Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Po ceni od 11.940 evra sa PDV-om, može se kupiti Fiat Bravo 1.4 Dynamic. Ono što je, osim cene, naročito zanimljivo, jeste da se do ovog automobila može doći na kredit po istim uslovima koji važe za popularni Fiat 500L. Reč je o šestogodišnjem kreditu, uz učešće od 30 odsto i kamatu od svega 1.99 odsto.

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37713-fiat-nuova-bravo/page-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja glasam za kupovinu auta starog 2-3 godine. To je praktično novo, tek razrađeno, najčešće po ceni od oko 50% - 60% novog. Svi znaju da auto u prvoj godini gubi bar 30% vrednosti, a u drugoj još oko 20%. Zašto ? Zato što je novo - novo ! Kao devica, virgo in tacta.

Moj savet je pogledati ponudu polovnih automobila u zvaničnim auto-kućama zastupnika. Tu su naravno samo sveži polovnjaci, sa poznatom vlasničkom istorijom i istorijom održavanja

 

Moj prijatelj je pre par godina kupio Pežoa 308 sa mnoooogo opreme za 10.000, star manje od dve godina, prešao 36.000 km, a kao nov je koštao preko 18.000 €. Dakle, ušteda od oko 8.000 € za godinu i po dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam jedini izuzetak, ali ja ih uglavnom vozim pazljivije nego svoj auto...

 

Apropo teme, svako ima svoju racunicu, svaki slucaj ima svoje prednosti i mane... Evo kao pandan onom novom fenu :) koji je Dante postavio par postova iznad, npr. za 60-70% posto NJEGOVE cene moze da se uzme full auto (2.0 MultiJet Emotion, 165 KS, navi...) star malo jace od 2 godine. Koji je kostao ko zna koliko kao nov, evo cenjeni kolega je postavljao link na drugoj temi:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne znam da li sam jedini izuzetak, ali ja ih uglavnom vozim pazljivije nego svoj auto...

Nisi... Ja sam takodje sve svoje službene pazio i mazio više nego svoj  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ceni od 11.940 evra sa PDV-om, može se kupiti Fiat Bravo 1.4 Dynamic. 

 

Sve je to lepo dok se ne sedne u njega i skonta da je motor u njemu minimum snage koja je potrebna za pokretanje tog auta.

Kao i 1.4 za 500L, kilav.

Na sajtu nisam našao, ima li neki jači benc motor u ponudi za njega?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo dok se ne sedne u njega i skonta da je motor u njemu minimum snage koja je potrebna za pokretanje tog auta.

Kao i 1.4 za 500L, kilav.

Pa zato sam i rekao da je fen u pitanju :) , ne kosta dzaba toliko koliko kosta.

Salu na stranu, pored tih atmosferaca od 90 KS u njega su isli i jaci T-Jet i MultiAir motori. Takodje 1.4, ali ovde nisu nikad zaziveli, tako da nisam u toku sa cenama. Znam da je 1.6 dizelas u OK opremi od 16 500 EUR pa navise kod ovlascenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sad, to je vec preterivanje u kvalifikacijama, novo je ipak novo... Kod svih vendora su na takvim promocijama uglavnom benzinci od 80-90 KS sa "dovoljnom" opremom. Kao i u ovom slucaju.

Koji odgovaraju manje zahtevnim (da ne kazem nezahtevnim) vozacima pogotovo po pitanju motorizacije, a koji opet zele da imaju nov auto. Postujem svaciju odluku (kao sto i meni takvi drugari kazu da sam zaludjenik posto volim snazne dizele). A i svaka roba ima svoga kupca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je već pomenuta Škoda Oktavija, kakav je Superb? Cena jeste veća, ali koliko vidim i dosta veći auto, veći prtljažni prostor! A ako već jurim skinut sa lizinga ili slično, onda bi se on odlično uklopio u Budžet...

 

Sviđa mi se Skoda Superb 2,0 TDI CR DPF 103kW/140 ks 6G u Ambition opremi... 22.104€ je cena nove, ali nadam se, da će naići neka polovna, ne mnogo matora...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima takvu i redovno se kida već 150 000km bez problema. Mada kada mi kaže neku cifru iz ovlašćenog servisa pomislim da za te pare mogu motor ili turbo da zamenim kod sebe  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Superb-a mudro zboriš.

Ogroman prostor, vrhunski enterijer a prtljažnik da može komotno u njega da se prespava.

Ovu sam isprobavao.

https://www.polovniautomobili.com/oglas4449247/skoda_superb_kupljen_nov_u_srbiji/

 

DSC_0514.jpg DSC_0515.jpg superb.jpg 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Lineu u dynamic paketu 1.3 jtd ili 1,4 16v tb i Bog da te vidi. Navataj nekog polovnjaka (vraćenog staro za novo-kao ja :D ) i dobiješ veliki auto, sa ogromnim gepekom, za male parice... Ajde bre, treba nam još crtica ovde na forumu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, ali staru 2 godine i u pola cene, dok  skupo platiti novu nema previse smisla.

....Nisam video.  Tvoja je staro za novo, pametan izbor!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još kada bi bila neka 1.6..ali to videh samo jednom kod nas na oglasima i to na cela 2 dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan auto je usao u izbor:

 

Kia Ceed SportWagon 1,6 CRDI

 

cxcb17005.jpg

 

Sta mislite o njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gile , gde ga nađe. Bio jedan kod mene na parkingu (dok nije osvanuo na ciglama) i mogu da kažem izgleda fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan auto je usao u izbor:

 

Kia Ceed SportWagon 1,6 CRDI

 

Mislim da još uvek kupovina ovih automobila (kao novih) u Srbiji nije optimalna. Raspitaj se za cene održavanja i uporedi sa konkurencijom u klasi. Vrlo lako može da bude:

- najskuplji za održavanje.

- najveći pad vrednosti prilikom prodaje kao polovnjaka.

 

Samim tim, po ova dva osnova izbija iz džepa više para nego konkurencija.

Možda bi to i bilo prihvatljivo kad bi koštao osetno jeftinije od konkurencije, ili koštao isto ili čak i malo skuplje, ali zato pružao za stepenik ili dva više od konkurencije. Ali, oni to ne rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...