alonso je bio dobar,al na kraju je morao u boks,jer su mu gume skroz bile mrtve

niko rozberg je vozio svoju trku i zasluzeno pobedio,a zao mi mase koji je odustao u prvoj krivini,kad ga je magnusen katapultirao,okrenuo ga i masa zavrsio,al ipak je bio trkacki incident

http://www.gpupdate.net/en/f1-results/8113/race-2014-german-formula-1-grand-prix/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozberg: Divno je pobediti kod kuće

 

rosberg%202014%2011.jpg

 

Niko Rozberg presrećan je jer je pobedio u ''kod kuće'', na stazi Hokenhajm. Nemac je slavio četvrti put u sezoni i učvrstio se na prvom mestu sa 14 bodova prednosti u odnosu na Luisa Hamiltona.

''Fantastičan je osećaj pobediti kod kuće, na domaćem terenu. Ovo je specijalan dan za mene'', rekao je Rozberg. Niže od njega na podijumu su završili Finac Valteri Botas iz Vilijamsa i Britanac Luis Hamilton, takodje iz Mercedesa.

''Srećan sam što sam treći put uzastopno na podijumu. Trka nije bila ni malo laka... Bilo je potrebno da ceo tim pruži maksimum. Na kraju smo uspeli, pobedili smo Mercedes! Hvala svim navijačima na podršci, značilo mi je što sam na stazi danas video mnogo zastava Finske'', rekao je Botas. Rozberg je u generalnom plasmanu uvećao na 14 bodova prednost u odnosu na Hamiltona koji je trku za Veliku nagradu Nemačke startovao s 20. pozicije. ''Uradio sam sve što je bilo u mojoj moći. Bilo je teško preteći sve druge vozače bez problema. Srećan sam što sam uopšte osvojio bodove. Imao sam mali udes sa Džensonom (Batonom), ali na kraju se sve završio dobro'', rekao je Hamilton.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...