Jump to content
FAS Goran
pliver

Punjenje amortizera - da ili ne?

Recommended Posts

ima li samo punjenje uposte smisla?

Ako se napravi kompletan remont (zamene se svi potrosni delovi) i ako je cena Ok onda u redu.

 

To je kao kad motoru koji trosi ulje naspes drugo.

Nemam iskustava sa time ali mislim da samo punjejne nema smisla osim ako se jos nesto ne zameni.

i

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako bi bilo da uporedis cene novog i remontovanog amortizera?

vidi koja je razlika jer u novom i remontovanom ima ogromne razlike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 evra i napuni amortizer, zameni sve sto bude unutra (ventil, zaptivke, sta li jos)

Novi amortizer 70 evra. Ako zameni sve u njemu, koja je razlika? A upitan je i kvalitet novog dela kod nas na tržištu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne.

Niko koga znam nije se pohvalio da mu je dugo trajalo.

I ne zaboravi da se stari amortizer seče a time mu se smanjuje hod. Sigurno delovi za zamenu nisu vrhunskog kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako reparacija ili punjenje...To ne verujem da traje dugo,a imam i drugara koji je to radio na bmw i nije se proslavio. Bolje je da vidis koliko su novi pa se skrpis i kupis nove. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam punio kod lika u Nisu koji ih raspertla gore zameni im semering i sipa novo ulje i isteraju dobrih 6 do 7 meseci,i bili su tvrdo punjeni dok sam vozio spustenog juga,a drugaru je punio na golfu2 zadnje i ovaj je bio zadovoljan ucinkom jer se cena novog i punjenog dobro razlikovala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav 

 

I ja upravo imam tu dilemu da i puniti ili nove koji su za dve hiljade po komadu skuplji uzeti ! prvi put se srecem sa tim posto je kriza udarila po dzepu ranije ne bih ni razmisljao ali sada je drugacije medjutim pronasao sam neke nemacke manje poznate amortizere marke Mejle u gazela comerc-u u beogradu ima ih na par lokacija a cena ima je po komadu 3800 momci kazu da nisu najbolji ali su svakako bolji od kineza i fals monroe samo radi poredjenja kyb ili ti kajaba amortizer je duplo skuplji na istom mestu izmedju ostalog u pitanju su prednji amortizeri za fiat punto dvojku 1.9 jtd a s obzirom da je masina teska na tu karoseriju mislim da bi trebalo ipak nove amortizere staviti a ko ima sredstava cak i gasne posto se steluju i jaci su od uljnih istinu malo su i trvdji ali ko sta voli pa nek izvoli , 

Ja cu probati sa ovim nemackim pa cu videti u svakom slucaju ako je nekom ovo bilo od koristi bice mi drago  :guitar:

 

Pozdrav  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...