Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
lakicevicboris

Fiat Stilo - skidanje poklopca volana

Recommended Posts

Ako je neko skidao volan molio bih pomoc, radi se o tome da moram malo sredit dugmice na volanu, jos su mi oni ostali malo lepljivi a da bi to lepo sredio najverovatnije moram skinuti onaj poklopac od sirene, jel to izvodljivo i kako a da nesto ne pokvarim.

 

Unapred se zahvaljujem svima na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza volana imas rupe u kojima se nalaze imbusi cini mi se 5ica i trebalo bi da ih ima 3 komada

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tacno sam na to mislio, pa dovoljno da zatrubis i da se ispresecas sav.


Mozda bi trebao da otkacis klemu sa akumulatora pre cackanja oko volana.
Airbag?

 

Najverovatnije da cu uradit tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe skidati kleme. Kao sto je Kuvalja rekao, odsrafe se 3 imbusa sa zadnje strane (na svakom kraku volana) i airbag samo pomeri uvis (a CAN mreza za koju su vezane komande je neaktivna bez kontakta).

Odmah ispod njega videce se MF komande, koje su usrafljene svaka sa po 2 krstaka (gornji i donji). Zatim se otkaci konektor te grupe dugmica iz Digital Network Node u sredini volana i komande idu napolje. Ako hoces da skidas i same poklopce dugmica, svaki je na plasticnoj osovinici, pa budi pazljiv.

 

Takodje vodi racuna da dugmici na volanu na nekim serijama nisu isti kao i oni u kabini, sto se tice tog gumiranog dela. Znaci nema ribanja do daske da ne bi ostao i bez slova :) . Polako iskljucivo alkoholom i vidi kako se ponasa, isto vazi i za dugmice na navigaciji, pisao sam na odgovarajucoj temi.

 

A evo i slicica iz moje teme o naknadnoj ugradnji MF volana ( http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46448-stilo-naknadna-ugradnja-mf-sa-dugmicima-volana/ ), bice ti od koristi:

 

image.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan - zahvaljujem na odgovoru, od koristi ce mi bit samo to skidanje poklopca da mi komplet dugmici budu vidljivi a onda ide lagano zuljanje, samo mi ostao sporan taj deo dugmica koji pokriva poklopac, nije bas vidljivo to ali kad sem alo zagleda bolje vidi se to lepljivo a to me iritira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...