Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

Za soma evra imas da kupis nekog japanca iz 87 godine ili nekog malo novijeg trulog ko dinju, a ti stilici po oglasima za 1500e su samo za presu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

japanca cu uzeti za 3k+. A imao sam jednog 91 godiste. Stavi ga pored stila ako hoces da se sramotis :))). Brzi,lepsi,pouzdaniji,manje trosi. Mislim da ne bude da blatim stila ali italija i japanci ne mogu da se porede ni po cemu. Ja tad nisam imao pare za kvalitetnog japanca pa sam uzeo italijana. Sad imam....

Javljam se za klapnu. Jos nisam stigao kuci, sluzbeno sam u subotici

Share this post


Link to post
Share on other sites

japanca cu uzeti za 3k+. A imao sam jednog 91 godiste. Stavi ga pored stila ako hoces da se sramotis :))). Brzi,lepsi,pouzdaniji,manje trosi.

 

O kom modelu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi fiat 91 i japanca 91 koji hoces model i uporedjuj :)))). O kvalitetu necemo da pricamo, mislim bezmisleno je stvarno. japanska tehnologija i italijanska, moraces da se slozis. Sto se tice limenog mrtvackog sanduka, recimo da sam gledao kako mi japanca bomabrduje grad velicine jabuke i nista mu n ije falilo dok je zbog obicnog grada moj najebao kao zuti :))). Jedva sam ga ispeglao. 


jaka ne jaka to ti je sto ti je. Fiata nema nigde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam prvih 10 , 20.......

Prvih 12 su japanci


Nemam nista protiv italijana da se razumemo inace ne bih kupio jednog, ali kvalitet je stvarno uzas zivi. Pa meni pola stranice ostalo u ruci kad sam zatvarao vrata.........


U japanu bi covek izvrsio harikiri :)


Odem sredim trap, sve full, preletim preko rupcage malo vecom brzinom, ajmo jovo na novo. 


Zalupim vrata ispisuje gresku za neke sijalice. Airbag failure non stop :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Odem sredim trap, sve full, preletim preko rupcage malo vecom brzinom, ajmo jovo na novo. 

 

A trap si, pretpostavljam, radio u ovlašćenom Fiat servisu sa originalnim delovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalim auto posle 3 dana ne vozenja Light sou :))). 

Ali zato im priznajem dizajn. Imaju dara da ga naprave da izgleda kao zmaj, 90% italijana je na oko full


Kod japanca sam radio na istom mestu gde i za stila i nisam imao problema nikad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se priča o stereotipima...to su onda ovakve priče:

 

- BMW i Mečka su kao tenk, to je neuništivo.

- Golf ne troši naftu, on je proizvodi.

- Italijani nikada nisu znali da naprave auto, oni ih samo lepo dizajniraju.

- Japanci su najbolji na svetu, ali su skupi.

- Opel truli.

- Francuzi su najudobniji, ali su isto tako skupi za održavanje.

 

Ovako možemo da ređamo gomilu uglavnom gluposti.

 

A, možemo da budemo ozbiljni ljudi da krenemo da pričamo onako kako jeste. Npr. onako kako jeste da Mercedes i Dacia imaju isti Renault motor ispod haube.

Ili, da japanci povlače Akord iz Evrope jer ne mogu da ga prodaju dovoljno da bi se isplatila proizvodnja. Eto, ti si ga stavio sa neke liste da je najkvalitetniji, kad ono...neće ga više biti na tržištu Evrope, nije se kupovao. Nije se kupovao, a najkvalitetniji je?

Ili, možemo da kačimo poslovično precizne Švabe sa njihovim statistikama kvarova. Što je najbolje to je sve već kačeno u temi na kojoj smo...slobodno se prvo može pročitati sve što već piše, ne počinje svet kad je neko krenuo da se zanima ili piše o ovoj temi. ;)

 


Podaci za 2008. godinu, ADAC:
- Small Cars, počev od najpouzdanijeg:

1. Audi A2
2. Toyota Aygo
3. Fiat Panda
4. BMW Mini
5. Peugeot 107
6. Nissan Note
7. VW Polo
8. Renault Twingo
9. Citroen C1
10. Mitsubishi Colt
11. Renault Clio
12. Honda Jazz
13. Fiat Punto
14. Opel Corsa
15. Toyota Yaris
16. VW Fox
17. Peugeot 206
18. Citroen C2
19. Peugeot 207
20. Suzuki Swift
21. Renault Modus
22. Mazda 2
23. Škoda Fabia
24. Seat Ibiza/Cordoba
25. Smart forfour
26. Citroen C3
27. Ford Fiesta
 
- 5 najgorih u ovoj kategoriji su:
Nissan Micra
Hyundai Getz
Kia Picanto
Smart fortwo
...i na dnu Ford Ka
 
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40006&p=668987
 
----------------------------
 
Nuova Bravo AutoBuild test posle 100.000 kilometara
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37713&p=676596

 

Kao što rekoh, nisi ti prvi koji je tvrdio da su japanci jedini koji prave kvalitetne aute:

 

 

===================================

 

U vreme kada sve postaje takva konfekcija da je to neverovatno, tvrditi da bilo ko značajno odskače kvalitetom su iz nekog prošlog vremena. U vreme kada Mercedes od 25.000 evra i Dacia od 10.000 evra imaju isti motor nema više mesta priči kako je ovaj ili onaj brend sinonim za kvalitet. Pa, japanski komponentaš Takata napravi felerične vazdušne jastuke i desetine miliona automobila širom sveta svih mogućih marki budu opozvani zbog toga, uz sve udese i poginule. Fabrike danas prave školjku, eventualno motore i menjače, a sve ostalo SVI kupuju na istom mestu, kod komponentaša, kod dobavljača. Zato ih i pogađaju isti problemi, iako se jedan auto napravio u Japanu, jedan u Evropi, a jedan u Americi...kad ono isti problem sa vazdušnim jastukom naprimer.

 

Kvalitet materijala, završna obrada, personalizacija. Tu je ostao prostor kod velikih proizvođača da se pravi razlika u kvalitetu finalnog proizvoda. Koju će plastiku da naruče od komponentaša, da li jeftiniju i grublju, itd, itd. A, to opet zavisi od njihovih troškova...ako im zidanje troškova u nebesa zbog kupovine kvalitetnijih komponenti neće uticati na konačno visoku cenu (jer uštede na manjim porezima, manjim troškovima proizvodnje jer je izmeste iz Nemačke, Italije, Francuske...izmeste je iz onih sredina gde treba dati platu od 2.000 evra), oni će naručiti kvalitetnije stvari. Ako to nisu u stanju, naručiće jeftiniju plastiku.

 

Postoje suštinske razlike u kvalitetu kod onih stvarno skupih automobila, koji vrede kao jedan stan u Beogradu, jer ti automobili svojim prodajnim cenama mogu da opravdaju veće troškove razvoja i istraživanja, ali niko od nas ne vozi te aute koji su kao novi koštali 50.000 ili 100.000 evra. Mi svi vozimo konfekciju, delimo iste motore, iste platforme...i onda nekakva priča kako taj isti motor na istoj platformi, ali sa drugačije oblikovanim limom preko, je nekim čudom postao ultra mega giga kvalitetniji, ne piju vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi fiat 91 i japanca 91 koji hoces model i uporedjuj :)))).

 

Slažem se, ali ti nisi rekao to...nego da se uzme Stilo i poredi sa Japancem iz 91. godine. ;)

 

japanca cu uzeti za 3k+. A imao sam jednog 91 godiste. Stavi ga pored stila ako hoces da se sramotis :))).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt sad  gledam, pa stilo jeftiniji od golfa trojke hahaha. Kako im je opala cena ovo je strasno. Za 1500 evra da se bira i benzinci i dizeli. Pa ovo je smesno....... 

 

Koje crno biranje za 1500e. Pa ja za 3500e ne bih dao mog Stila!

A to što ti gledaš krševe i onda se razočaraš jer se dokaže da su zaista krševi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna cena za prosecnog stila je nekih 2500e, za 1500 mozes da biras samo ubijene lesine.

Sto se tice limarije vise ces korozije naci na starijim japancima nego na talijanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno sto se vi ostali palite :) . Covek imao takvo iskustvo, izneo ga slobodno ovde, vise paznje i znanja pri izboru sledeceg auta, sta drugo reci. Svako ima pravo na svoj stav.

Igrom slucaja, pratim pricu od pocetka, posto sam brisao visestruko postavljena ista pitanja po forumu. Vidi se kakav je primerak bio u pitanju i tu nema dalje price.

Verovatno dobar deo nas koji se slatko vozimo godinama, prosli pola Evrope sa istim tim autom, bez pistanja i sa minimumom kvarova vozimo iskljucivo "njemacko auto".

Btw, kolege znaju, pored ostalog vozim i sluzbenu Mazdu CX-5, sve je to novo, lepo i utegnuto, nema sta - ali vec Nesa iznad lepo rece, odavno su se automobili u cenovnom rangu dostupnom vecini pretvorili u konfekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato svi u nasoj zemlji voze japance iz devedesetih, zato sto su neunistive masine... pune ulice japanaca ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj bezi na Mazda forum....ako postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djole,beli,genca

:rofl:


Covek imao takvo iskustvo, izneo ga slobodno ovde, vise paznje i znanja pri izboru sledeceg auta, sta drugo reci. Svako ima pravo na svoj stav.

 

Njegovo iskustvo je dragoceno.Svako ko pita u temi u kupovini Stila za neki primerak od 1500 e treba da procita njegovo iskustvo :)

I to je super.

Ali sta reci za podatke koje iznosi nakon sto je prodao auto.Ili sto generalizuje svaki Fiat-Stilo-italijanski auto sa lesinom koju je kupio :thumbdown:

 

Pola stranice mu ostalo u ruci kad je zatvarao vrata.Pa kako mi ostali zatvaramo?Zatvorimo spolja pa udjemo kroz prozor? :D

Prica o trapu koji se s#ebe posle jedne rupcage..Ili je radio trap sa kineskim delovima ili je presao preko kratera koji bi svakom autu s#ebo trap.

Airbag failure se resavca ciscenjem kontakta ispod sedista ili ako ima onu foliju simulatorom od 20 e

Problem sto auto pisti kad crkne sijalica?

Upali auto posle 3 dana stajanja i ima light show,a akumulator da zameni se ne seca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...