Jump to content
FAS Goran
driftwood1

Lancia Nuova Delta 1.9 TwinTurbo

Recommended Posts

I da je mazis, pazis i lickas!

Takva lepotica ne sme da bude neuredna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ona Twin Turbo ( ili BiTurbo,kako se vec obelezava?),sto je bila na Polovnim Automobilima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla juce...ne spavam zadnjih 15 dana iscekujuci dolazak.Veceras ce biti najteze jer ce sutra biti gotove tablice.

Nisam mogao da odolim da je ne provozam bez tablica...1.9 twinturbo motor je ludilo.

Dok je malo isprobam budem napisao utiske i poslat cu jos koju fotografiju :smoke:

 

Ovom prilikom bi se zahvalio maxspeedu na vrlo korisnim informacijama i savjetima,pravi gospodin :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam jos slika! Nek te sluzi u zdravlju I lepo da se navozas!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitam na kupovini :D ove felne su mi najlepse na delti bez obzira sto dosta zatvorene,jos da je ona kombinacija slonova kost sa crnim krovom ne bi postojala lepsa delta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da je mazis, pazis i lickas!

Takva lepotica ne sme da bude neuredna!

Da se nadovezem posto si je predstavio.

Puuuno bezbriznih kilometara sa njom !!!

Bit ce ti lepo gledati u retrivizoru zbunjene poglede vozaca nasviranih tdi-a!

Neprocenjivo zadovoljstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me je jedna ovakva aždaja pratila i pretekla, znam samo da mi je voda krenula na usta. Nisam ćesto viđao Novu Deltu. Odličan izbor. Neka te služi mnogo kilometara! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za kupljenoj zverini! :) Ozbiljna masina! Da te sluzi odlicno! I dugo dugo dugoooo 

cestitam na kupovini :D ove felne su mi najlepse na delti bez obzira sto dosta zatvorene,jos da je ona kombinacija slonova kost sa crnim krovom ne bi postojala lepsa delta :)

+1. Najaca kombinacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno  sam se uspio naspavati...pa bi sad ovu priliku iskoristio da napisem par recenica o provedenim danima sa novom Deltom :smoke:

 

Prosle godine odlucim da sebi kupim auto,podignem kredit i odem da se posavjetujem sa par automobilskih "znalaca".Nakon naglabanja o shvabam o VW o Audiju,skontam da i nisam bas nesto zadovoljan preporukama.

Krenem sa cesljanjem mobile.de i autoscaut24 stranica u nadi da cu pronaci nesto ono sto bi bilo po mom.

Najbolje sta sam mogao da nadjem i da slazem sebe da mi se svidja je bila ova zadnja serija Audija A3,nakon sto sam sjeo u istog Audija svijet mi se srusio..ebem ti nije ni auto lako izabrati.

 

Sjednem jednu noc popijem dvije hladne zidarske pive te u potragu,kad ono eureka vidi auta...cek sta je ovo,kakvo je ovo cudo...Lancia Delta,nisam cuo za Deltu ali mi je Lancia Thesis prvog momenta kad sam je vidio izgledala strasno mocno drugacija,a  Delta jos 5x bolja.

 

Daj fotografije,daj recenzije daj sve sto se na netu iskopati moze...ma nema sta to je to,ovo auto zelim.

Ushicen sutra trk kod automobilskih "znalaca" da se sloze sa mnom,kad ono hladan tus...to ne valja,to je talijan,gubi na cijeni,kvalitet los,nema dijelova,skupo odrzavanje i 1000 razloga za ne.

 

I tako ti ja u qrcu jos godinu dana nastavim da trazim auto lazuci opet da mi se audi a3 svidja...dok sam trazio nesto,iznova i iznova sam se vracao Delti-tiha patnja.

 

Iako nikad nisam do sada imao priliku da vozim Lanciu ili neko drugo talijansko auto sem Fiat Punta :laughing:,skontam sto bi rekao Balasevic to ne bira pamet nego srce i odlucim da kupim sebi Lanciu kud puklo da pukol.Apsolutno me ne zanima ...kad bi je godinu dana vozio-dovoljno!

 

Nakon 2 mjeseca pretrage,jednu mi u Belgiji kupise ispred nosa,covjek rece otisla prije 3h....opet u qrcu...opet 2mjeseca pretrage,kad ono BUM Autoscout24,Italija,Torino,ponuda 1.9 twinturbo platino...cijena pristojna,presla 74 00,par poziva,sreca kolege na magistarskom u Torinu otisli,pogledali,pohvalili i blagosovili.

Uplata,organizovanje prevoza i nakon 10-ak dana nespavanja u gradu sjedim i pijem kafu...vidim prikolica na prikolici Delta ide iz smjera granicnog prelaza...noge mi se odsjekle izletim pred vozaca,stani da vidim..a bilo je sta i za vidjeti...zenu sam zaboravio u kaficu,a nisam je se sjetio ni iduca 4 dana.

 

Procedura oko papira,tehnicki,registracija,osiguranje i auto na voznju.

Kao sto rekoh nikad nisam vozio Lanciu,a u Deltu nisam ni sjeo ni zavirio dok je nisam kupio.Brate ali kad sam sjeo kao da sam sjeo u avion...do tada sam vozio zeninu fabiu...sad kad skontam sanduk na 4 tocka.

 

Na prvu interijer izgleda fantasticno kombinacija alkantara/koza odaju utisak visoke elegancij i stila,komande pregledne,prostrana kabina-interijer bas onakav kakav treba da bude.Citao sam u recenzijama da plastika izgleda jeftino i da interijer i nije dotjeran...mislim da grijese i da nije sve u snobovskom mahagoniju.

 

Auto vuce,leti,bez ikakvog laga,kad stisnes gas odmah kazaljka krene da se penje i luduje.

vozio sam  110km sa odprilike 80 km autoputa gdje sam je tjerao do 180 km/h,upaljenom klimom,i gumama 18 potrosila je 8 litara...prije toga sam nasuo pun rezervoar...pa sam na kraju dopunio i vidio stvarnu potrosnju.

Jedine dvije minimalne zamjerke jesu malo krute komande na volanu...nekako neergonomski postavljene te otezano vezanje pojasa zbog visokog naslanjaca za ruku....a ostalo je savrsenstvo.

 

cxcb25382.jpg
 
cxcb25380.jpg  cxcb25381.jpg
 
cxcb25383.jpg  cxcb25384.jpg
 
cxcb25385.jpg  cxcb25386.jpg

 

jedna stvar me muci,na koliko obrtaja bi trebalo voziti po gradu?jer sam dobio savjet da ispod 2000-2500 obrtaja ne bi smjelo ici jer zagushi masinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepa je, I jako dobro ocuvana!
Ako nije tajna, koliko te izasla sve ukupno? :D

Pa sve zavisi, moderni dizel motori nisu vise tako osetljivi na brojeve obrtaja, tako da slobodno mozes tu na 2500 da je saltas, slobodno I do 3000 ali tu izmedju 2500 I 3000 je optimum ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smoke:

a bilo je sta i za vidjeti...zenu sam zaboravio u kaficu,a nisam je se sjetio ni iduca 4 dana.

 

A sta reci vise???

Koji auto te klase i cene jos moze probuditi takve emocije?

Sve si rekao!!!

S moje strane Puuuuuuuno bezbriznih kilometara i ponekad se ipak seti i da imas zenu. Mada pored takve lepotice..........????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi je na koliko "osecas" da treba. Dok je hladna vozi je na nizim obrzajima a posle kako ti dusa hoce :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijena je bila 10 600 eura - 19 % poreza (2 200 e) tj. 8400 eura,plus porez kod nas  u BiH 17 % te 1% carine...ukupno 10 500 eura plus 600 e za prevoz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije malo... Ali mislim da vredi svaki evro :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...