Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
French Connection

Moj mezimac : Peugeot 406 HDI

Recommended Posts

Pozdrav svima, evo da posle Stila, predstavim i mog mezimca, Pezoa 406, inace kod mene je jedno duze vreme (3 godine), bio je uvezen 2011. iz Holandije, Utrehta tacnije, sa 197.000km, a sudeci po izgledu i ocuvanosti, izgleda kao da ima 100.000km, motor je perfektni 2.0hdi sa 66kw, od opreme ima automatsku klimu,senzore sa svetla i kisu,tempomat,fabricku navigaciju,cd sanzer sa 6 diskova,abs i ostalo. Auto je francuski udoban :) Inace otkako je kod mene auto ima garazu i zimi uopste nije vozen :) To je samo letna igracka... Evo i pokoja slika

 

010220141373.jpg  010220141367.jpg  010220141379.jpg  

 

010220141386.jpg  010220141376.jpg  010220141385.jpg  010220141369.jpg   

 

201020131033.jpg  200120141247.jpg  201020131035.jpg  201020131050.jpg  

 

201020131042.jpg   201020131046.jpg   201020131045.jpg  201020131044.jpg  

 

201020131048.jpg  201020131049.jpg  250120141289.jpg  260120141345.jpg  

 

250120141288.jpg  250120141311.jpg   260120141352.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brale, jel ovo slike kada je izasao iz salona?! Ozgleda fantasticno! Bio mi je jedan od favorita, bas lep auto:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam nekada imao želju da 406 nasledi moj prethodni auto, ali od kako je Punto došao kod mene, odlučio sam da svaki sledeći auto bude Italijan :rolleyes:  Odličan je, nov novcijat :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

strašan auto. i ja sam se isto dugoooo dugo razmišljao o ovom autu i naravno tom čuvenom 2.0 hdi od 66 kw ali posle skontao da je to ipak preveliki auto i na kraju odustao..

svaka čast na baš očuvanom primerku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

406ice su mi omiljeni auti, secam se i kada su bili relativno novi...za mene licno super dizajn.

Za gradsku guzvu i provlacenje groz uske ulice jeste malo velik, ali zato je tu Stilo... Motori su inace extra, uz redovno odrzavanje jako su pouzdani, (kao i jtd i tdi), vidjao sam par 406 sa ogromnim kilometrazama, sa preko 500.000km, a cak i onda su prilicno lepo radili. Inace I kod mene je situacija bila francuz/italijan, i pre sadasnjeg stila sam isto imao jednog, ali redizajn verzija (1.4b), a brat mi ima punta mk2 "Sergio Tachinni" inace u fullu sa kozom, koja u puntu sjajno izgleda... Valjda to bila neka limitirana serija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nov auto! Neverovatno stanje, ovakav primerak jos nisam video :wub: Ne diraj nista, samo se trudi da sto duze ostane ovakav.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh! Do skoro je ujak moj vozio istog! Trebalo bi da taj motor nema plivajuci zamajac, sto stvarno uz redovno odrzavanje dovodi do uzivancije bez ikakvih problema...Ujak ga je vozio godinama, uzeo ga je sa 100000 a prdao sa 200000km i uz redovne servise jednom je uradio veliki servis, promenio protokomer i jednom set kvacila...ali je od samog starta kukao kako je taj auto u svemu extra ali za njega slab motor...i neki dan ga proda i uzme octaviu 2.o 140ks kao satro i chipovan. Pezoa je brzo zaboravio samo zbog performansi oktavije i samo se nadam da se nece pokajati, pezo mu je bio bez ijedne mane a sa oktavijom moze da ga saceka trisa cuda....

U svakom slucaju ovaj tvoj je bomba!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce ga lepo sluziti, ali je ovaj hdi motor bolji barem 50x od tog 2.0tdi kada ne pricamo o performansama, tu nisu za poredjenje jer 2.0tdi kida. Imam jako lose iskustvo sa njim, na pravih 130 000km je otkazalo sve zivo, osim dizni koje su kao najveca boljka. Pucaju im glave motora(jako skup kvar), ulje trose svi do jednog, imaju problem sa bregastim, turbinama, diznama i zamajcima...i ljudi ih opet kupuju, kao i onaj 2.5tdi koji je najgori motor ikad napravljen od vw-a, a i sire.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, najgori je 1.9D, koji je išao u VW polo i Cady oko 1997g, i u ozloglašenu Škodu Feliciju. Oznaka motora AEF.

PS

Svaka čast za 406-cu. Neki kažu poslednji pravi Peugeot, i ja ću se složiti sa njima. Inače auto ti je kao nov, samo ga čuvaj i pazi.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je 2003.godiste. Pretposlednja godina proizvodnje, a ujedno je onda I poslednji put izgled blago "osvezen" sa hromiranom lajsnom izmedju farova (imali su je samo "03 I "04),kao i siva plastika oko kilometer sata i napred radio, displej klime i displej navigacije. Inace kod Pezoa (i Citroena) 2.0 HDI sa 66kw ima obicno kvacilo, nema plivajuci zamajac. Plivajuci ima onaj od 79 ili 80kw (nisam siguran tacno koji, jer je bilo 3 verzije) i nema onaj fap filter ili sta vec. A sto se izgleda tice, dok je kod mene ostace u fabrickom stanju, bez ikakvih modifikacija i prepravki, sto bi se reklo, sve u originalu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 da je ubedljivo najgori taj 1.9 dizel što je bio u felicijama. Iz iskustva pričam i definitivno tvrdim da je to najlošiji dizel motor ikada napravljen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican primerak i genetalno dobar auto! Motor izuzetno dobar sa minimalnim odrzavanjem. Moj prijatelj preprodavac vozila ima jednog sa 540hkm na satu. Sta je auta prevezao sa njim ne zna se broj. Vlasnik pre njega ga je kupio novog i samo po gasu. Presao je sigurno 400hkm uz odrzavanje -samo kad stane :)
Cuvaj ga i uzivaj!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Svaka čast za 406-cu. Neki kažu poslednji pravi Peugeot, i ja ću se složiti sa njima. Inače auto ti je kao nov, samo ga čuvaj i pazi.

 

Ne bih se slozio, po meni je 607 poslednji pravi peugeot mada mi se ovi novi modeli 208 i 308 II svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se u 607 mnogo razocarao. Vozili smo par dana 2,2hdi automatik i uopste nije ta voznja koju covek ocekuje od onolikog auta, jedino sto je mali potrosac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

406-ica je najveci utisak ostavila na mene u filmu Taxi i od tad mi se bas svidja. 406 coupe mi je jedan od najljepsih pezoa ikad napravljenih, mozda je to talijanski utjecaj :D

Ovaj tvoj je u odlicnom stanju, samo neka te sluzi :)
 

Ne bih se slozio, po meni je 607 poslednji pravi peugeot mada mi se ovi novi modeli 208 i 308 II svidjaju.


Ne znam za 308 redizajn, ali prva serija ima neke dizajnerske promasaje koje se iskreno nadam da su rjesili na redizajnu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava retkost, ovakav primerak naci, gledam i ne verujem. Sta reci, da te dugo i bezbrizno sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije redizajn, nego novi model, auto godine ;)

E taj je vec druga prica :) ja sam mislio da mislis kao 2b hahah

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ga to sad iz salona doveo?:-)

Izgleda za 10ku. Sa srecom naprijed

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...