Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

 

1 post mi obicni pa 10 postova moderatora ... :unworthy:  

 

Tako sam ja postao Mod. Mnogo sam pisao pa mi da lititulu zbog statistike :rofl:

 

 

Ajde sada ozbiljno da vas sve pitam nešto. Zašto ne prodate kola koja ne valjaju i uzme nešto dobro? Ako se toliko već plašite otkaza nakon garancije lepo prodajte nekom ko se ne plaši i opet uzmite kvalitetne automobile.

Zar ne zvuči jednostavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali Ficka ni za lek, osim u Sixt-u (i kod drugih) jer niko nece da ih renta!?!

Na ulicama nema ni za lek - za mesec dana boravka, videh ukupno 2 kom - vise ima Lada od Ficka.

Kazem, jer sam vrebao da pokazem kolegama iz belog Sveta koju lepotu vozim kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, dajem Daciju samo kao primer - Mercedese nisam stigao da prebrojim - lete brzinom svetlosti  :laughing:

 

Zato niko i ne broji tako aute...jer su ljudi odavno shvatili da makar se vozali po EU 24 sata 365 dana u godini, ono što vide očima nije merodavno, nije objektivno. Ali dobro...ima dana, počešćeš i ti to tako da gledaš. Kao što će doći dan kada ćeš razumeti koji krš od auta je Lada koju hvališ...ali polako. Imamo mi vremena. :D

Zato se auti broje u fabrikama, i na izlasku iz salona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sada ozbiljno da vas sve pitam nešto. Zašto ne prodate kola koja ne valjaju i uzme nešto dobro? Ako se toliko već plašite otkaza nakon garancije lepo prodajte nekom ko se ne plaši i opet uzmite kvalitetne automobile.

Zar ne zvuči jednostavno?

Ko je rekao da je nezadovoljan autom? Ja - pa los si moderator, slabo citas a mnogo pises - napamet  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kazem, jer sam vrebao da pokazem kolegama iz belog Sveta koju lepotu vozim kuci...

 

Ja gledao Top Gear, bili u Francuskoj, testirali neke aute, kad ono na parkingu gde su bili Fiat 500L. Mislim da su to ljudi kačili i na forumu.

Isto tako, gledam Chris Harrisa kako testira neki Ferari, kad ono ispred njega Fiat 500L i on baš ''pohvali'' njegov izgled.

Ali, sve je te namešteno. Nema Fiata 500L po Evropi nigde, samo nešto po Italiji. :D :D :D

 

p.s. Ako ne znaš ko je Chris Harris, stvaaarno treba više da počneš da gledaš klipove oko auta, da pratiš autoindustriju...ili da se maneš priče o njoj, o proizvodnji, prodaji i sl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Neso, kod nas u Srbiji su ipak veoma popularne aktivnosti na ubedjivanju i formiranju javnog misljenja, pa verujem knjigama, mojoj porodici, i sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema me par sati i komentara koliko hocete... rekoh 100-ti put - da sam sasvim zadovoljan 500L-om.... a zadovoljan sam i Yugom, i on je bio dobar kod mene... (oba nova) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je rekao da je nezadovoljan autom? Ja - pa los si moderator, slabo citas a mnogo pises - napamet  :)

 

To je zato što sam moderator u Tehnici pa van nje mogu da budem glup :D

 

Koliko se ja sećam ja sam pre neka 4 meseca pohvalio 500L da je odličan automobil na šta si mi ti odgovoiro "Sa čim ga porediš takav ti je" nakon čega  sam stekao utisak da nisi baš najzadovoljniji kolima.

 

Ili sam loš moderator pa sam i to pobrkao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Kazem, jer sam vrebao da pokazem kolegama iz belog Sveta koju lepotu vozim kuci...

 

Ja gledao Top Gear, bili u Francuskoj, testirali neke aute, kad ono na parkingu gde su bili Fiat 500L. Mislim da su to ljudi kačili i na forumu.

Isto tako, gledam Chris Harrisa kako testira neki Ferari, kad ono ispred njega Fiat 500L i on baš ''pohvali'' njegov izgled.

Ali, sve je te namešteno. Nema Fiata 500L po Evropi nigde, samo nešto po Italiji. :D :D :D

 

Ja setao Parizom, udisao vazduh, i nisam video Ficka ... Baci se ti na Top Gear, ja cu opet u Pariz - sledece nedelje, da proverim tvoje tvrdnje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduse lupkanje i skripanje sam kod Yuga resavao podmetanjem komadica gume izmedju plastika... ovde jos nisam poceo, cuju se samo ako dobro naculjim usi, ali necu da ureknem, nikad nije kasno... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ko je rekao da je nezadovoljan autom? Ja - pa los si moderator, slabo citas a mnogo pises - napamet  :)

 

To je zato što sam moderator u Tehnici pa van nje mogu da budem glup :D

 

Koliko se ja sećam ja sam pre neka 4 meseca pohvalio 500L da je odličan automobil na šta si mi ti odgovoiro "Sa čim ga porediš takav ti je" nakon čega  sam stekao utisak da nisi baš najzadovoljniji kolima.

 

Ili sam loš moderator pa sam i to pobrkao?

 

Ti moderator, a ja inzenjer, pa se cudim glupostima, procedurama i resenjima Fiat-a. 500L-om sam zadovoljan - svakii Ciga svoga konja hvali - doci ce i vreme za prodaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Kazem, jer sam vrebao da pokazem kolegama iz belog Sveta koju lepotu vozim kuci...

 

Ja gledao Top Gear, bili u Francuskoj, testirali neke aute, kad ono na parkingu gde su bili Fiat 500L. Mislim da su to ljudi kačili i na forumu.

Isto tako, gledam Chris Harrisa kako testira neki Ferari, kad ono ispred njega Fiat 500L i on baš ''pohvali'' njegov izgled.

Ali, sve je te namešteno. Nema Fiata 500L po Evropi nigde, samo nešto po Italiji. :D :D :D

Ja setao Parizom, udisao vazduh, i nisam video Ficka ... Baci se ti na Top Gear, ja cu opet u Pariz - sledece nedelje, da proverim tvoje tvrdnje :)

 

Nek' si se ti pohvalio da imaš pare da ideš u Pariz, a meni prebacio da sam ja jadan i siromašan pa gledam TV, i opet ću. ;)

Pazi samo da ovo ne vidi TCTS, on zna da ja ustvari imam ooogormne pare, samo se pravim. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, kompanija placa, a moje angazovanje istoj donosi mnogo evrica. Kamo srece da sam tamo bio u provodu i sa porodicom... Da sam makar bio sa tobom, da se uveris i manje pricas na osnovu onoga sta kazu na TV-u i u I dnevniku

Da sam imao vise novca sigurno ne bih jurio subvencionisane kredite, placao na rate i sl... Ali to nije tema - ili jeste?

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti moderator, a ja inzenjer, pa se cudim glupostima, procedurama i resenjima Fiat-a. 500L-om sam zadovoljan - svakii Ciga svoga konja hvali - doci ce i vreme za prodaju

 

 

Pa i ja sam diplomirani inženjer, a verovatno i master za 2-3 meseca. Kakve to veze ima sa zadovoljstom 500L-om? :)

 

Nisi mi odgovorio na pitanje, jel bio tako neki naš razgovor u oktobru?

 

@Ata zašto se prepoznaješ u ovome? Nisam tebi direktno postavio pitanje. Najviše sam mislio na kolegu TheCityAndTheStars zašto ne proda auto.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bimba

 

Tema je da postaneš ozbiljan čovek kada je priča o automobilima. ;)

 

- Ozbiljan čovek ne lupeta kako je merodavno samo ono što vidi očima (jer ozbiljan čovek zna da je to 0.000000000000000000000000000000000000000001% realnosti).

Ozbiljan čovek zato koristi objektivne podatke koji postoje, ili ako sumnja u određene podatke, onda iznese druge podatke i navede razloge zašto smatra da prvi nisu tačni.

- Ozbiljan čovek je svestan da je Lada krš od auta. :D

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ti moderator, a ja inzenjer, pa se cudim glupostima, procedurama i resenjima Fiat-a. 500L-om sam zadovoljan - svakii Ciga svoga konja hvali - doci ce i vreme za prodaju

 

 

Pa i ja sam diplomirani inženjer, a verovatno i master za 2-3 meseca. Kakve to veze ima sa zadovoljstom 500L-om? :)

 

Nisi mi odgovorio na pitanje, jel bio tako neki naš razgovor u oktobru?

 

@Ata zašto se prepoznaješ u ovome? Nisam tebi direktno postavio pitanje. Najviše sam mislio na kolegu TheCityAndTheStars zašto ne proda auto.

 

 

Totalno sam zadovoljan jer je do sada zamenjeno sklopova u vrednosti od bar 2000 eur a nisam jos imao kvar sa letvom volana! Sve procedure znam napamet, muka mi je od toga da uskoro opet moram da se obratim servisu jer mi se uskoro priblizava redovan mali...

B'ate ne znam cega ces biti ti inzenjer, ali ja sam zavrsio masinac pre 17 god i sve vreme radim u struci, i mnogo toga nisam procitao, vec "odo po" tome

@ Bimba

 

Tema je da postaneš ozbiljan čovek kada je priča o automobilima. ;)

 

- Ozbiljan čovek ne lupeta kako je merodavno samo ono što vidi očima (jer ozbiljan čovek zna da je to 0.000000000000000000000000000000000000000001% realnosti).

Ozbiljan čovek zato koristi objektivne podatke koji postoje, ili ako sumnja u određene podatke, onda iznese druge podatke i navede razloge zašto smatra da prvi nisu tačni.

- Ozbiljan čovek je svestan da je Lada krš od auta. :D

 

:thumbup:

Kakav si ti branitelj Fiat-a po sluzbenoj duznosti  :thumbsup:  to svi vidimo. Nemoj samo vise u glavu, dosadilo bre  :vava:

Evo odustajem - prejaki ste, necu vise da se pisem - postacu moderator jbt

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super.

Ali, 'ajde malo o iznetim argumentima...ono, ja napišem argument, cifru, podatak...a, onda ti napišeš kontraargument, kontra cifru, kontra podatak. To je korisna diskusija.

Ova diskusija gde ja kačim podatke, navodim izvore...a, sa druge strane se ti baviš samo mojom ličnošću - neće dovesti do dobrih stvari. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis decko, silno gresis - ne bavim se ja tobom, nisam siguran koliko mi to treba u zivotu.

Ako je 500L toliko savrsenstvo - kako ti to sve znas? Jel ga posedujes? Koliko puta si okrenuo kljuc na 500l? Koliko puta cuo metalan udarac? Koliko puta ti se na 500l uplalilo check engine ili samo gledas pomenute "izvore" i pricas eruditski?

Sada zaista odustajem - nije vredno, a i vredja i IQ ovakav nacin komunikacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj sada meni ništa nije jasno- da li ste vi zadovoljni ili ne kolima? Nikako ne mogu da pohvatam.

 

 

Ja sam rekao da sam jako zadovoljan 500L-om za nekih recimo 3500km koliko sam ga vozio. Ide ok, udoban je, prijatan za putovanja i baš malo troši, mislim da je čak prosek bio i ispod 7l kada smo ga vratili.

 

jedini "bag" koji je imao je što je ono tupavo dodavanje gasa pri puštanju kvačila u jednom trenutku prestalo da radi i nastavilo posle ponovnog paljenja kola. Što se ostalog tiče stvarno ne mogu da es žalim na auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis decko, silno gresis - ne bavim se ja tobom, nisam siguran koliko mi to treba u zivotu.

Ako je 500L toliko savrsenstvo - kako ti to sve znas? Jel ga posedujes? Koliko puta si okrenuo kljuc na 500l? Koliko puta cuo metalan udarac? Koliko puta ti se na 500l uplalilo check engine ili samo gledas pomenute "izvore" i pricas eruditski?

Sada zaista odustajem - nije vredno, a i vredja i IQ ovakav nacin komunikacije

 

Ako se ne baviš mojom ličnošću, zato u svakom drugom postu o meni lično? ;)

Usput, da li misliš da je moguće da ja nikada nisam vozio 500L? Ae, objektivno...da li misliš da je to moguće? :D :D

Naravno, ja nisam prešao na desetine hiljada kilometara u njemu, ali isto tako nisam prešao ni u Ferariju, nisam bre nikada ni video najveći broj modela tog proizvođača, pa nekako ipak znam da su su brzi i dobri.
 
Za Fiat 500L se zna kakav je auto. Sve što ti znaš, ja znam x5, jer pričaju ljudi i iz fabrike.
Zna se i kako je tržište prihvatilo taj auto.
Ono što nije dobro, što je poluproizvod (kako neko već reče), se onda nikako ne može prodavati najbolje u segmentu tržišta kojem pripada, i nikako mu ne može rasti prodaja (jer posle 16 meseci prodaje, tj. cela 2013. i par meseci 2012. godine, valjda provale potrošači po EU da je poluproizvod). Kad ono, Fiat 500L je najprodavaiji i raste mu prodaja. Znači - dobar je.
E, sad što bi neko hteo da mišljenje 5 ljudi bude važnije od opštih nezavisnih statistika...jbg-a, ta želja nije realna, objektivna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj sada meni ništa nije jasno- da li ste vi zadovoljni ili ne kolima? Nikako ne mogu da pohvatam.

 

 

Ja jesam.

 

 

jedini "bag" koji je imao je što je ono tupavo dodavanje gasa pri puštanju kvačila u jednom trenutku prestalo da radi i nastavilo posle ponovnog paljenja kola. Što se ostalog tiče stvarno ne mogu da es žalim na auto.

 

 

Toga kod dizela nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma persiram Bimbi :D

 

A to je meni baš teška glupost. Šta ima da mi on dodaje gas, valjda znam i sam.

I što je još gore nema uopšte razlike da li si u brzini ili u leru tako da možeš najnormalnije da na semaforu ubaciš u ler, digneš ručnu i turiraš kvačilom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...