Jump to content
FAS Goran
Sofija

Grande Punto ili Dacia Sandero?

Recommended Posts

Ma ići će i Sandero samo uz redovno održavanje... Ali kome su bitne neke stvari (a meni recimo jesu), odmah na prvi pogled vidi zašto je toliko jeftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima koji su se uključili u komentarisanje, sugerisanje, navijanje..

:)

puno mi pomaže sve što ovde pročitam...

Iako samo ''mesto''- forum Fait Lancia.. implicira da su ovde uglavnom fanovi Fiata...najkorisnijim doživljavam postove koji se bave činjenicama, konkretnim poredjenjem dva automobila,a ne samo ja '' više volim'' ovaj..( naprimer komentrari o kvalitetu limarije, plastike,prednja linija..zadnja linija..)

Iskreno verujem da ću, Bože zdravlja i pameti, ovom kupovinom automobila biti mirna bar...6-7-8-9... godina..osim ukoliko me ne strefi neko čudo u vidu 7-ce na lotou..a onda me neće brinuti ni zadnja li prednja linija...onda ću se već nekako snaći pri izboru :p .. Da citiram, jednog od forumaša..''Žena može da bude i sa sela, al auto mora da je iz Nemačku'' :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kaže da više brinemo šta ćemo da vozimo, nego koga u kuću dovodimo.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima koji su se uključili u komentarisanje, sugerisanje, navijanje..

:)

puno mi pomaže sve što ovde pročitam...

Iako samo ''mesto''- forum Fait Lancia.. implicira da su ovde uglavnom fanovi Fiata...najkorisnijim doživljavam postove koji se bave činjenicama, konkretnim poredjenjem dva automobila,a ne samo ja '' više volim'' ovaj..( naprimer komentrari o kvalitetu limarije, plastike,prednja linija..zadnja linija..)

Iskreno verujem da ću, Bože zdravlja i pameti, ovom kupovinom automobila biti mirna bar...6-7-8-9... godina..osim ukoliko me ne strefi neko čudo u vidu 7-ce na lotou..a onda me neće brinuti ni zadnja li prednja linija...onda ću se već nekako snaći pri izboru :p .. Da citiram, jednog od forumaša..''Žena može da bude i sa sela, al auto mora da je iz Nemačku'' :lol:

 

Ja nisam fan Fiata tacnije nisam fan ni jedne marke automobila, fan sam novog i tehnicki ispravnog automobila kojieg cu voziti bez problema nekoliko godina sa sto jeftinijim kilometrom bez ikakvih daljih ulaganja sem redovnih zamena po servisnoj knjizici ;) Inace reno je podigao subvenciju sa 3000 eura na 8000 eura bezkamatnog kredita "Reno finansira" sto je mislim jedini proizvodjac koji to radi, a nije mala stvar ako kupujes kola na rate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sofija

Iako su ljudi ovde veoma tolerantni i mogu reci realniji nego na drugim forumima kada su u pitanju njihovi automobili, ipak se ti registruj i na forumu za Daciju, postavi isto pitanje, pa ukrsti odgovore pre konacne odluke. ;)

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je cena ostala ista pre i posle podizanja "subvencije", osnosno pre i posle uvođenja iste?

Prosle godine je moj brat od rodjenog strica kupio kupio bas pomenuti Sandero, automobil je kosta 7700 eura dao je 4700 u kesu, a 3000e je dobio bezkamatno na 36 meseci, tako je isto uradio i moj kolega sa posla 2010 kupio na sajmu klia 3 dao kes i 3000e dobio bezkamatno.

E sad ove godine su podigli subvenciju na 8000 e ali je i dalje vremenski period ostao 3 godine, trebalo bi da je isto kao i sa starim uslovima nema razloga da nesto menjaju mada treba ih zvati i proveriti. Ne znam da liFiat i dalje daje subvencije tacnije drzava i to treba proveriti nije bas bezkamatno kao kod renoa ali je kamata minimalna a duzi rok otplate.

Ja sam se lomio izmedju Punta 1.3 mjtd i Sandera stepwey 1.5 dci isao sam u GP autoshop jedno 4 puta i na kraju prelomio za punta jer je mnogo povoljnija tada bila kupovina punta.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo ili ja ne pazim na času, da li je cena auta ostala ista ili se malo povećala posle uvođenja beskamatnog kredita i da li se povećala sad kad su beskamatni deo povećali sa 3 na 8 hiljada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Dok ne sednem u jedan Sandero i ne pretresem i ne zagledam u svaki cosak, ne znam sta da mislim. Mada ne mogu da se otrgnem vec poznatom dozivljaju da je u pitanju samo jeftina sminka.

 

 

Juce sam imao priliku da probam nov novcijat Dacia Sandero, presao 530km, ali sam u tom istom automobilu sedeo i kada je imao samo 119km. Dakle Dacia Sandero Ambiance paket opreme (cini mi se), motor 1.2 16v, 75 hp sa fabrickim TNG-om. Ono sto sam video od opreme je sledece, Klima, 2x Air bag, Servo, 2x Podizaci prozora (po meni ono ruznije resenje sa prekidacima na istrument tabli, Fiat je takvo resenje imao na Puntu mk2a, a taj auto je 99 godiste, realno je Fiat toliko i ispred Dacie, u svakom pogledu, 15-ak godina), code kljuc, ovaj primerak nije imao daljinsko zakljucavanje ali je centralnu bravu imao...i tako da ne nabrajam sta ima. Video sam da nema muziku (CD ili radio ili bilo sta drugo), da nema maglenke, da nema patosnice - vec samo tepih pa neka vlasnik uzme patosnice, da nema ama bas nikakvu zvucnu izolaciju na unutrasnjoj strani haube pa covek ima osecaj kao da mu se motor nalazi u unutrasnjosti kabinskog prostora, sve plastike u enterijeru su kilave, lose, slabe, uvijaju se, zvece sada na manje od 1000km predjenih, zavrsna obrada nikakva ali bas nikakva, limarija sva zveci - vrata kao da imaju 300 grama lima, motor nikakav utisak nije ostavio, mlak, kilav....jenom recju ja takav auto ne bih kupio ni nov a ni polovan.....s*anje cisto od kola!

 

Pa to ti je normalno kod novih kola zato i postoje razni paketi opreme sa razlicitim cenama i sta sve buduci vlasnik hoce da doplati da ima od opreme na svom automobilu, i ja sam kupio auto bez muzike patosnica, lajsni na vratima, daljinskog zakljucavanja... pa sam sve to posle dokupljivao. Mislim da velika vecina benzinaca raznih proizvodjaca nema onaj tapacir na haubi ta izolacija ide na dizel motor, Fiat ne daje ni suspleh a da ga dokupis cena 8500 din. Moj brat od strica je kupio prosle godine novog sandera lepo izgleda covek je preadovoljan nema sta novi dizajn u odnosu na punta kome linija datira jos od 2005. Ja bih ipak mozda pre uzeo Grande punta cisto iz neke sujete prema Daciji, imam poznanika koji je kupio novog stepwaya sa 1.5 dci motorom i u odnosu na punta 1.3 mjtd nije uopste mali potrosac.

 

 

Ja sam na Puntu 1.2.16v imao tapacir sa unutrasnje strane haube, auto je bio 2001godiste, no to sad nije bitno.

 

Po meni Sandero se prodaje kao napola zavrsen auto, zavrsna obrada ne nikakva, sve skripi (plastike) i uvija se a auto nov ili se mozda i kvalitetniji enterijer doplacuje? Kupis Daciju, vozis Daciju a odrzavas Renoa. Ako neko hoce da vozi Reno neka ga kupi i gotova stvar.

Da ne duzim vise, nema smisla. Moj glas ide za GP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle znam da li su automobili poskupeli. Cena auta za kes je tolika da lije isla gore ne znam. Akcija reno finansira postoji 5-6 godina u nazad davali su pozajmice do 3000e bezkamatno na 36 meseci.

Rekao sam ti da je moj brat kupio prosle godine sandera koliko je bio za kes isto toliko ga izlazi i sa njihovom bezkamatnom pozajmicom 3000 eura je uzeo na njihov bezkamatni kredit.

 

E sad procitah na njihovom sajtu da su podigli limit na 5000e

http://www.renosava.com/page.aspx?id=6

 

A izgleda da je samo za megana 8000e bezkamatna pozajmica

http://www.renosava.com/Default.aspx

 

To je ono sto ja znam za sve dodatne informacije treba pitati njih a ne mene.

 

Ja sam na Puntu 1.2.16v imao tapacir sa unutrasnje strane haube, auto je bio 2001godiste, no to sad nije bitno.

 

Da li si ti licno kupio tog punta novog u salonu? to je vrlo bitna stvar jer poznajem vlasnike Punta na benzin koji su naknadno ubacivali te tapacire kupovali po otpadima. Imam kucnog prijatelja koji ima Punta upravo taj 1,2 16V kupio ga novog u delti i nema taj tapacir.

Moze negde da napise i budici vlasnik mojih kola kako njegov punto klasik ima lajsne na vratima a drugi nemaju, pa naravno da ima kad sam dao novac naknadno da stave lajsne. Bar ono sto sam naveo a kupljeno je u srbiji novo sve se dokupljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te pitam iz tog razloga sto sam primetio da je ljudima taj beskamatni kredit najvazniji pri izboru automobila, a on nije besplatan, tj uracunat je u cenu auta.

 

10.000 evra beskamatnog kredita kosta oko 800 evra. Tih 800 evra (ili koliko vec daju bez kamate) nije poklonjeno vec je uracunato u cenu auta (samo u retkim slucajevima se i banka odlucuje da "podeli" taj trosak sa uvoznikom).

 

E sad, to sto je ljudima lakse da prihvate beskamatni kredit u odnosu na nizu cenu auta (iako im dodje na isto) je vec za analizu marketing strucnjaka ili psihologa.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.000 evra beskamatnog kredita kosta oko 800 evra.

Čak i malo više, ako pričamo o periodu na tri godine :thumbsup:

Na pet godina se skoro duplira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan savet za Sofiju (i za sve koji kupuju novo). Za koji god model da se odlucis, raspitaj se pre kupovine, svaka auto kuca koja se bavi prodajom, ima mesecni "plan" ili target koji treba da ostvari, pa ako odes na pocetku meseca cene ce biti vece, za isti taj model na kraju meseca (ili obracunskog perioda) mozes da izdvojis mnogo manje novaca. Znam za primer kada je jedan hjundai u Nisu prodat sa 13 eura zarade za tu kucu, ali im je bio bitan broj prodatih automobila, tako da im je tih 13 eura donelo onaj mesecni bonus. Dobar plan bi bio da imas nekog poznatog u odredjenoj prodavnoci pa da te izvestava o lageru, stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te pitam iz tog razloga sto sam primetio da je ljudima taj beskamatni kredit najvazniji pri izboru automobila, a on nije besplatan, tj uracunat je u cenu auta.

 

10.000 evra beskamatnog kredita kosta oko 800 evra. Tih 800 evra (ili koliko vec daju bez kamate) nije poklonjeno vec je uracunato u cenu auta (samo u retkim slucajevima se i banka odlucuje da "podeli" taj trosak sa uvoznikom).

 

E sad, to sto je ljudima lakse da prihvate beskamatni kredit u odnosu na nizu cenu auta (iako im dodje na isto) je vec za analizu marketing strucnjaka ili psihologa.  :)

Ja koliko znam da reno ne daje pozajmicu od 10000e i nisam je nigde napisao. Lepo sam napisao da je moj brat dobio 3000e pozajmice od renoa beskamatno, a ti si tu cifru utrostrucio, cena auta za kes i na njihov manji deo pozajmice je bila popuno ista tako je bilo prosle godine, za nove uslove sam rekao da ne znam.

Sutra cu bas da zivem Reno savu i da pitam koliko kosta sandero za kes, a koliko kad dam 4000e u kesu i ostatak sa tom njihovom beskamatnom pozajmicom. Dobices informaciju iz prve ruke da vise ne nabadamo bez veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 .. Da citiram, jednog od forumaša..''Žena može da bude i sa sela, al auto mora da je iz Nemačku'' :lol:

 

Hahahahahaha bravo koleginice odakle vam samo to,gde ste to videli da pise :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda iz Italije? I posle je forum kao pristrasan  :laughing:

 

Inače, setih se da spomenem one prve Dacie koje su se pojavile kod nas, 1.4 75ks i gepek 510l ako me pamćenje dobro služi. Seo ja jednom u taksi pre sigurno 5-6 godina i ono Logan, prešao manje od 100 000km na plin. Ja takav krš nakon toga nisam video. Takstista se otima sa volanom da ne izginemo, nikako da navuče 90km/h, vrata škripe kao da duhove ima, a još i zalavljuju, sva plastika istopljena kao na Stilićima za 1500e...gore ne može biti. 
 

E sad seo sam pre 3-4 meseca u novi model i prijatno se iznenadio. Deluje mi dosta pristojnije, bez ofucanih sedišta i nekako ulađenije. Mada dok ne vidim neki sa 200 000km u iole normalnom stanju nemam poverenja u njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Dacia Sandero 'stepway' juce sam bas kupio taj auto srebrni sa alu felnicama,1.5dci motor pravi mali gradski auto moze se naci za pristojne pare,naravno godiste da bude bar 2008 9 10 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Privatno vozim GP 1.3 Multijet, a na poslu Stepwaya 1.5 dCi 70. GP je puno bolje uradjen, kvalitet materijala, sjedista, izolacija, sve je to ozbiljnije uradjeno. Stepway bolje ubrzava i ima malo vise prostora pozadi. Potrosnja je manje vise ista, dCi potrosi decilitar-2 vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kaže da više brinemo šta ćemo da vozimo, nego koga u kuću dovodimo.  :thumbdown:

 

Kolega to je shala u kojoj ima i istine,ako je doslo vreme da vise ne smemo ni da se salimo onda cu obrisati sve pa i profil ako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sh@rance, ja sam samo naveo primer a poenta je da beskamatni kredit kosta nebitno da li je 3, 5 ili 10 hiljada.

Evo sad sam zvao Reno salon. Cena automobila za kes i sa njihovom mikro pozajmicom je potpuno ista, nema troskova obrade pozajmice i nema kamate i bilo kakvih dodatnih troskova, auto kad otplatis izadje kao da si dao kes. Mikro pozajmica beskamatna do 3000 eura daju za sandera, a mikro pozajmica do 5000e je za stepwey i dustera uslovi su isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto?

Za nase uslove i kratere na putevima meni je Stepway i vise nego dobar izbor.

Malo smo se mi svi razmazili (ceo svet!)  Pre 20 godina auto sa 100Ks je bio sportas a danas za motor od 70Ks kazu da jedva pokrece auto, Auto ima malo mesta pozadi? Dan danas se u Yugo natrpa 5 ljudi i ode na more....

Dacija je naspram onoga sto smo svi vozili pre 10-20 godina svemirski brod! (nazalost mnogi se jos uvek moraju voziti u autima starim 30 godina)

 

Iskreno da kazem meni je Stepway dosta primamljiva ponuda! Naravno cim se sedne u njega zamirise jeftinoca , cim se nesto dodirne isto tako, ali on kosta koliko i vredi! Kome se to ne svidja izbor je ogroman ali za cifru od dve Dacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...