Jump to content
FAS Goran
ata

Fiat 500L - lampica (zujalica) za pojas

Recommended Posts

Alarm za nevezivanje pojasa prestaje da radi posle oko 1000m voznje. Danas me je mrzelo da se vezujem (po putu koji nije zvanican, ako mogu tako da se odrazim...), reko - dok se vezem vec sam stigao - nema ostalih vozila, o policiji i da ne pricam... kad ono - prestade. 

 

Pa sad, koga ne mrzi da mu alarm pisti minut-dva, moze i bez pojasa... ;):whistle:

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cu da probam ovo sa pojasom.
City... mudro zboris momce, mozda je i do zimskih guma.
Koji li je mail za neki internacional customer care - i meni se cini da je prepiska sa nasim pajserima uzaludna (ocu da ih priupitam za ono check engine i par tezih paljena auta jutru i neparvilnog rada motora - ali mi se nije upalio check engine)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oko pojasa nije vezano za kilometrazu, vec za vreme. Mislim da pisti 180 sekundi. Tako mi je bilo i na kromi dok nisam ugasio. Mada ako je ata vozio svoju cuvenu stedljivu voznju, mozda mu je trbalo tih tri minuta da predje kilometar. ;)  To je moj prosek kad vozim biciklu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad imam zujalicu počeo sam da se vezujem. U suštini ona me je naterala da shvatim da je sve što sam ranije mislio o pojasu bilo predrasuda i zato je neću gasiti iako mogu i imam gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok za vezivanje, treba se vezivati. Ali do prodavnice i slicno bas nervira.

Ja se stalno vezujem ali za te kratke relacije stvarno smara.

Podeli sa nama kako i gde se moze legitimno ugasiti zujalica za vreme garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te. Mene je nerviralo ne samo do prodavnice nego uvek. Sada sam se navikao i sama ruka kreće. Desi mi se da se vežem u garaži iako moram da izađem iz auta da zatvorim kapiju. Toio je postalo nesvesno.

 

Koliko ja znam zujalica se gasi preko dijagnostike tako bi trebalo da može da se odradi u svakom servisu. Ne verujem da bi pravili problem u ovl servisu zbog toga jer to nije popravka. Kad je reč o garanciji, teorijski posmatrano, potrebno je da dođe do kvara koji je uzrokovan nestručnim radom ili je u vezi sa tim radom da bi garancija bila poništena. Pri tom garancija može da bude poništena samo parcijalno za deo/sklop koji je trpeo popravku, a ne na ceo auto.

 

Npr na poništenje garancije bi mogao da utiče vulkanizer koji je pretegao šraf pa je on pukao i ostao u glavčini. Primer je banalan, al shvataš poentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze da se ugasi, ali rasumem da nece to da urade u ovlascenom servisu, i to je ok. Da se izvinim ati, bio je u pravu, zujalica se gasi posle predjenih 1000m, malo pre proverio :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ugasili zujalicu u ovlastenom servisu.Ugradjivali su Meta alarm pa sam ih zamolio da ugase i zujalicu za pojas.Rekli su da nema nikakvih problema i ugasili je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze da se ugasi, ali rasumem da nece to da urade u ovlascenom servisu, i to je ok. Da se izvinim ati, bio je u pravu, zujalica se gasi posle predjenih 1000m, malo pre proverio :thumbsup:

Meni su ugasili zujalicu u ovlastenom servisu.Ugradjivali su Meta alarm pa sam ih zamolio da ugase i zujalicu za pojas.Rekli su da nema nikakvih problema i ugasili je.

Meni to pisti 90 sekundi, merio jer sam par puta stajao na cemaforu u toku pistanja tako da sam jednom merio. Kakav je to Meta alarm?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meta je ok.Fabricki alarm (can bus).Sve radi preko orginalnog preklopivog kljuca.Ima dosta opcija tj. podesavanja.Jedina mana po meni je sto nema i zvucnu signalizaciju prilikom otkljucavanja/zakljucavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sam ja hteo na moj. Fabricki za mene je 130€.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to rešio sa onim plastičnim zezalicama koje izgledaju kao kopča pojasa, mislim da je 2 kom bilo oko 200 dinara na buvljaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Da se izvinim ati, bio je u pravu, zujalica se gasi posle predjenih 1000m, malo pre proverio :thumbsup:

 

Izvinjenje prihvaceno!  :popo:

 

Mada, nikako da shvatite da ne objavljujem bilo sta bez dokaza.  :no  :whistle: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
(iz uputstva)

 

SISTEM SBR  (Podsetnik za vezivanje pojaseva)
 

...Ciklus  zvučnog  signala  za  prednja  sedišta  (neprekidan zvučni signal u trajnju od 6 sekundi praćen isprekidanim zujanjem u trajanju 90 sekundi)...

 
... obratite se Fiatovom dileru ukoliko želite da vam trajno deaktivira sistem SBR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ugasili zujalicu u ovlastenom servisu.Ugradjivali su Meta alarm pa sam ih zamolio da ugase i zujalicu za pojas.Rekli su da nema nikakvih problema i ugasili je.

Da li ti lampica za pojas i dalje svetli ili je i ona deaktivirana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu. Ne znam stvarno kako je za 500L, ali za Stila zavisno od tržišta negde ne može da se iskjluči pištanje. Ukoliko na tvom može stvarno je lak posao odraditi to.

Inače, iritira i moj baš mnogo kada zapišti dok ga uparkiram pa se vezujem da bih prešao bukvalno 4m, ali ne žalim se jer opomene nekad kada se baš ne bih setio da se vežem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto je pistanje uzasno glasno a krene da pisti i kad se suvozac nije vezao ili jos gore kad se odveze u toku voznje (desilo mi se par puta). Toliko mi smeta da moram da stanem/usporim dok se suvozac ne veze, bojim se da moze to pistanje da mi napravi vecu stetu nego korist. Zato cu traziti u servisu da mi bar utisaju na neku razumnu meru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto je pistanje uzasno glasno a krene da pisti i kad se suvozac nije vezao ili jos gore kad se odveze u toku voznje (desilo mi se par puta). Toliko mi smeta da moram da stanem/usporim dok se suvozac ne veze,..

 

ne moraš da čekaš da se veže, možeš da prekineš pištanje pritiskom na dugme SET (ako sam dobro razumeo ovo što piše u uputstvu).

 

cxcb14007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...