Jump to content
FAS Goran
Sava

Punto 1.2 8v, Natural Power (ovog puta putnički)

Recommended Posts

Pozdrav, po drugi put otvaram ovde temu zbog kupovine jos jednog vozila na metan  :smoke: . Ovaj put sam trazio duze vreme putnicki, obzirom da imam vana koji je predstavljen ovde (http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=57754) i pronasao sam otprilike ono sto sam trazio. Auto je 2007 godiste, ima fabricki metan, pored te najbitnije stavke ima solidnu opremu(klima, prednje maglenke, retrovizori u boji, lajsne na vratima, neka posebna sedista koje do sad nisam vidjao na ovim kragujevackim modelima i mogu vam reci da su dosta udobnija na primer od mog vana koji ima klasicna plava.. Ima i posebne ratkapne, koje se stavljaju samo na puntice od 2007 godine i to za italijansko trziste, nesto mi i nisu lepe pa sam u potrazi za fiatovim 14", obzirom da imam letnji i zimski set 14" guma...kilometraza je bila kad sam ga uzeo oko 80.000 km, provereno posto sam ga iz italije direktno kupio licno od gospodje.. 

Da ne davim vise, evo malo slika na brzaka, pitajte jos nesto ako vas zanima :)

 

IMG_20130923_144456.jpg  IMG_20130923_144429.jpg

 

IMG_20130923_144415.jpg  IMG_20130923_144347.jpg  IMG_20130923_144738.jpg

 

IMG_20130923_144555.jpg  IMG_20130923_144708.jpg http://postimg.org/image/yu6yoyp8l/'>IMG_20130923_144754.jpg

 

IMG_20130923_144403.jpg  IMG_20130923_144826.jpg

 

i dva brata po metanu naravno :)

IMG_20130922_181231.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra, konačno i porodnični na metan :thumbup: Sedišta imaju isti kroj kao sportingova, samo što su kod sportinga išla u dve boje, tj kod mk2a, a kod mk2b nisam siguran, moguće da su njegova sporting sedišta, a lepša su daleko od ovih običnih.. Čestitke  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekstra izgleda puntic,ko bombona je,e jel on italijan ,ako jeste do koje godine se proizvodio,sto se tice italije,posto je 2006te pocela da se radi zastava 10 kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama. Sve fabricki, sto je po meni najbolje. Da sluze oba kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, samo da se pohvalim, isao sam do grcke s njim i ceo put me je ispao sa putarinama nekih 120-130 evra, al je moglo da bude i manje, obzirom da je poslednja pumpa metana u kumanovu i pola te sume je otislo na benzin  :thumbdown:

ekstra izgleda puntic,ko bombona je,e jel on italijan ,ako jeste do koje godine se proizvodio,sto se tice italije,posto je 2006te pocela da se radi zastava 10 kod nas

cini mi se da su putnicki do 2007-08 a vanovi su se pravili i do 2009-10 godine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja nemam pojma ništa o kolima na metan. Hoćeš da me uputiš sa par rečenica o ovom tvom Puntiću ?  :turned:
Inače, čestitke naravno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na cestitkama.

Sta te tacno zanima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zanima me, pre svega, da li je to ista fora kao i sa plinom, tj. da li imaš bocu u gepeku? Onda, nisam mnogo često viđao metan na pumpama, da li je problem naći ga i sipati? Kakva mu je cena u odnosu na potrošnju, tj. koliko je isplatljivije od plina, pošto je plin od masovno korišćenih goriva najisplatljiviji...  :turned:  Izvini ako davim, malo sam se zainteresovao. Mogao bih ja to da guglam, ali me više zanima ovako iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što metana nema na više mesta, to nažalost prilično ograničava upotrebu ovakvih automobila. Lep Puntić, čestitke za kupovinu. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zanima me, pre svega, da li je to ista fora kao i sa plinom, tj. da li imaš bocu u gepeku? Onda, nisam mnogo često viđao metan na pumpama, da li je problem naći ga i sipati? Kakva mu je cena u odnosu na potrošnju, tj. koliko je isplatljivije od plina, pošto je plin od masovno korišćenih goriva najisplatljiviji...  :turned:  Izvini ako davim, malo sam se zainteresovao. Mogao bih ja to da guglam, ali me više zanima ovako iz prve ruke.

Imam dve boce u gepeku gde ukupno staje 9-10kg s kojim mogu da predjem oko 200km kombinovane voznje. Ima ukupno 5-6 pumpi po srbiji, u BG-u dve i otprilike svuda po Srbiji su ostale, sem Vojvodine gde nema nijedne osim u Pancevu. Plin otprilike trosi upola manje od benzina a ovo mu dodje trecina od potrosnje benzina i po mojoj racunici mu dodje 4, 5 dinara po kilometru.

Inace moze da se iskombinuje sa metanom svuda, ako krenem ka Hrvatskoj prva pumpa je u Zagrebu, onda dalje kroz Italiju ima svuda, onda preko Vojvodine ima odmah u Madjarskoj, kad krenem na jug ima kroz Srbiju i kroz Makedoniju tako da iako nema bas na svakom koraku, moze nekako da se iskombinuje da se isplati voznja. Eto ukratko, ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :)

 

Hvala na cestitkama :)

Edited by sava_punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno, 4,5 dinara kilometar! Pa da, predpostavljam da možeš da držiš rezervoar pun, pa ako slučajno nekad ne naletiš na metan pumpu, prebaciš na benzin.  :turned:
Reci mi još jednu stvar samo, da li mu se oseća u snazi, startnosti, brzini ili bilo čemu, to što voziš na metan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oseca se par konja manje, ovako ima 60, onako ima nekih 55. U svakom slucaju auto nije za neke brzine i ubrzavanja, al opravdava svoje performanse potrosnjom :)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Edited by sava_punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je baš lepo.  :turned:  Da li postoji mogućnost ugradnje metana i na neka jača vozila ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pu pu pu da ne ureknem ali lepsi primerak nisam odavno video. :) Zdravo da se sluzis i puno km bez kvarova ti zelim. Ja bih samo da pitam za onu torbu u gepeku gde si kupio ako moze informacija, meni je preko potrebna a ne mogu neku normalnu da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) postoji mogucnost, al je dosta skupa (preko 1000e), al po meni i dalje nesigurna i zato sam trazio iskljucivo fabricke modele, a pogotovo fiatove. Vidjao sam volvoe v70, 2.4turbo od 250 konja na fabricki metan u nemackim oglasima :) kao i e klase e200 kompresor od 163 konja na fabricki metan sa oznakom NGT cini mi se.. al je sve to nama nedostizno pa mi je punto najbolja opcija. 

 

@Axic Torbu sam kupio u metrou tu na novosadskom u zemunu, al ne znam dal ih i dalje imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ne mogu da se setim tacno, cini mi se da je bila negde oko 300-400 dinara, al me ne uzimaj za rec. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra, ovaj ili sl. vikend pravac METRO pa da vidimo da li ih jos uvek imaju na stanju. Svidja mi se jer nije prevelika za gepek a sve sitnice ti skupi, pocev od prve pomoci, kutije sa alatom do kablova za paljenje. Hvala Savo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle par meseci potraznje, nasao sam felne koje sam trazio, jedne od favorita, u ponedeljak ih stavljam na auto, evo slika sa oglasa :)

7867851_2013_08_07_13_08_01.jpg 7867851_2013_08_07_13_08_06.jpg 7867851_2013_08_07_13_08_18.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da nemas gepek, ali voznja je dzaba, svaka cast na kupovini, da te odlicno sluzi. A jedno vreme je ovih felni bilo po par setova na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...