Jump to content
FAS Goran
MaverickY10

Remont pumpe visokog pritiska? / Reparacija Bosch pumpe

Recommended Posts

TDCI i DTI pumpe nisu ni fizicki ni tehnicki slicne. Jedino sto im je mozda zajednicko da mogu da ih ostete cesti nestanci goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok..ok...vp30 od tddi i vp44 od dti su skoro iste od tdci je drugacija.....;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se frljate modelima pumpi,drugar je na*ebao sa pumpom na Zaphiri 2.0 Dti 2003god.,jer nije mogao da čeka Žeravicu 20-ak dana. Išao je u neki Bosh servis u Barajevu,odrali su ga,s*ebali elektroniku,naplatili 300eur, a na kraju je menjao i pumpu i kompjuter i imobilajzer,što ga je koštalo još 300 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remont dizni u kg-u ide od 30 do 150 evra po komadu u zavisnosti u kakvom su stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa se ne zupci po reperima i sve jedno je kako stoji remenica od CR pumpe, ali naravno da zupcasti ide preko pumpe (reper moze biti bilo gde jer je to Common Rail pumpa a ne BOSCH kao na VW golfu 2 gde je bitno i kako je pumpa postavljena zbog paljenja)

 

Elem da zakljucim onim koji ne znaju ili nisu do sad naučili : Postoji reper na njoj (remenici CR pumpe) ali nema vaznosti za zupčenje, jer ona samo poravi visoki pritisak i gorivo pod pritiskom salje u magistralu goriva iz koje posle idu cevi ka diznama koje otvara i zatvara komp.  :smoke:

Sto se tiče alata za zupcenje .Naravno da za svaki motor postoji ali nisu SVI MAJSTORI ISTI. Tako se neki od nas i razlikuju od laika ili polupriučenih majstora pa ne koriste profi alat uvek i pri svakom poslu.

:pc:

 

Adresa za gumice CR Pumpe:

Banatski Soko d.o.o. Janka Veselinovića 1 21000 Novi Sad Tel: 021/4774-188 Tel: 021/4774-196 Mob: 069/2052-700 Mob: 063/508-522 Fax: 021/511-001 e-mail: office@banatskisoko.com

Mora da se razupči da bi se skinula, tako mi bar reče Goran.

 

Sretene - Pročitaj post od Gorana 

 

I kako se pokazao taj repair kit sa gumicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam se odlucio da to bosista uradi, jer moze i da testira pumpu na stolu za 55e. Malo se zakomplikovalo jer je jedan bosista zeznuo nesto oko jednog elementa na pumpi pa sam morao da nosim pumpu kod drugog koji je to detaljno sredio i testirao pumpu. A zanimljiva informacija je da su mi svi za skidanje pumpe trazili od 50e pa na gore. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.12.2014. at 10:05 AM, mladenke said:

Ipak sam se odlucio da to bosista uradi, jer moze i da testira pumpu na stolu za 55e. Malo se zakomplikovalo jer je jedan bosista zeznuo nesto oko jednog elementa na pumpi pa sam morao da nosim pumpu kod drugog koji je to detaljno sredio i testirao pumpu. A zanimljiva informacija je da su mi svi za skidanje pumpe trazili od 50e pa na gore. ;)

 

On 14.12.2014. at 10:22 PM, Jastrebov said:

Do sad nema problema a ni reklamacije.

Molio bih neke detalje i iskustva u vezi dihtovanja, pošto planiram da svoju uradim sam. Biće i neka

slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakav problem da gumice promenis sam, problem je sto ne mozes da je testiras posle toga. Klipovi u pumpi, gumice i sve ostalo imaju svoje leziste, mikronsko ali su se usred rada stvorili. Ne vratis li sve na svoje mesto kako treba klip nece stvarati pritisak kakav treba i eto belaja. A da bi znao da li si sve vratio kako treba na svoje "urezano" mesto mozes samo na stolu, ili da je namontiras nazad na auto i proveris na dijagnostici. Ali ako nisi eto ponovnog skidanja i gubljenja vremena. Za skidanje ti treba nekih 1-2h, da predihtujes sve jos nekih 1-2h i da vratis jos 1-2h, zavisno od sposobnosti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Kod mene je slična brojka 1-2, ali ne h, nego d kao dan. Navoji na remenici su uništeni kod prethodne demontaže, pa sam pravio alat, em za fiksaciju remenice, em za svlačenje sa konusa. Nisam škrt nekome da platim, ali me mehanika već tridesetak godina oduševljava, tako da većinu stvari uradim sam. Pumpu sam skinuo, ali ću vas poslušati u vezi nje same- pravac  u servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...