Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - naknadna ugradnja parking senzora

Recommended Posts

Počeo sam da kujem planove da proširim garage i da isprojektujem jednu rotacionu platformu da izbegnem rikverc.
Tek tada će biti prava ušteda, sve ostalo su metode štapa i kanapa. :p
I sam sam se čudio kako sam to lepo smislio: jedino što ta rotacija košta bar 50k eur. :D

E, ima li to ogledalce gde god - uopšte nemam predstavu o položaju kada parkiram. Sve mislim tu sam negde, a ono ima min 1/2 metra:lol:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li razmišljao o naknadnoj ugradnji parking senzora? u ovlašćenim servisima su original oko 150 evra a po malim oglasima ima i za puno manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno - bice toga pre zime. Voleo bih da pre toga vidim kako takvi rade na nekom autu jer umeju da budu beskorisni

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta njih sa foruma ima aftermarket parking senzore koje su plaćali po 20tak eura i rade perfektno, tako da je suludo bacati toliko više na originalne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači dok je garancije, ništa od ugradnje - i ja negde videh za tako neke cifre.

Jedino, "malko" ću da ga izgrebem za ovo vreme - ne zna se šta je gore: da puknem za originale, cekam ili...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originalni ne uticu na garanciju, ali ako sam ugradim senzore ili one koji nisu originalni mogu da zezaju u servisu - pitao pre neki dan dok su mi dolivali ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket ti mozda cak budu bolji zbog displeja sa distancom i pozicijom prepreke,dok fabricki imaju samo zvucni signal. Precizni su,lepi u boji,ali 150 eura je mnogo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas uzas - kvalitet kao i brisaci. 

Sto se tice garancije, cak mi rekose (u AK Vozdovac) da ne petljam sam oko vrata (zadnja sto lupkaju) jer mogu da kazu da sam stosta pokvario intervencijom  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacivali smo letos parking senzore od 10 e (sve sa poštarinom) i rade savršeno. Precizni , po kiši ne pište , registruju svaku prepreku (žbunje i visoku travu), brzi (odreaguju na pešaka) jedina mana što su preglasni. Nema regulacije tona i ako su otvoreni prozori čuje ceo parking. Za 20 e kod nas ima i boja da se bira.

Postoji varijanta sa bezičnim displejom tako da ne moraju da se razvlače žice (pitanjew kako dobija displej napajanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivane, to je problem kod bezicnih. struju treba da uzmes kada se ubaci u rikverc a najlakse je taj kabl naci pozadi a sad ako se zna sema pa da se skine negde sa table ili ......

ja sam imao sa displejem i na samom displeju je bilo dugmence za iskljucivanje bip-bipa , proveri da nije i kod tebe, ili jednostavno iseces zvucnik ako imas displej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Struja se lako izvuče, sa rikverc svetla. Nego displej da bude bežični, bez potrebe da se razvlače kablovi i slično. Jedino me buni napajanje tog displeja , da li baterija ili ipak neka struja. http://www.vrhelektronik.com/index.php?option=com_content&view=article&id=60:wireless-lf-pwl01-quadrate-lcd-tip&catid=55:wireless-tip&Itemid=78

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti i kazem , za displej.

Struja 12V je, samo moras se pomuciti za struju sa rikverc svetla u prednjem delu auta za displej da ti ne bi radio non-stop na nekoj zici od kontakta.

kada imas zice onda je problem razvlacenja, kada nemas zice onda je problem naci zicu na prednjem delu auta,

ja imama bezicnu kameru i isti problem sam imao, sad mi je ukljucena u upaljac i radi non stop, ne mogu da cackam 500L i jurim zice rano je  :smoke:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradjivao sam kumu u dobla taj sa bezicnim displejom, treba dovesti struju sa radia, brave ili upaljaca, tj sa bilo cega sto ima napon cim se da kontakt. I on ima da pojacava i smanjuje zvuk na samom displeju a moze i da iskljuci skroz. Cini mi se da su Bear senzori u pitanju bili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala narode! :unworthy:

Znaci, za max. 50 evrica problem ce biti resen. Gledam cenovnik, sada su originalni 120 eur. Koliko vidim nema tu neke nauke - jedini problem je garancija - ova petljanja podrazumevaju uplitanje u instalacije auta a znam kako u servisima gledaju na, npr, urgadnju radija u auto - sve mora u servisu. Sa druge strane, u servisu nece da ugradjuju delove kupljene sa druge strane (mada provericu).

 

Garancija je glavni problem - evo moram auto oterati u servis zbog lupkanja u petim vratima, moje laicke metode sa ubacivanjem sundejra nisu upalile :realmad:

 

Sta bi za pominjana ogledalca koja bi se lepila na zadnje staklo? Preturao sam po Net-u, nista nisam nasao... :pc:

A vala ni na parkingu na drugim autima. Ljudi stavljaju ona socivo ogledalca za mrtav ugao na bocne retrovizore - nesto za bolju preglednost pozadi nisam video 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodi racuna sta radis,sutra da se nesto desi ,ako izvale hvataju se za najmanju trunku da izbace vozilo iz garancije tj.da kazu zbog toga i toga ne vazi garancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo sto kaze Bane je istina, tako da ili cekaj da izadje iz garancije ili prezali 120 evrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, zato i necu jos nista ugradjivati dok ne budem siguran 

 

Inace, jedna od prvih ugradnji posle garancije ce biti auto gas. Nakupi mi se oko 20 000 dindzi svaki mesec za gorivo. Ficko ne trosi mnogo ali voli da se mazi. Ako se malo zustrije poveze, potrosnja se iznenadjujuce i potpuno otima kontroli: istu relaciju mogu da predjem i sa 5.3l/100km a Boga mi i sa 8l/100km - mnogo zavisi do stila voznje. Ova voznja sa 5.3l/100km i nije neka - ko po jajima. Podrazumeva stalno glednje u trenutnu potrosnju, i apsolutno posvecivanje paznje samo potrosnji, planiranje ubrzavanja - jednom recju totalno smaranje. Naravno, rec je o relativno ravnom putu - svaka uzbrdica podrazumeva min 7l/100km bez obzira kako vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, to onda stvarno puno prelaziš mesečno, tebi bi se dizel mnogo više isplatio od starta?

 

Bane23, da li ste u tvojoj AK ugrađivali plin u neki 500L i da li ti preporuluješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, pošalji mail FaS-u i pita ih "da li se gubi garancija ako se parking senzori ugrade u specijalizovanom servisu koji se bavi ugradnjom senzora".

 

Ja sam ih pitao za zamenu zvučnika i odgovorili su mi da se ne gubi, ali da neće priznati garanciju ukoliko dođe do kvara na ozvučenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš tako da izgubiš garanciju na celo vozilo, ali gubi se garancija na sve one delove vozila koji se modifikuju na bilo koji način prilikom naknadne ugradnje, što predstavlja rizik jer zbog toga mogu da te zezaju oko bilo čega vezano za elektriku na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

45 e parking kamera sa plafonskim displejom. Zgodna stvarčica za one koji neće da buše garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...