Jump to content
FAS Goran
Dejac

Black 500L 1.3 multijet

Recommended Posts

Pozdrav narode...

 

Moram prvo da pohvalim forum...sve je lepo sređeno i moze se naći mnogo korisnih informacija. Iako vozim Fiat već neko vreme (poslednjih 5 godina moje prevoz je bio Punto 1,3 multijet VAN naravno prebacen u putničku varijantu) moram priznati da nisam posećivao forum ali se to promenulo od kako je nova 500-tka u najavi.

 

Došlo vreme da predstavim i ja moje novo malo veliko čudo od autića,

 

evo i koja slikica...

 

DSC_0001.jpg DSC_0004.jpg DSC_0005.jpg
 
DSC_0006.jpg DSC_0008.jpg
 
DSC_0010.jpg DSC_0012.jpg
 
U pitanju je 500L Nacionale (naravno) 1,3 multijet sa prvim paketom opreme + doplata za svetla za maglu (koji su me koštali još dve nedelje čekanja na auto i gomilu živaca al ajd...sve se završilo i konačno je stigao). Auto stigao posle 4 nedelje od poručivanja + plus još dve nedelje čekanja zbog neznanja ljudi zaposelnih u Fiat Sojanov NS.
 
Pročitao sam ja mislim sve teme predstavljanja 500L na ovom forumu i vidim da su ljudi već sve lepo objasnili tako da ja još uvek nemam šta da dodam dok ne pređem još koji kilometar. Za sada sam zadovoljan, prešao 370km do sad, od kojih 200km magistralnim putevima Novi Sad-Apatin-Novi Sad i ostalo je vozikanje po NS-u....prosečna potrošnja 4,9l/100km. Posle Puntića se malo osećam kao da vozim kombi, dosta se visoko sedi i vrlo je pregledan i sve nekako gledam od gore. Što se motora tiče nije mi trebalo mnogo da se naviknem s obzirom da se ponaša vrlo slično kao i moj predhodni multijet. 
 
Treba da mu nabacim neke zimske gume uskoro, na proleće će pasti valjda neke alu felne i planiram da mu zalepim belu foliju na krov i možda retrovizore. 
 
Toliko od mene za sada...
 
 
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, lepo a sa belom folijom biće vrlo atraktivno, sa srećom, čestitam, dobro došao na forum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam! Tako "garav" mnogo moćno izgleda!

Kako si uspeo da izboksuješ maglajke - meni nisu hteli da daju van paketa 2. Koja beše cena? Nedavno sam se raspitivao, i dalje ih ne daju van paketa

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima...

 

Kada sam otišao da poručim auto razmišljao sam da li da uzmem oba paketa ili samo prvi,ali pošto sam se već dosta zadužio i ovako, odlučio sam da ne uzimam drugi paket pošto felne svakako planiram da pazarim na proleće,parking senzore nikad nisam imao tako da mi ne nedostaju,a u krajnjem slučaju može i to nekad da se ugradi ako baš bude potrebe. Najviše mi je bilo žao maglenki,ne toliko zbog njihove funkcionalnosti nego što bih voleo da su tu i da ne stoji ona plastika koja zapušava rupu. I ajd da popunim sve dugmiće ispod multimedialnog display-a.

 

Pitao za maglenke...kažu može. Na kraju auto stiže, ali bez maglenki. Da sam znao da ih neće u fabrici ugraditi ne bih ih ni uzimao. Ugradili su mi u Stojanovu, pritom se plastika koja zapušava rupe samo iseče i stavi se taj far od maglenke. Plastiku su dosta loše isekli i kad malo bliže zagledaš ne izgleda baš lepo (ili sam ja picajzja) i uključivanje su mi vezali na dugme od zadnjih maglenki tako da ipak imam prazno dugme uspod display-a  :cry:

 

Da sve bude još lepše stavili su ih na fakturu zajedno sa autom i onda kad je banka trebala da im prebaci pare kažu ne valja faktura pošto Fiat ne subvencioniše dodatnu opremu. Tako da je jedna nedelja otišla na prepucavanje banke i Fiata gde niko nije znao šta treba da uradi, i još jedna nedelja dok se konačno sve razrešilo. Pritom niko u Fiatu nije spomenuo da to tako ne može, a kada je lik iz banke posle zvao da pita odkud sad taj problem, iz Stojanov-a su mu ladno rekli: pa mi to tako stavimo pa ako prođe prođe  :lol:

 

Uglavnom ajd...auto je tu, prvi NOV auto. Prvi put u životu mi je žao što nisam taxista. Toliko mi se sviđa vožnja 500-tke da ne bih izlazio iz njega ceo dan. Sve ide nekako lako i sve je utegnuto i stavrno svaku put kad ga vidim i provozam ostavi mi kez na licu

 

Cena je 180e. Ponavljam mislio sam da će ih staviti u fabrici s obzirom da nije povučen iz nekog salona nego su ga poručili da se napravi.

Edited by Dejac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad upalis prednje pali i zadnju maglenku? Ili su nju iskljucili? Cornering light sigurno nemas... U fabrici imas razlicite plastike za verziju sa i bez maglenki... Mnogo glupo su to uradili u AK... Koliko je inace doplata za maglenke,ako ih ugrade u fabrici? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički imaš posebno dugme za prednje maglenke i za zadnju. Ja sada nemam to dugme za prednje nego samo za zadnju maglenku. Kada uključim zadnju pale se i prednja. Cornering light nemam.

 

Kad su rekli da će da ugrade u salonu mislio sam da će da zamene tu plastiku sa onom koja je predvuđena za maglenke, al oni nisu mislili tako, nego skalper u ruke i seci.

 

Tako da u Nacionale varijanti ako hoćeš maglenke ugrađene u fabrici moraš da uzmeš ceo drugi paket (Svetla za maglu + parking senzori + Alu felne = 850e). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ima zato te i pitam... Vidis,ja recimo stalno vozim sa ukljucenim prednjim maglenkama koje nikom ne smetaju... A zadnja smeta itekako (osim kad je magla) tako da kad sustignem nekog palim mu duga na keca,jer stvarno iritira. Da sam na tvom mestu iskljucio bih zadnju,neka to bude sad prekidac za prednje i jbga.. Nemoj pogresno da me shvatis,znam da nisi ti kriv,ali gluplje resenje odavno nisam cuo,bar ne na potpuno novom autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da zadnja maglenka smeta u normalnim uslovima,i naravno da se slažem da je rešenje krajnje retardirano...al jbg...nisam znao da će tako ispasti. Uglavnom taj deo sam već prihvatio takav kakav je jel ne vredi da se nerviram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep! :thumbup:

Zelim ti da te dobro sluzi i u zdravlju da ga vozis!

 

Inace ova boja mi se bas svidja jer su crveni malo smorili :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam polagao vožnju meni je instruktor rekao da bi prednja i zadnja svetla za maglu trebalo da se pale na jedno dugme jer kad je magla, magla je i spreda i pozadi  :laughing:

 

Ne pridaj neku veću pažnju tome već uživaj u novom autu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke Dejac i zelim ti puuuuno km sa osmehom na licu. Apsolutno te razumen, jer i mene jos drzi to uzivanje u voznji. Mnogo je lep ovako crn, a bice jos lepsi sa folijom. Obavezno je stavi, ako imas jos para :), ali budi oprezan pri izboru majstora za folije da ne bude kao i sa maglenkama. Svaki detalj unapred dogovori: kako ce zalepiti "kacket", deo oko antene i sl. Greskom majstora za folije su mi unistili gumu na anteni (onu sto se naslanja na haubu) i sutra mi menjaju deo o njihovom trosku, ali ce mi drugi put skidati "nebo", sto mi se ni malo ne svidja :( Pogotovu sto npr. one oznake za Airbag iza zadnjih sedista su malo izuljane i vidi se da su skidane - a auto nov.

 

Ma uzivaj i neka ti ova sitnica sa maglenkama bude nauk za sledeci novi auto za 5-6 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju nije OK ovo sa maglenkama!

Covek ih je posteno platio a skoro da izgleda kao nestrucna naknadna ugradnja! Kako drukcije objasniti da u ovl servisu to nakalame na postojeci prekidac za zadnju maglenku??? :realmad:  :realmad:  :realmad:  To moze samo kod nas! :thumbdown:

 

Kako ti se cini motor u poredjenju sa "starim" MJET-om? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećno ti bilo s novom kočijom!

 

To za maglenke ne mogu da shvatim. Stojanova svi hvale, a ispadoše neopevani dunđeri.

 

Za foliju računaj da će ti crna plastična lajsna ostati crna, da na nju ne može folija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima jos jedared...ja već uživam i nadam se da će uživanje potrajati. Sad se malo igram sa ecoDrive-om i proučavam uputstvo (kontam da su svi prošli kroz taj period), autić mi se baš sviđa.

 

Kupio sam mu danas onaj mali SunDisk CruzerFit flashić ko što ima Erdelja, mnogo dobro izgleda,a i skoro se ne vidi i ako ga zaboravim u kolima ne privlači pažnju na parkingu.

 

 

Kako ti se cini motor u poredjenju sa "starim" MJET-om? 

 

 

Motor se ponaša vrlo slično kao i ''stari'' multijet. Stari ima 70ks,a novi 85ks, al je novi autic i teži za 300 i kusur kg tako da kontam da su tu negde kad se sve sabere i oduzme. Jedino imam osećaj da moram da pritisnem papučicu gasa malo više nego kod starog MJET-a da bih dobio isti odziv. Možda zato što je motor još u razradi ili jednostavno tako podešeno, a možda sam i ja utripovao. Uglavnom jako lepo se vozi.

 

Srećno ti bilo s novom kočijom!

 

To za maglenke ne mogu da shvatim. Stojanova svi hvale, a ispadoše neopevani dunđeri.

 

Za foliju računaj da će ti crna plastična lajsna ostati crna, da na nju ne može folija.

 

ja kad sam bio kod njih nahvališe se najstrašnije...oni su u poslu milion godina i to sve oni znaju,a na kraju ispalo x problema...

 

Za foliju ću još malo sačekati i izanalizirati gde i kako da je odradim. Čitao sam za crnu lajsnu i nije mi to toliko strašno...malo razbije monotoniju belog  :laughing:

 

Sve cestitke za auto! :guitar:

I ja sam porucio 1.3 mjtd, ali cappuccino boje!Od crne smo odustali zbog odrzavanja...

 

Extra je 1.3 mjtd. Ja sam se odlučio za njega s obzirom da sam jako zadovoljan kako me je služio u Puntiću. Extra motor, ima snage kad zatreba,malo troši (sa Puntićem sam imao potrošnju 5,4-5,6 po Novom Sadu mereno čep-čep metodom pošto nema bord, a na magistralnim putevima znalo da padne na 3,6-3,7l/100km) i registracija mu je vrlo povoljna. Jedino što mu fali je ta šesta brzina čisto da mu smanji obrtaje po autoputu da možeš malo više da ga poteraš,a da ne utiče toliko na potrošnju i buku. Al s obzirom da 90% vremena vozim po gradu i vrlo retko sam na autoputu ovo je odličan motorčić za mene.

 

Znao sam da je crna boja vrlo zeznuta za održavanje,al kad sam video jednog crnog pa još sa belim krovom istog momenta sam se zaljubio i odlučio da i moj bude baš taki pa makar ga prao svaki dan  :D

 

Cappuccino boja mi nekad lepo izgleda,a nekad mi se baš i ne sviđa,kako mi dođe dan :) . Razmišljao sam i o njoj kad sam kupovao pošto je sad u Nacionale za dž. I ona ne izgleda loše sa belim krovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepse mi izgleda crni 500L, cak i kad nema beli krov. Nek je sa srecom :) .

I razocaran sam kako su paceri ubacili prednje maglenke, stvarno tuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je crna boja...prelepa!

Ali nikada vise!

Ukoliko bi mi netko poklonio bilo koji auto u crnoj boji da ga moram redovno prati zahvalio bih mu se i odbio poklon! Mozda bih se zrtvovao jedino za crnu Deltu! Milovanje njenih prelepih oblina bi mi predstavljalo zadovoljstvo.

Imao sam 10 godina crni auto a inace sam perfekcionista pa sam se ubijao od pranja.

Inace nije problem kome nije puno da izdvoji pare za pranje 3 puta nedeljno ako zeli cist i sjajan auto.  Kao sto rekoh crna je prelepa ali trazi zrtvovanja. Folija na krovu bi ublazila problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima dvoriste nikakav problem.Kupi nov Kracher za 50-100 e i bezkontaktno opere auto za 5 min :smoke:

Imam i perac (mnogo skuplji) dvoriste i jos veoma lepu garazu, ali slabe vajde od toga!

Ako hoces da se ogledas na crnom laku potrebno je jos mnogo rucnog rada. Cim se crni auto izveze i napravi par stotina metara sa njim moze se opet prati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...