Jump to content
FAS Goran
xenon

Škoda Yeti, Ford B Max, Opel Meriva, Hyundai i30, ix35 vs. Fiat 500L

Recommended Posts

Ma meni nije jasno kako neki matorac od 65 ogdina vozi 500L, a ovamo ga propagiraju kao jebeni life style automobil. A za te pare koliko košta 500l može da se kupi drugi bolji auto. Ali dobro, da ne idem u off, ali ne mogu da se suzdržim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa doslo dedi Life!!! otisao u penziju i sad je zivot a ne ko ja samo radim i ni ne vozim 500L, a i nema ovde sta da se prica tako da i nije off

Share this post


Link to post
Share on other sites

ata jel kod tebe sve kratko? i ime i post i potrosnja ...... :harhar:

 

Jeste, potrosnja i nadimak su mali... ime i prezime su mi zajedno 21 slovo, pa moram da skracujem, jer ako koristim celo nece stati... navikao sam da ne staje... sta cu... moram da lecim komplekse velike duzine... :harhar:

 

p.s. kazu da ljudi koji su mali imaju kompleks nize vrednosti pa ga lece brzom voznjom... ja tih problema nemam! :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

marko, ne razumem odakle ti da svi 500L idu penzionerski? jes li to video onog crvenog sto silazi niz viteza karadjordeve zvezde pa nas poredis sve sa njim?

i ne znam odakle ti toliko negativne energije protiv 500L i to u ovoj temi koja nema veze sa brzinom 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bolje za poređenje 500L i Opel Meriva pogotovo ova nova ponuda za Merivu od cca 12.500. Ja sam se dvoumio između Nissan NOTE-a i 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene dok neko ne kazni, necu se dozvati pameti... :laughing:  ali moram opet u off...  :offtopic:

Mile kad si vec spomenuo Note... e to je ponuda... Takodje cudan, cas jako lep, cas ruznjikav (ko 500L), ali za pristojne parice moze da se uzme sa odlicnom opremom. Na zalost nisam sedeo u njemu, ali sam jako punu virio kroz prozore (izlozene modele) i skroz super izgleda u njemu, ali mi se cini da ima manje prostora nego u Qashqai-u u kome sam se vozao i koji njie bas prostran za tu velicinu automobila. Inace oba pomenuta Nissan-a su fenomenalna i mnogo pre bi ih odabrao nego Yeti-a. Meriva, mogu na zalost da komentarisem samo na osnovu slika - pa nije bas po mom ukusu. Opet, ni Fiat 500L na slikama ne odaje neki kvalitet i lepotu, zato ih treba obavezno uzivo gledati. Jos da dodam jednu stvar, od kada je krenula ova tema, non stop virim u Yeti-e po parkinzima i plasim se da ce me neko upucati  :2guns:

Smesno je da ja kao pronalazim mane ovim modelima, a cinjenica je da su svi spomenuti modeli FENOMENALNI i za koji god da se covek odluci - nece zazaliti. Pogotovu sto ce voziti nov, savremen i lep auto.

 

P.S. Molim nadlezne da obisu onaj moj neandertalski post, jer je napisan u afektu  :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace oba pomenuta Nissan-a su fenomenalna i mnogo pre bi ih odabrao nego Yeti-a.

 

Uh kakva greska! Posto mi je Qashqai bio u uzem izboru za kupovinu, dobro sam se raspitao i mogu ti reci da je po kvalitetu debelo iza Yeti-ja (iako nisam neki ljubitelj Skode)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Eto sta znaci isprobati modele, a ne pausalno pricati i zakljucke donositi na osnovi "virkanja" kroz prozor  :wallbash:

Svoj stav (koji je ocigledno pogresan) o Yeti-u sam izgradio na osnovu Fabie, Octavie i Rapida koje sam vozio i koji se meni licno ne svidjaju, odnosno MANJE svidjaju od enterijera Fiat-a 500L. Kod Qashqai-a mi se jako dopada srednja konzola sa naslonom i eksterijer mi je jako lep (takodje i Note).

Eto.. otud ovakve moje predrasude  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojim danas na semaforu (isao peske na posao) i gledam auto ispred sebe i ....  :wallbash:

 

Sta sam u stvari juce hteo da napisem  :blushing: ...

 

...

 

Mile kad si vec NISI spomenuo Note  JUKE... e to je ponuda... Takodje cudan, cas jako lep, cas ruznjikav (ko 500L), ali za pristojne parice moze da se uzme sa odlicnom opremom. Na zalost nisam sedeo u njemu, ali sam jako punu virio kroz prozore (izlozene modele) i skroz super izgleda u njemu, ali mi se cini da ima manje prostora nego u Qashqai-u u kome sam se vozao i koji njie bas prostran za tu velicinu automobila. Inace oba pomenuta Nissan-a su fenomenalna i mnogo pre bi ih odabrao nego Yeti-a. Meriva, mogu na zalost da komentarisem samo na osnovu slika - pa nije bas po mom ukusu. Opet, ni Fiat 500L na slikama ne odaje neki kvalitet i lepotu, zato ih treba obavezno uzivo gledati. Jos da dodam jednu stvar, od kada je krenula ova tema, non stop virim u Yeti-e po parkinzima i plasim se da ce me neko upucati  :2guns:

Smesno je da ja kao pronalazim mane ovim modelima, a cinjenica je da su svi spomenuti modeli FENOMENALNI i za koji god da se covek odluci - nece zazaliti. Pogotovu sto ce voziti nov, savremen i lep auto.

...

 

Mislim sta reci  :blushing: , dobro je da skoro niko ne cita moje postove. Malo sam pomesao Note i Juke :wacko:  O novom Note-u nemam nikakav stav, jer sam ga video samo na slikama (jako mi lici na Merivu). Juke mi se djasvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da gledam, ako nemam mogucnost da se vozam u automobilu? Za history nisam skontao  :question:

Nisu mi automobili jaca strana pa mi se desava (i desavace se) da lupim ponekad  :blushing: pogotovu ako nemam licnog iskustva sa odredjenim modelom (trudim se da naglasim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Juke mi se djasvi...

:crazy:5182.gif

 

 

:laughing::thumbsup:

 

A sto da ne  :D , ko sto rekoh, pre nego sto sam poceo intenzivnije da se raspitujem, Fiat 500L mi je bio cas lep, cas manje lep (ruznjikav), sto se voznjom i sedenjem u njemu promenilo i zaustavilo na - LEP  :wub:

Juke ima jako interesantne linije, drugacije, onako nekako "bezobrazne" i tesko mi je da definisem njegov nivo lepote. Da sam se njime bavio kao i Fiat-om, verovatno bi ishod bio isti.  :thumbsup:

 

P.S. ...a da se tema zove Fiat 500L vs. drugi modeli  :blushing:  jer sam ja izgleda malo "zaprljao" temu, opet...  :no

Erdelja, citam tvoje postove i ok su. Zakljucio sam da si normalan i dobronameran i kao takav siguran sam dobrodosao u svaku internet zajednicu.

 

:blushing: pa hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

erdelja, ja sam naveo NOTE kao porodični auto približno iste cene, koji sam poredio kada sam se odlučivao za 500L. Note je približnih dimenzija sa motorom slične snage i ima takođe povoljne uslove kreditiranja. Opel Meriva je sada u akciji a da budem iskren Škodu nisam ni gledao jer mi nije po ukusu, ali o ukusima ne vredi. Po meni su ova 3 modela 500L,NOTE,MERIVA jako slična (cena, dimenzije, motori, namena...). Juke i Qashqai su dosta skuplji. Presudno je bilo što imam sasvim dobra iskustva sa Z10-TNG, odlični uslovi kreditiranja i što ga smatram domaćim autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatio sam Mile, jasno mi je sta pricas i apsolutno si u pravu za ova 3 modela i njihovoj nameni. Ja sam pomesao loncice...

...ali kao sto vec neko napisa na forumu, ovo je ipak "ljubav iz interesa" i slicnost ovih modela pada u vodu kada se podvuce crta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto se svaki put iznerviram kada vidim teme u kojima se porede babe i zabe.

 

Shvatite - iako su slicnih gabarita, 500L i Yeti NISU ista klasa/kategorija automobila i izbor se svodi iskljucivo na potrebe onoga ko kupuje! Sve ostalo je subjektivno i proizvoljno.

Kome treba mali MPV odlucice se za 500L, a kome treba compact SUV/Crossover odlucice se za Yeti i kraj price.

Vise je yeti mpv nego fiat 500l  kome  je totalni zapreminski prostor samo oko 1300 litara dok je yetiju oko 1700. Pre bi se reklo da je yeti neka verzija cross suv mpv i zato mu je popularsnost tako velika jer je objedino cak tri kategorije vozila.yeti ima veci prostor,bolju konfiguraciju sedista i na kraju opciju 4x4,znaci kompletniji je od fiata u svakom pogledu pa i u pogledu izbora motora.

Pogledajte na mobile de ,tri godine nakon prodaje sve su oglasi za nove  i za ove faceliftovane yetije, nema 3 polovna da nadjete. Poredio sam ih zbog jako slicne cene i to fiat sa subvencijom i yeti bez, pa je opet yeti kad se sve proracuna povoljniji osm u delu kredita jer nisam stigao da trazim najbolji kredit za yetija. Nazalost dolazi yeti facelift i cene ce ici gore i to ce ga verovatno izbaciti iz poredjenja sa 500l-om.

 

Od kada sam zapoceo ovo poredjenje nisam mogao pronaci na lageru niti jedan jedini yeti sa 1.4 tsi motorom a o dizelu da i  ne pricam,uglavnom imaju 1.2 na lageru i to nije losa kupovina ali zbog facelifta nije moguce naknadno konfigurisanje pa i on otpada.Kako kazu svi noviji 1,2 i 1,4 tsi motori imaju sada kaiseve i resene probleme sa turbinama sto ce reci da se ovi polovni kod nas kojih ima u ponudi prodaju iskljucivo zbog problema sa lancima i turbinama tj zbog garancije koja je tada bila samo 2 godne.

 

Sve u svemu oba modela su interesantna na svoj nacin i jako se lepo snalaze po gradu. Cim saznam cene za facelift odradicu novo poredjenje ali sam siguran da ce yeti ispasti nepovoljniji jer su svi objavili da ce cene biti vece u odnosu na prethodnu verziju bez da su na osnovne modele dodali bilo sta od nove opreme. Uglavnom su sve nove opcije van standardnih paketa odnosno dodatno se placaju. Vecini nije jasno zasto su isli na facelift kad je prodaja isla dobro,cak i skodini prodavci nisu zadovoljni faceliftom,kazu svi bi sada da kupe staru verziju nikome se ne dopada facelift.Inace ako vozd vucic ukine sluzbena auta kao sto je najavio tu ce skoda biti najvise pogodjena jer oni zive iskljucivo od flotne prodaje pa mozda se dodatno napregnu da pospese prodaju ako bar nista onda nekim dobrim kreditima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise je yeti mpv nego fiat 500l  kome  je totalni zapreminski prostor samo oko 1300 litara dok je yetiju oko 1700.

 

Ne. Škodin MPV je Roomster. A ako ti je reper za to zapreminski prostor, onda je i Superb karavan MPV?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vise je yeti mpv nego fiat 500l  kome  je totalni zapreminski prostor samo oko 1300 litara dok je yetiju oko 1700. 

 

Ovo je pogrešno, tako (nekakav ''totalni zapreminski prostor'') se ne gleda.

Već ti je totti objasnio gde može da te dovede takvo gledanja parametara. ;)

...kompletniji je od fiata u svakom pogledu pa i u pogledu izbora motora.

 

Od 0.9 benzinca do 1.6 dizela trenutno ide u 500L. Od 85 KS do 165 KS.

500L je nov model, Yeti već dolazi sa toliko puta pomenutim facelift, a to se radi negde na polovini očekivanog životnog veka određenog modela. Naravno da kako godine prolaze novi modeli dobijaju više opcija za motore, ali čak i kada se pogleda trenutna paleta motora, nema 500L šta da se stidi u tom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruzniji je od starog ruznog,ovaj bi voleo da bude Tiguanov brat od tetke Verice iz Vilova, stari mi je postao malo lepsi u svojoj ruznoci, ali je nas Ficko na poslednjem stepenu gradacije od glagola lep (lep u p***u m*******u)  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...