Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Alek_NS

Evo i moje azdahe :) Stilo 1.9 JTD

Recommended Posts

Ma da, iskombinuj to i stavi iz Alfe.  :turned:  A ako baš mora neka sitna prerada da padne na zadnjoj klupi, pa neće da košta milion evra, ne sekiraj se ništa.  :turned:  A jesi Alfina sedišta  :unworthy: , sedim u njima svaki dan.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se izvinjavam Aleku na off-u, ali moram da kažem da su ta tvoja sedišta verovatno i udobnija od onih iz ti opreme. Ta koža u ti je toliko tvrda da bukvalno žuljaju, ali kad te stisne sedište nema mrdanja i još su prelepa. Pogledaću čim bude para neka sedišta na otpadima pa da sređujem nešto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogiša , izmeri šine na kojima su prednja sedišta i izmeri zadnju klupu.

Igore isto to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću, prva stvar ujutru.  :turned:  Zanima me ovaj eksperiment, nadam se da će momci naći šta im treba.

EDIT:
Inače, moj model je 5v, ne znam kako će to uticati na "istraživanje".

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi ako nisu velike prepravke shto da ne... a mogu ti reci osim shto su lepsha i nekako daju utisak da su udobnija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da na Punta paše na šraf sedište od 147, ali na Stila, to već nisam čuo... Da paše, verovatno bi u Punta onda stavljali i sedišta od Stila ili obrnutno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja već duže razmišljam o kombinaciji 147 napred i 156 pozadi, imam osećaj da bi lepše legla. Ako hoćete možemo i zajedno da radimo nešto, samo da dobro sve isplaniramo :)

 

Ja sam za  :thumbsup: . Cene koznih sedista iz stila su nerealne (kod nas), em ih je malo po otpadima i po oglasima, u odnosu na alfina koja su duplo bolja i mogu se naci do 200e.

Bogisa premeri i razmak izmedju nosaca zadnje klupe, onih ispod, mislim da je tu glavna razlika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E izmerio sam jutros sedišta malo, evo slika, pa mi recite ako vam treba još koja mera !  :turned: 

P1010488.jpg P1010489.jpg P1010491.jpg 

 

Prva slika: Vozačevo sedište, širina šina, i njihova razdaljina.
Druga slika: Podignuta zadnja sedišta (shvatio sam da bih mogao da usisam to  :laughing: )
Treća slika: Zadnja sedišta, depek strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogisha hvala ti puno na merama :) Sad sam se smorio kad sam krenuo da poredim. 3cm razlike u širini sedišta ima napred, a pozadi ću sad da pogledam..

E sad da li se isplati pomerati i šine da bi legla seišta to već ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakšeti je na samim sedištima da razmakneš šine, zar ne ? Samo ih zavariš gde ti odgovara, u suštini ne bi trebalo da je veliki posao. A samo da znaš, nisu iste mere kod mene na 5v Alfi, i na 3v Alfi.  :turned:  Kako stojiš sa merama pozadi ? I da li je širina same šine dobra ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakšeti je na samim sedištima da razmakneš šine, zar ne ? Samo ih zavariš gde ti odgovara, u suštini ne bi trebalo da je veliki posao. A samo da znaš, nisu iste mere kod mene na 5v Alfi, i na 3v Alfi.  :turned:  Kako stojiš sa merama pozadi ? I da li je širina same šine dobra ?

 

Morao bih da vidim da li to može da se uradi. Verujem da 1cm može lako da se nategne uvek, ali baš 3 su malo veće zezanje. 

Možda bi ovima sa 5v značila više 5v Alfa, ali meni bi tek bio veliki problem onda sa ulaskom  :laughing:

Pozadi ću sad da pogledam, juče mi došli gosti i prekinuli me na pola merenja. Širina šine je potpuno ista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, ako je širina šine ista, mislim da nećeš imati problem. Probaj da skineš šinu ako nekako možeš, pa da je ušrafiš ili možda i zavariš na odgovarajućoj razdaljini. Sad ja pričam napamet, nisam ni pogledao kako to odozgo izgleda, pa se izvinjavam ako sam rekao nešto glupo.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bilo bolje možda nekako raširiti držače na sedištima. Šina je baš čvrsto ušrafljena i problem je što leva šina, tj ona koja ide do vrata stoji na nekom "postolju" koje je 3-4cm izdignuto u odnosu na ostatak tako da bi morala desna da se privuče ka levoj čime bi se odmaklo sedište od naslona i menjača. 
A i ne znam čime bi uopšte morale šine da se pričvrste da bi onako dobro držale. Defnitivno će o ovome morati da razmišlja neko ko se mnogo više rauzme u Fiate i Alfe od mene  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...