Jump to content
FAS Goran
bojankov

Brava JTD - lupkanje prilikom kočenja i oduzimanja gasa

Recommended Posts

Danas pocelo da mi se desava da kad idem 20-25km/h ne cuje se kad kocim. Kad vozim brze od toga i prvi put pritisnem kocnicu cuje se lup. Nije tupi kao da nesto tesko lupa nego lagani zvuk kao da lupka nesto lakse metal o metal. Takodje kada oduzmem gas nekad mi lupne a nekada ne. Jednom mi se desilo i kada sam na laganoj lijevoj krivini vozio na ~1500rpm culo se kao landaranje(uzastopno vise lakih lupkanja). Cuje se na lijevoj strani naprijed. Inace juce sam isao 300km otvorenog i bez greske i bez lupanja...
Trap je provjeravan nema nedjelju dana kada je lupkanje dolazilo od nepritegnute traverzne.tada je bio tup zvuk. Sada nije. Znaci nisu viljuske i krajnice letve volana. Nisu ni stabilizatori jer je to sve provjereno...imate li neku ideju sta bi moglo biti..


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri gumice balans štangle, neka pogledaju i šta je sa kočionim klještima, stoji li to sve čvrsto kako i treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tako po malo lupkalo,prvo kad skrecem ili u krivinama,pa pocelo i na ravnom da "cakce",kupim zglob odem kod majstora,provoza on da proveri dal je to to,kaze jeste.

Krene da dize auto to jest da otpusta srafove na tockovima kad ono srafovi na prednjem levom tocku otpusteni za pola kruga i vise,

Stegnemo i probam,sve normalno.

Sreca pa sam sacuvao racun i vratio zglob ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije balans stangla jer se ni preko lezecih ni preko rupa nista ne cuje. Lupao sam nogom o tocak i ne mrda se niti lupa...tako da mislim da nije ni tocak otpusten. Meni nesto lici na unutrasnji zglob..strah me toga:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije balans stangla jer...

 

Proveri, nema šta da misliš.

Npr. meni kad smotam pun levi zna ponekada da se čuje jer jedna gumica na njoj šeta...a, nema nikakvih vibracija, lupanja niti bilo šta slično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nema ljutnje, ono je napisano u smislu da nema šta džabe da se misli o nečemu što može da se proveri... :)

Da li bi mislio da li je npr. neka poznata, lepa glumica dobra u krevetu ako bi to mogao da proveriš? :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na predlozima. Ipak je bio problen u otpustenom tocku. Dva sarafa su bila otpustena. Nije se culo ni preko rupa niti kad je gas dodat. Dotegnuti sarafi i sad je bez lupkanja. Inace jutros pocelo da se jace cuje:-)
Hvala svima na pomoci...trivijalna stvar


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,mogao je i tocak da ti otpadne ne daj boze. Ista situacija se meni desila pre par godina...izasao na auto put,pun gas kad krenu lupkanje,svi srafovi otpusteni,samo me neka tiha jeza prosla :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha,a ja  mislio da sam jedini baksuz kome su se otpustili srafovi na tockovima,samo sto sam ja tako vozio prilicno dugo dok se lupkanje nije bas pojacalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bogami,ja nista nisam primetio dok nisam izasao na auto put...i udario pa gasu,kada sam poceo da usporavam,pocelo lupanje,ja stanem,a srafovi samo sto nisu ispali :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam 300km otvorenog presao dan prije toga bez ikakvih zvukova. Parkirao kola. Ujutru kada sam upalio i krenuo blago lupka kad prikocim i oduzmem gas. Juce nisam imao kada da povedem auto kod majstora(u medjuvremenu je poceo cesce i jace da lupka) jutros provjeri i zategnu sarafe i sad je ok. Nego mi se nesto cesto odvrcu sarafi..nedavno na traverzni sad na tocku...ulijecem li prebrzo u krivine? :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li neke vibracije,onako pojacane,po tvom sluhu,mozda malo jace nego sto bi trebalo. Imam drugara kome se volan odsrafi od vibracija,zato te pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...