Jump to content
FAS Goran
MaverickY10

Lancia Lybra 1.9 JTD - ulje u motornom prosporu (prskanje)

Recommended Posts

Ljudi,

 

Otvorim ja danas haubu i imam sta da vidim. Desno od motora primetim da je ulje prskalo tu po toj strani motora.

 

Slikao sam slike, mozete videti. CIni mi se da je krivac za ovo ovaj deo sa plasticnom/gumenom providnom kapom (da ga tako opisem).

Znate li koji je to deo? Odakle je moglo doci ovo ulje?

 

DSC_0105.jpg  DSC_0106.jpg
 
DSC_0109.jpg  DSC_0110.jpg
 
Hvala na odgovorima unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidis moj motor ti bi pao u nesvjest:-)
6 godina nije oprao a majstor mi je pogresno postavio dihtung poklopca pa je prskalo na sve strane:-)
Tvoj je kao boca:-)
Moze biti da je i tebi dihtung...?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha :-)

Pa pazi, menjao sam dihtung pre mesec dana ali sumnjam da je on jer je ulje tako prsnulo da je doslo na plasticni poklopac od motora, sto je cini mi se ne moguce ako je dihtung problem.
Vidis kako je prsnulo, odozgo na poklopac, ima slika

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od dihtunga kompletan motor nagrdjen. Kad sam to vidio kao da je neko sipao svuda...izolacija na haubi nagrdjena,plastika nagrdjena, motor nagrdjen...katastrofa...provjeri da nije i tebi dihtung...ima jedna krivina na njemu dje prelazi preko bregaste pa sesavija i tu se teze montira...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: isto kao kod mene, to tako treba, ne diraj nista, da se vidi da taj dizelas ume da zalepi za sediste kad zatreba  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, citam ove teme koje je ivan.ik postavio, stvarno tako treba :-)

Ali mene to sad bas nervira posto sam picajzla za auto moram da ga napravim :-)
Nije iz usisa, tu je suvo ko barut a ova osovinica o kojoj se pise je vlazna od ulja tako da me ona 100% zeza i ulje je od nje prsnulo. Moze li ona nekako da se sredi?

Bojankov, mislim da nije od dihtunga jer bi onda slinilo svuda, bem li ga menjao sam ga pre mesec dana stavio Viktor Reinz dihtung bolji od njega nisam nasao, evo bas gledam tu oko te krivine preko bregaste i sve suvo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praticu ga svakako, ali sam ga trenutno stavio sa strane jer je ulje tako prsnulo da je doslo na plastiku od motora (sa gornje strane), sto mi deluje nemoguce ako je ulje od dihtunga jer je on ispod nje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dihtung vidis kako prska,to ti je na osovinici na leptiru za gasenje koji se nalazi u sklopu usisa!To se na vecini nasih fiata koji su presli ohoho km manifestuje tako turbinamalo popusti ulje i pod pritiskom izbacuje ga pored osovine koja ne moze da se sanira.Vozi u uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio ubeđen da je na osovinici. A u stvari cepa na spoju creva interkulera i usisne grane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu ovih slika sigurno osovinica.A crevo koje se srafi na leptir nije isto kod lybre i stila i vidis da je sastav creva i klapne suv,ima par kapljica koje su prsnule pod pritiskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam i majstora i ispricao mu, kaze da je osovinica i da tu i nema neke pomoci osim da se ceo taj deo zameni i kaze da je skup.

Sent from my LT30p using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema popravke sto se tice isovinice.Ili nova klapna ili neka polovna ispravna ali pitanje je koliko je ispravna.Teraj i ne cimaj se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cu i da uradim, teram i tako povremeno uzmem i obrisem kapljice ulja nekim odmascivacem.

Sent from my LT30p using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...