Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

^^ ma i obican, moj je bio van, pa sam ga vremenom prepravio u putnickog, stvarno je leteo! Ne znam odakle si, ali sa njim ni u planinskim predelima ne bi imao problema, lagan je, a relativno jak motor za tu karoseriju, te mu nije bio problem (u mom slucaju) da se pentra po Zarkovu i vec tim brdovitim predelima Beograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto zdravog Punta necete tako lako naci pogledajte onako cisto radi radoznalosti Toyotu Yaris koja u svakoj verziji ima lanac,nije potrosac,lako se vozi,pregledna je,odrzavanje maltene ne postoji osim zamene ulja i filtera. Ako uzimate benzinca onda bolje gledajte 1,3 motor a sa dizelom bi takodje napravili pun pogodak.

Ja je nemam na prodaju pa da je hvalim ali ova poslednja koju sam imao je imala 235k km i radila je kao sat sto je potvrdio i majstor kupca kad ju je odvezao u servis.

Od ulaganja na toj liometrazi je imao da promeni zadnje amortizere i da zameni dva grejaca jer je bila dizel verzija. Sve zajedno sa uljem ga je izaslo oko 120 eura i sad je miran ko zna koliko.

Gledali smo Yarisa, i u uzem izboru je mogu ti reci.Lep autic,pouzdan,super motor...Dobar predlog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ ma i obican, moj je bio van, pa sam ga vremenom prepravio u putnickog, stvarno je leteo! Ne znam odakle si, ali sa njim ni u planinskim predelima ne bi imao problema, lagan je, a relativno jak motor za tu karoseriju, te mu nije bio problem (u mom slucaju) da se pentra po Zarkovu i vec tim brdovitim predelima Beograda.

E to ti pricam :)

za grad je izvrstan :)

Beograd...I vozio bi se po gradu uglavnom...Cisto auto-put s vremena na vreme od Bg do Zemuna ili Bataje i to je to... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece biti da je raketa kad ima istu snagu kao i svaki Seicento. Samo su u pitanju spojleri,enterijer i alu felne.

To je isto dobar auto za pocetak samo sto njega mozes da uzmes daleko jeftinije od tih planiranih 3k eura.

Cena je od 0 do 3000.Svaki dobar auto dolazi u obzir :)

Punto mjt, C3 1,4hdi, 206 1,4hdi, saxo, clio 1,2, fiesta?

A sta bi izdvojio od navedenog?Posmatrajuci tacku odrzavanja? :)

Ja bih ovde izdvojio puntica, c3 i 206 sto se tice utisaka drugara, ne znam nikoga ko je imao clia.A drugaru na saxu je bilo potrebno raditi trap i znam da je cena bila neka astronomska...

Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su svi. C3 po meni pravi zenski auto i najlepsi za voznju, to bi bila preporuka. 206 po meni dobar skroz, Clio isto super autic po svim karakteristikama. Izdvojio bih punto, kao best bye, najjeftiniji za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod C3 i 206 menjači znaju da budu problematični, s' tim što kod 206 i može da se remontuje, a kod C3 uglavnom ne.


Kod Fieste je menjač top.


Govorim za Hdi/Tdci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom zeza treca brzina kod c3, imao sam taj problem ali nista drasticno za 150000 km i dve godine star auto tada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Jankovicev post.

Ali bi ja dodao i punta 1.3 mjt, njegova jertina registracija i mala potrosnja ne bi trebalo da se zanemari, a pri tom ide dobro, odrzavanje nije skupo a zs te pare moze da se nadje mlad i dobar primerak.

E da i on ima lanac

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih najradije ko sto rekoh punto mjt, ali da kazem da je "stariji" model auta i "dosadan" , zbog toga sam za C3 kao najbolji u toj klasi ( po meni) + zenski auto + odlican za voznju. I svi ovi ostali koje sam nabrojao su odlicni, Fiesta takodje perfektan autic ( hdi), clio (1,2b), saxo ( 1,1-1,4b), Lupo npr bilo koji takodje odlican auto, polo 1,4tdi ili 1.0b izvanredan auto! Y naravno ali je malo cudan po dizajnu pa da kazem da joj se mozda nece svideti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja 147 na prodaju...razmisli.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemačka statistika

 

Screenshot_2014_11_11_13_07_41.png Screenshot_2014_11_11_13_07_45.png 

 

Screenshot_2014_11_11_13_59_46.png Screenshot_2014_11_11_14_00_03.png Screenshot_2014_11_11_14_00_07.png Screenshot_2014_11_11_14_00_12.png
 
Screenshot_2014_11_11_14_00_30.png Screenshot_2014_11_11_14_01_20.png Screenshot_2014_11_11_14_01_30.png Screenshot_2014_11_11_14_01_43.png
 
Screenshot_2014_11_11_14_01_57.png Screenshot_2014_11_11_14_02_04.png 
 
 
 
Imamo malu Fiestu 1.4 TDCi i auto se extra pokazao. Mali potrošač (oko 5 l gradCke) i za godinu dana samo veliki servis i gorivo.  http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54772-zver-za-kofere/page-20
 
Punto ili Grande Punto su isto dobar izbor pa čak i Panda 1.3 MJ. 
Pržo 206 CC zavija u crno samo tako, uglavnom su ih vozili oni koji puno ne mare za kola i bilo im je bitno da budu viđeni. Jedna poznanica koliko god da sam je odvraćao kupila je baš CC i eno više stoji kod majstora nego što se vozi. A Potrošnja 1.6 ko u FAP-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je do nekle,ali dzabe ti je da naleti, ako ga ne mozes kupiti iz nekog razloga, npr.finansijskih,papiri mu nisu u redu ili brojevi na sasiji,mozda se desi da ga neko drugi kupi i ako se dogovoris sa prodavcem (Ovo poslednje se meni dogodilo pre jedno 3 godine)...

Najbolje je da nalatri kad ti hoces :D

A za to su sanse minimalne :)

Nego sta mislite o azijskim automobilima, tipa Daewoo matiz,Hyndai,Kia,Mazda,Toyota...?

Za Hju znam da se dobro pokazao, a sta je sa ostalim automobilima?Prati ih cini mi se dobar glas, cujem da se slabo kvare, fabricke garancije duze nego nemcima, ne znam kakvi su sto se odrzavanja tice?Da li su skupi i zahtevni?Do 3000 e ima da se nadje neki fin auto sa azijskih prostora...Koje je vase misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...