Jump to content
FAS Goran
Sofija

Grande Punto ili Dacia Sandero?

Recommended Posts

Dobro veče dobri ljudi :)

Ja bejah ona koja je postavila ovo pitanje : Dačia ili Fiat GP? ;)

To što me ovde nije bilo,  na žalost ne znači da sam kupila auto :no .. Iščekivala sam ''gore navedenu koleginicinu kumu'' koja je trebala da doputuje iz Londona i da ponudu za Dačiu Sandero, a ja sam u medjuvremenu još malo razledala oglase za GP  pokušavajući da primenim ono što sam ovde, zahvaljujućim ljubaznim ljudima spremnim da podele svoje znanje i iskustvo, naučila.

 

Na moju žalost od Dačije najverovatnije neće biti ništa- mada interesuje me vaše mišljenje o tome. Žalost ne potiče od toga što sam baš želela Dačiju ( GP je zapravo moj prvi izbor :heart: ) nego sam jednostavno želela da ovu višemesečnu potragu za automobilom privedem kraju, zatim-ovo bi bila gotovo sigurna kupovina ( nemam o čemu da brinem prava kilometraža, prvi vlasnik, garažirano.. sve je straight!) i to bi me lišilo dodatnih i naknadnih briga, i najzad TREBA  mi auto!

Elem, za Dačiju Sandero 1.4 mpi , 2011. godište, 12.000 km, klima, garažiran, registrovan u maju, benzin - traži 7.000 e. Vaše mišljenje o ovome- ceni??

Pretpostavljam da se za ovu lovu može naći pristojan GP, ali  da to zahteva znanje,vreme i energiju...

Šta kažete..o svemu ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvali se drugarici na ponudi.

Imaš i puno povoljnijih ponuda na polovnim automobilima.

Moj predlog da juriš Bravo mada ima i par Grandea do 7000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je, u poredjenju sa ostalim modelima iz oglasa, da kazemo realna.

 

Ja bih pre vozio Grande-a pa makar i malo starijeg i sa vise kilometara. On ce sigurno vise lepih kilometara da mi pruzi nego bilo koji Sandero. A sada... tvoj novac, tvoj izbor

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ide sa bankama, koliko je max ucesce i te stvari, ali umesto toj zeni, 7000 das kao ucesce a ostatak na kredu, mali iznos, mala rata, mala kamata....

Ili dignes kredit na dve tri godine, suma koliko ti fali, plus sigurno dobijas popust za kesh prilikom kupovine novog.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glas ide takođe za novog Grande Punta, odnosno da to što imate keša date za učešće, a ostatak kredit i da uživate u novom automobilu i bezbrižnoj vožnji dugi niz godina. Ja sam tako uradio kada sam kupio Punta i prezadovoljan sam kupovinom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja tebe, ali hoću da kažem da u tom cenovnom rangu ima da bira I30, Škodu Rapid, napucanu Fiestu itd...

Sad već skoro svi daju beskamatne ili jako povoljne kredite, pogotovo sa tolikim učešćem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I30 je i onaj stari dobar a ovaj novi pogotovo:-)

Ja bi nesto radije njega nego grande punta jer je ipak mnogo noviji model a i malo veci ja mislim

Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucila, sam kupicu GP :guitar:

Odlucila sam i da to da cu ostati pri pocetnoj ideji da kupim polovan auto par godina star sa pristojnom km. Gledajuci oglase i komentare ovde na forumu za mene to znaci da je ispod 100.000 km.

Hvala svima koji su svojim savetima i predlozima uticali na oblikovanje moje odluke i naravno hvala koleginicinoj kumi koja me je svojom pre-cenom Dacije Sandero, odvratila od ideje o toj kupovini.

Znaci GP ''is back''!

E sada jos jedno pitanje, ali molim vas da odgovori budu kratki i jednostavni- imajte u vidu da sam (ipak) zena, da sam se upravo smorila citajuci 8 strana ovde na forumu o savetima pre kupovine auta ( sto je nesumnjivo bilo i korisno) i da su mi dovoljne kljucne informacije i iskustva kako bih donela odluku.

Znaci,molim vas preskocite delove o plivajucim zamajcima, da li su turbine Bosch ili Garet, da li vuce jace ili slabije do 2000 obrtaja itd.. Mislim sve su to dragocene informacije i fascinirana sam koliko ljudi dobro poznaju stvari, ali kod mene je sledeca situacija-

- auto vozim po gradu-uglavnom

- naravno povremeno more, planina, vikend..( znaci otprilike 30 % voznje na otvorenom)

- vozim dete, te stoga ne ludujem u brzoj voznji, ali zelim pristojno mocan auto ( da ne bude ono - sa klimom ne vuce ni na ravnom, a kamoli na uzbrdici..)

-i naravno kao i svi ovde zelim sto sigurniju ( sa sto manje ulaganja) i jeftiniju voznju ( tek kada kupim auto planiram da skitam :laughing:, a ne da se hvalim fino garaziranim autom,jer nemam kinte za 10 l benzina <_< )

Evo konacno dodjoh i do pitanja- GP DIZEL ili GP BENZIN ( sa uradjenim plinom ili ukoliko ga nema planiram da ga ja ugradim)????????????

''that is the question''

Molim vas, uporedna analiza u kategorijama-

1. troskovi odrzavanja ( redovni servisi-  mali-veliki)

2. troskovi popravki ( naravno okvirno...samo u kategoriji najcescih kvarova koji su specificni za dizelase, a koji za benzince)

3. TNG, ugradnja i cini mi se da postoje neki godisnji troskovi ( kontrola..necega- valjda?)

4. Potrosnja ( ali iskreno) grad-otvoreno (cena km?)

5. opsta ocena/preporuka

E hajde molim vas da mi ,neko ko ima informacije i volje,ovo napise.. Jer ste do sada, kao sto rekoh -svojim savetima i idejama,  bili divni i dragoceni :heart: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i treceg nekonstruktivnog odgovora, mislim da pojedini kupci vozila prave ogromnu dramaturgiju i filozofiju oko kupovine, kao da potpisuju ugovor o kupovini vecnog automobila koji se ne sme nikada prodati. da nam se sofija ne uvredi, ali daleko od toga da je ona jedina, evo totti je npr susta suprotnost, on to ko iz rukava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. troskovi odrzavanja ( redovni servisi-  mali-veliki)

 

Jeftiniji je benzinac.

 

2. troskovi popravki ( naravno okvirno...samo u kategoriji najcescih kvarova koji su specificni za dizelase, a koji za benzince)

Manje više isti odgovor kao za prvo pitanje.

Neke kvarove koji mogu pogoditi dizel kod benzinca je nemoguće jer on nema npr. turbinu, nema gooomilu creva koja krenu da pucaju pa gubiš snagu i sl...faktički kod benzinca se sve na kraju svede da imaš dobre svećice, bobine...i upaliće. Ali, benzinac je skuplji u troškovima goriva.

 

3. TNG, ugradnja i cini mi se da postoje neki godisnji troskovi ( kontrola..necega- valjda?)

 

Platiš ugradnju par stotina evra, i onda (koliko znam) atest ide jednom u 5 godina, ne svake godine. Odgovoriće bolje ljudi koji imaju TNG na svojim autombilima.

 

4. Potrosnja ( ali iskreno) grad-otvoreno (cena km?)

 

Dizel je ekonomičniji. Ali, samo ako porediš benzinac bez ugrađenog plina. Benzinac sa plinom je već druga stvar.

 

5. opsta ocena/preporuka

 

Kao i prilikom kupovine svakog polovnjaka, kupuješ onaj koji nađeš u boljem stanju. Ne zalećeš se, ima ih u ponudi dosta, pregledaš u servisu pre kupovine da znaš na čemu si i onda kreće cenkanje (na osnovu onoga što se u servisu pokaže kao ulaganja koja će te čekati ako kupiš taj auto, neka ulaganja će biti možda potrebna odmah, neka na srednji rok, neka možda tek sledeće godine, npr. gume ili sl...tako da na osnovu svega toga gledaš koliko možeš da oboriš cenu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 7000e se moze naci ODLICAN GP samo treba biti jaaaako strpljiv! Kao sto sam vec nekoliko puta rekao auto sam konacno kupio nakon 6 meseci potrage za bilo cim samo da je dobro, odnosno da se preciznije izrazim gotovo novo i to sam i nasao. :thumbup:

Benzin ili dizel? Kao sto kolege rekose otvaramo pandorinu kutiju a ja bih opet dodao ono iz mog potpisa "sve ono cega nema ne moze se ni pokvariti!"

 

Ali... Bio sam zakleti pobornik benzinaca. Racunao sam sigurno cu lakse naci nesto sa malom kilimetrazom i u savrsenom stanju ali nakon duge potrage nasao sam dizela i? Nisam zazalio i moj sledeci auto ce opet biti sa dizel motorom!

Neso lepo kaze "Kao i prilikom kupovine svakog polovnjaka, kupuješ onaj koji nađeš u boljem stanju. Ne zalećeš se..." i sa tim se apsolutno slazem samo bih dodao za gore pomenutu cifru moze da se nadje auto BEZ ulaganja!

Moj je od ulaganja trazio jedino patosnice koje nisam kupio nego sam ih izvadio iz starog auta i redovan servis na 40 000Km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda jeste Pandorina kutija za znalce.. za mene je jedostavno pitanje..

Hvala Nesi i Zvezdi na konkretnim odgovorima. :unworthy: To i ocekujem.

Iskeno,nekako se izgubila inf o tome koliko sam love planirala za auto.. tokom ovog chatovanja..iskreno nisam planirala da dam 7000 za auto. 7000 je trazila gdja za Daciu Sandero, tako da je nekako ostala ta inf kao aktuelna.

Ja bih najradije 5.500,do max 6000..i cini mi se da uz strpljenje i vasu svesrdnu pomoc to moze da se izvede!

 Hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja varijanta i najekonomičnija GP 1.3 MJ. Ili možda kao što smo mi uzeli Fiestu 1,4 TDCi http://fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54772-zver-za-kofere/page-20 . Veoma mali potršač, pouzdan i sasvim korektan auto.

Što se tiče benzinca 1,2 kod GP komšinica ga vozi na TNG (polu fabrički) i kuka kako jedva ide na benzin a na plin tek lenj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimaj sta nadjes bolje, ali bi po meni tu lepo legao jedan 1.4 tjet. Inace nisam znao da su toliko mnogo pale cene Grande puntu, jer danas videh jedan u Kg-u 2005 godiste, troje vrata za 2900 evra na ime kupca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto kao Dusan, koji nadjes u boljem stanju kupuj.

 

Dobro bi bilo da probas i jedno i drugo da osetis kakvi su u voznji iz vise razloga...

 

Ja bih verovatno prevagnuo na stranu dizela iz razloga redovnog godisnjeg povecanja cene tng-a (pred zimu a na prolece ostaje ta cena) i smanjenja prostora vec (relativno) malog auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. troskovi odrzavanja ( redovni servisi- mali-veliki)

Jeftiniji je benzinac.

2. troskovi popravki ( naravno okvirno...samo u kategoriji najcescih kvarova koji su specificni za dizelase, a koji za benzince)

Manje više isti odgovor kao za prvo pitanje.

Neke kvarove koji mogu pogoditi dizel kod benzinca je nemoguće jer on nema npr. turbinu, nema gooomilu creva koja krenu da pucaju pa gubiš snagu i sl...faktički kod benzinca se sve na kraju svede da imaš dobre svećice, bobine...i upaliće. Ali, benzinac je skuplji u troškovima goriva.

3. TNG, ugradnja i cini mi se da postoje neki godisnji troskovi ( kontrola..necega- valjda?)

Platiš ugradnju par stotina evra, i onda (koliko znam) atest ide jednom u 5 godina, ne svake godine. Odgovoriće bolje ljudi koji imaju TNG na svojim autombilima.

4. Potrosnja ( ali iskreno) grad-otvoreno (cena km?)

Dizel je ekonomičniji. Ali, samo ako porediš benzinac bez ugrađenog plina. Benzinac sa plinom je već druga stvar.

5. opsta ocena/preporuka

Kao i prilikom kupovine svakog polovnjaka, kupuješ onaj koji nađeš u boljem stanju. Ne zalećeš se, ima ih u ponudi dosta, pregledaš u servisu pre kupovine da znaš na čemu si i onda kreće cenkanje (na osnovu onoga što se u servisu pokaže kao ulaganja koja će te čekati ako kupiš taj auto, neka ulaganja će biti možda potrebna odmah, neka na srednji rok, neka možda tek sledeće godine, npr. gume ili sl...tako da na osnovu svega toga gledaš koliko možeš da oboriš cenu).
Sve si lepo rekao. Jedino što bih dodao je da se nikako ne kupuje polovan benzinac sa ugradjenim plinom je mu je vrlo verovatno duša izvadjena.

Za Op:

Benzinci prelaze manje od dizelaša bez generalnog sredjivanja motora. Ljudi koji ugradjuju plin (jedan sam od tih) stavljaju ekonomičnost ispred užitka. Znači više kilometara naspram manje kilometara sa užitkom ali skupljih.

Sa druge strane, ja kupujem nove automobile uvek i posle ostaju u porodici jer nisu uništeni. To nije redovna situacija na oglasima. Kao što neša reče, ako se odlučiš za benzinca, računaj na trošak ugradnje gasa.

Po mom mišljenju treba kupovati benzinca sa manjom kilometražom. Rekao bih do 60.000 km i tri, četiri godine. Ako je gas već ugradjen, mala je verovatnoća da te neće čekati dodatno neplanirano ulaganje.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...